Truva Turizm Yolcum Nerede?

Truva Turizm kime ait?

Çanakkale Truva Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Kılıç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Demir, Genel Müdür Şenol İpek, Şirket Koordinatörü Yeşim Monus, İşletme Müdürü Ferdi Özerdem, Bursa Bölge Müdürü Nedim Yoldaş, Bursa Truva Yazıhanesi Sahibi Mehmet Top, Truva Petrol Restoran İşletme Müdürü Levent Kılıç,

Truva Turizm Hangi şehirlere gidiyor?

Çanakkale Truva otobüs firmasının en sık sefer düzenlediği şehirler ve ilçeler ise İzmir, İstanbul, Çanakkale, Antalya, Aydın, Ayvalık, Babaeski, Bandırma, Bodrum, Çorlu, Akçay, Aliağa, Gebze, Eskişehir, Edirne, İzmit, Muğla, Kırklareli, Yatağan, Bursa, Ankara, Isparta, Yalova ve Tekirdağ.

Truva Turizm ne zaman kuruldu?

1995 yılında kurulan ve 26 yıldır Seyahat hizmetleri veren Truva Turizm sektörde uzun yıllar hizmet vermiş turizm profesyonelleri tarafından kurulmuştur.

Gökçeadaya hangi otobüs firmaları gidiyor?

Isparta Petrol, Villa Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Gökçeada seferleri düzenliyor.

Truva Çanakkale istanbul kaç saat?

istanbul çanakkale – truva arası mesafe: 316 kilometre. istanbul çanakkale – truva arası süre: 4 saat 37 dakika.

Truva şehri nerededir?

Çanakkale Boğazı’nın güneybatı ağzının hemen güneyinde ve Kaz Dağı’nın kuzeybatısında bulunan bir şehirdir. Homeros tarafından yazıldığı sanılan iki manzum destandan biri olan İlyada’da bahsi geçen Troya Savaşı’nın gerçekleştiği antik kenttir.

You might be interested:  Soru: Turizm Işletmesi Belgesi Nasıl Alınır?

Truva ya nasıl gidilir?

Truva Ören Yeri, Çanakkale ili Tevfikiye Köyünde yer almaktadır. Hisarlık adı ile bilinen bu yere ulaşmak için Çanakkale-Ezine karayolu üzerinde 30.km’de bulunan Çıplak ve Tevfikiye sapağından içeriye giriliyor. 5 km ilerledikten sonra Truva Antik Kenti’ne ulaşılıyor.

Çanakkale Otogar Truva atı arası kaç km?

Truva Atı Çanakkale Otogar arası mesafe, Truva Atı Çanakkale Otogar yol haritası, Truva Atı Çanakkale Otogar kaç saat kaç km. Truva atı Çanakkale Otogar arası mesafe: 5 kilometre. Truva atı Çanakkale Otogar arası süre: 11 dakika.

Çanakkale Istanbul kaç TL?

Çanakkale – İstanbul Popüler Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Bilet Fiyatları Günlük Otobüs Seferi Sayısı
Çanakkale Truva Turizm 110,00 TL 98
Metro Turizm 120,00 TL 14
Kamil Koç 130,00 TL 25
Pamukkale Turizm 130,00 TL 49

Truva hangi döneme aittir?

Truva ‘nın Tarihi Truva, dünyadaki en ünlü arkeolojik kentlerden birisidir. Helenistik dönemde İlion olarak adı geçen efsanevi yerleşim Çanakkale Biga yarımadası, Hisarlık mevkinde,1870’lerde Alman arkeolog Heinrich Schliemann tarafından keşfedilmiştir.

Truva atı kim tarafından yapılmıştır?

Truva atı, Odysseus’un Truva surlarını aşmak ve şehre gizlice girmek için yaptırdığı tahtadan at maketidir. Savaş yaklaşık 10 yıldır sürmektedir. Askerler bıkkın ve yorgundur. Zekası sayesinde Athena tarafından da sevilen Odysseus’un aklına tahtadan bir at yapma fikri gelir.

Truva atı hikayesi nedir?

Truva Atı Hikayesi nedir? Truva atı, Odysseus’un (Akhalılar) Truva surlarını aşmak ve şehre (Troya’ya) gizlice girmek için yaptırdığı tahtadan at maketidir. Savaş yaklaşık 10 yıldır sürmüştür. Zekası yüzünden Athena tarafından da sevilen Odysseus’un aklına tahtadan bir at yapma fikri gelir.

Gökçeadaya istanbuldan nasıl gidilir?

İstanbul ‘ dan kendi araçları ile Gökçeada’ya gitmek isteyen yolcular TEM otoyolu üzerinden Tekirdağ, Keşan, Gelibolu ve Eceabat yolu üzerinden ilerleyerek Kabatepe Limanına ulaşabilirler. Kabatepe Limanından Gökçeada’ya giden feribotlar bulunmaktadır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ekolojik Turizm Alanı Ne Demek?

Eceabattan Gökçeadaya nasıl gidilir?

Çanakkale Limanı’ndan deniz otobüsü, Eceabat -Kabatepe Limanı’ndan ise Gökçeada’ya düzenli olarak feribot ve arabalı vapur seferleri yapılmaktadır. Gökçeada’ya arabayla ulaşım sağlayan arabalı vapurlar Gökçeada Kuzulimanı’na ulaşmak üzere Kabatepe Limanı’ndan hareket etmektedir.

Gökçeada istanbul otobüs kaç saat?

Gökçeada – İstanbul arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 7 saat 41 dakika sürmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *