Soru: Turizm Sertifikası Nasıl Alınır?

Turizm sertifikası nasıl alinir?

Güvenli Turizm Sertifikası Nasıl Alınır? Güvenli Turizm Sertifikasının denetimi, bu belgeyi vermeye yetkisi bulunan akreditasyon firmaları tarafından gerçekleştiriliyor. Bu belgeyi alabilmek için tesislerin, yetkili kuruluşlarla iletişime geçmeleri ve denetim almaları gerekiyor.

Güvenli turizm sertifikası kim veriyor?

Dünyadaki ilk örneklerinden biri olan “ Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı”, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle hazırlanmıştır.

Turizm belgesini kim verir?

21.06.2005 tarih ve 25852 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesine ve Niteliklerine İlişkin Yönetmeliğe göre Turizm İşletmesi Belgesi Bakanlıkça turizm tesislerine işletme aşamasında verilen belgeyi ifade eder.

Sağlıklı turizm sertifikası nasıl alınır?

Sağlıklı Turizm Sertikasyon Programına Nasıl Başvurulur? Öncelikle web sitesinden ”Yeme & İçme Tesisleri İçin Pandemi Süresince Uygulanacak Covid-19 Hijyen Değerlendirme Formu” doldurmanız gerekmektedir. Her Belge’ye T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sıra sayılı bir numara verilecektir.

Güvenli turizm sertifikası kaç para?

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), oteller ve restoranlar için yatak kapasitesi, yıldız ve metrekare oranlarına göre planlanan sertifika ücretlerini açıkladı. Buna göre, sertifika bedeli 400 TL ile 2,600 TL arasında değişiklik gösterecek. Bu yazımızda Güvenli Turizm Sertifikası Nasıl Alınır?

You might be interested:  Hızlı Cevap: Turizm Belgesi Ne Kadar 2019?

Sağlıklı turizm sertifikası nedir?

Sağlıklı Turizm Sertifikasyonu, tatilini Türkiye’de geçirecek Türk vatandaşları ve yabancı ziyaretçiler için ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş bir yelpazede alınacak tedbirleri kapsar.

Sağlıklı turizm sertifikası zorunlu mu?

Konaklama Tesislerinde Uygulanacak Standartlar ve Tedbirler konulu İçişleri Bakanlığının genelgesi gereği 50 oda ve üzeri tüm konaklama tesislerince (belediye veya il özel idaresi ruhsatlılar dahil) alınması zorunlu olan Güvenli Turizm Sertifikası 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren 30 oda ve üzeri konaklama tesislerince

TGA belgesi nedir?

Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı, tatilini Türkiye’de geçirecek tüm Türk vatandaşlara ve yabancı ziyaretçilere ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş bir yelpazede alınması önerilen bir dizi tedbirleri tanımlıyor.

Güvenli turizm tabelası nedir?

Güvenli Turizm Tabelası, Güvenli Turizm Sertifikası’na sahip olan otellerin girişlerine konumlandırmak üzere hazırlanan yönlendirme levhası / tabelasıdır. Güvenli Turizm Tabelası üzerinde otel adı ve Güvenli Turizm Sertifikası’nın doğruluğunu belirleyen QR kare kodu yer almaktadır.

Turizm Bakanlığı işletme belgesi nasıl alınır?

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. Başvuru Dilekçesi: Matbu dilekçe formu (örneği tarafımızca gönderilecektir) doldurulur.
 2. Ticaret Sicil Gazetesi.
 3. İmza Sirküleri.
 4. İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı
 5. İsim Tescili: İsim tescili yapılmış ize, tescile ilişkin belge.

Turizm işletme belgesi nasıl alinir?

Turizm İşletme Belgesi

 1. Adımıza düzenlenmiş noter onaylı vekaletname.
 2. Şirketi temsil ve ilzama yetkili kişilere ait noter tasdikli imza sirküleri.
 3. Ticaret Sicil Gazetesi.
 4. Tapu fotokopisi.
 5. Başvuru Ücreti Dekontu.
 6. İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı (Noter Onaylı)

Otel Konaklama Belgesi nasıl alınır?

Dilerseniz ALO 199 çağrı merkezini arayarak veya e-devlet üzerinden seyahat izin belgenizi oluşturabilirsiniz. Alo 199 çağrı merkezini aradığınızda; Neden Seyahat İzin Belgesi almak istediğiniz sorulacaktır. Hangi şehirden hangi şehre gideceğiniz ve kaç gün konaklayacağınız bilgisi istenecektir.

You might be interested:  Turizm Fuarı Nerede?

Sertifikasyon sistemi nedir?

Sertifikasyon; müşteriler, rakipler, tedarikçiler ve yatırımcılar için şirketin onaylanan standartlara uyum sağladığı konusunda bir gösterge olarak kullanılmaktadır. Yönetim sistemleri TÜV AUSTRIA tarafından değerlendirildiğinde ve sertifikalandırıldığında önemli bir başarı faktörü olarak görülmektedir.

Sertifikasyon Programı Nedir?

Sertifika programları tamamen mesleki bir dalda uzmanlaşmaya dayalı ve daha çok pratiğe yönelik programlardır. Süreleri 4 haftadan 1,5 yıla kadar uzanır ve hemen hemen her dalda herkese uygun alternatifler sunabilir.

Otel denetimini kim yapar?

Turizm yatırım ve işletmelerinin denetimi, Bakanlık kontrolörleri veya Bakan tarafından görev verilmesi halinde Bakanlık müfettişlerince yapılır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *