Soru: Turizm Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Teşvik kredisi nasıl alınır?

Teşvik kredisinden 2020 yılı içerisinde yararlanmak için kişilerin yapmaları gereken, kredi veren kurumlara başvurmaktır. Kredilerin amacı ekonomiyi canlandırmak ve yeni sektörlerin piyasada yerini almasını sağlamaktır. Teşvik kredisi almak için kişilerin girecekleri sektörlerle ilgili proje yapmaları gerekmektedir.

Otel yapımına teşvik var mı?

Sıfırdan bir otel yapacak iseniz sizlere devlet teşviki veren tek kurum TKDK olmaktadır. Yapacağınız yatırım giderlerin %70 varan oranını hibe olarak bu kurumdan geri alabilirsiniz.

Turizm Teşvik kredisi nedir?

Mevcut turizm işletmelerinin kalite standardını korumak ve daha iyi kalitede hizmet vermesini sağlamak, yeni turizm yatırımlarının önünü açmak ve yatırımcıyı desteklemek ve denetlemek amaçlı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen belgelerdir.

Devlet destekli kredi kimlere verilir?

Özellikle kırsal kalkınma destekleme programlarında teşvik kredisi, hayvancılık sektörünün hareketlenmesini sağlamak amacıyla küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık, arıcılık ve kümes hayvancılığı gibi tarımsal alanlarda faaliyet göstermek isteyen girişimciler için sağlanır.

Teşvik parası ne kadar?

Destek tutarı aylık 1.341,56 TL’dir. İşverene her bir ay için sağlanacak destek süresi; sigortalının kısa çalışma ödeneğinden/nakdi ücret desteğinden yararlandığı aylık ortalama gün sayısı ile sınırlıdır.

Girişimcilik Belgesi nasıl alınır?

https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yapınız. Sağ üst taraftan giriş yap deyiniz. Açılan pencereden e-devlet ile giriş deyiniz. Aşağıda ” Öne Çıkan Eğitimler ” bölümünden hangi eğitimi almak istiyorsanız (NACE KODUNUZA GÖRE) ” Eğitime Başla ” deyiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Turizm Otelcilik Hangi Fakültede?

Turizm teşviki ne demek?

» TURİZM TEŞVİK » Turizm Teşvik Nedir? Bu Kanun turizm hizmeti ile bu hizmetin gereği turizm bölgeleri, turizm alanları ve turizm merkezlerinin tespiti ile geliştirilmelerine, turizm yatırım ve işletmelerinin teşvik edilmesine, düzenlenmesine ve denetlenmesine ilişkin hükümleri kapsar.

Turizm Teşvik Kanunu ne zaman çıktı?

2634 SAYILI TURİZMİ TEŞVİK KANUNU (16.03.1982 T. 17635 R.G.) Amaç: Madde 1 – Bu Kanunun amacı; turizm sektörünü düzenleyecek, geliştirecek, dinamik bir yapı ve işleyişe kavuşturacak tertip ve tedbirlerin alınmasını sağlamaktır.

Kosgeb Kredisi hangi sektörleri destekliyor?

Finans ve sigortacılık sektörü İdari ve destek hizmet sektörü Konaklama ve Yiyecek Hizmeti Faaliyetleri. Kültür, sanat, eğlence, dinlence ve spor.

Turizm işletme belgesi nasıl alınır?

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

  1. Başvuru Dilekçesi: Matbu dilekçe formu (örneği tarafımızca gönderilecektir) doldurulur.
  2. Ticaret Sicil Gazetesi.
  3. İmza Sirküleri.
  4. İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı
  5. İsim Tescili: İsim tescili yapılmış ize, tescile ilişkin belge.

Kosgeb kredi ne kadar?

KOSGEB ‘in Girişimcilik Destek Programı’ndan yararlanan ya da yararlanmayı planlayan girişimcilerimize, 50 bin liraya kadar yeni bir kredi programı başlatıyoruz. İlk defa uygulanacak bu mekanizmayla; 50 bin liraya kadar alınan kredinin 10 puanlık finansman maliyetini KOSGEB karşılayacak.

Kosgeb desteği ne kadar?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ( KOSGEB ) tarafından girişimcilere geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuluyor. KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alan girişimcilere 2020 yılı itibariyle 60.000 TL kadar hibe desteği sağlıyor.

75 bin TL kredi kimlere veriliyor?

Pandemiden etkilenen imalat sektörlerinde çalışan mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji tabanlı start-up’ların desteğe başvurabileceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olacak şekilde bu destekten

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Metro Turizm Yolcum Nerede?

Kosgeb 75 bin kredi kimlere verilir?

“Teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketlerin de bu desteğe başvurabileceklerini söyleyen Erdoğan, “Mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz şekilde bu destekten faydalanacaklardır.

Devlet hangi sektöre teşvik veriyor?

Destek verilen sektörlere baktığımızda tarım, hayvancılık, turizm, üretim, hizmet, endüstri, ar-ge, yazılım, enerji ve benzerlerini görmekteyiz. -Enerji alanında inşa ve kurulum sürecine destek verilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *