Soru: Varan Turizm Kim Satın Aldı?

Varan Turizm sahibi kim?

Metro Turizm ‘in sahibi Galip Öztürk, Varan Turizm ‘i satın aldı. Metro Holding İletişim Direktörü Necmi Hatipoğlu, Galip Öztürk’in Varan Turizm ‘i Metro Turizm ‘den bağımsız olarak kendi adına satın aldığını bildirdi.

Varan kim satın aldı?

En büyük rakibi Ulusoy Turizm’e satılan Varan’ın isim hakkı, Haluk Ulusoy’un da zora girmesiyle Şekerbank’a geçti. İsim hakkı satılan Varan Turizm’in yeni sahipleri ise Lüks Karadeniz Seyahat’in sahipleri Abdullah İslam ve Fatih İslam ile ortakları Kemal Soğancı oldu.

Varan Turizm eski sahibi kim?

2016 yılında kapanan şirket hakları bankaya geçmiş ve 2020 yılı itibarıyla şirket Kemal Soğancı’ya ait olan Varan Grup Turizm A.Ş şirketine devrolmuş.

Varan Turizmi kim aldı 2020?

Şekerbank tarafından marka hakkı satışa çıkarılan Varan, Kemal Soğancı ve ortağı Abdullah İslamoğlu tarafından yaklaşık 5 milyon TL’ye satın alındı. Şehirlerarası yolcu taşımacılığının öncü markalarından Varan Turizm, yollara geri döndü.

Varan Turizm seferleri ne zaman başlıyor?

İlk etapta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa merkezli seferlerle yeniden yolcularına hizmet vermeye başlayacak olan Varan, 2020 sonunda 1.5 milyon yolcuya hizmet vererek 700 kişiye de iş imkânı sağlamayı hedefliyor. Şehirlerarası yolcu taşımadığı markası Varan 9 Temmuz 2020’den itibaren yeniden seferlerine başlayacak.

You might be interested:  Soru: Turizm Operasyon Elemanı Ne Iş Yapar?

Metro Turizmi kim satın aldı?

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş’nin iştiraki olan Metro Turizm Otelcilik ve Petrol Ürünleri A.Ş’nin yüzde 96’sı 21 milyon 120 bin TL bedelle Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye satıldı

Varan Turizm neden kapandı?

Yılların markası Varan ‘ı, sektörün bir diğer büyük oyuncusu Ulusoy Seyahat satın almıştı. Ancak, Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Haluk Ulusoy’un sahibi olduğu şirket içine girdiği mali darboğazı aşamadı. Şirketin yaşadığı mali krizi nedeni ile geçen yıl Varan ‘ın seferlerine son verildi.

Varan Turizm Hangi şehirlere gidiyor?

Varan Turizm, yurtiçi seferlerini birçok ile gerçekleştirmektedir. Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, İzmit, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun, Trabzon ve Uşak illerine sezona göre değişebilen karşılıklı yurtiçi seferleri bulunmaktadır.

Irizar otobüs hangi ülkenin?

Otobüs dünyasının prestijli markası İspanyol Irizar ‘ın en yeni teknolojiyle donatılan 50 otobüsünü filosuna katan Ulusoy ve Varan, 15 metrelik devasa araçlarında, Türkiye’de ilk defa tek seferde 58 yolcu taşıyacak.

Varan Turizm hizmet veriyor mu?

Her anlamıyla farklı ve geleceği öngören bir çalışma prensibiyle hizmet veren Varan Turizm, 2016 itibariyle seferlerine ara verdikten sonra 2020 yılı itibarıyla yenilenerek ve kaliteli hizmet anlayışını koruyarak yollara geri dönüyor.

Lüx Karadeniz kimin?

Mahmut Hayri İslam tarafından 1992 yılında kurulmuş olan Lüks Karadeniz firması yenilikçi ve güvenilir hizmet anlayışıyla kısa sürede Karadeniz halkıyla bütünleşmiştir.

Varan Turizm yeniden açılacak mı?

Şehirlerarası yolcu taşımacılığının öncü markalarından Varan Turizm, yollara geri döndü. Şirket ilk etapta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa merkezli seferlerle yeniden hizmet vermeye başlayacak. 2020 sonunda yaklaşık 200 milyon TL’lik toplam yatırıma erişerek 100 otobüslük bir filo büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyor.

You might be interested:  Soru: Pamukkale Turizm Ne Olacak?

Ulusoy Otobüs Firması kime ait?

Çok ortaklı Ulusoy Turizm Seyahat Kollektif Şirketi, 1957’de Ali Osman Ulusoy ve Ortağı’na dönüştü.

Varan Turizm başladı mı?

Varan Turizm, yeni sahipleri ve yöneticileriyle 9 Temmuz 2020’de 16 otobüs yatırımı ile seferlerine başladı. 4 Eylül’de filosuna 33 yeni otobüs daha kattı ve 7 haftada 50 bin yolcu taşıdığını açıkladı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *