Sık sorulan: Turizm Tesvik Kredisi Nasil Alinir?

Otel yapımına teşvik var mı?

Sıfırdan bir otel yapacak iseniz sizlere devlet teşviki veren tek kurum TKDK olmaktadır. Yapacağınız yatırım giderlerin %70 varan oranını hibe olarak bu kurumdan geri alabilirsiniz.

Turizm Teşvik kredisi nedir?

Mevcut turizm işletmelerinin kalite standardını korumak ve daha iyi kalitede hizmet vermesini sağlamak, yeni turizm yatırımlarının önünü açmak ve yatırımcıyı desteklemek ve denetlemek amaçlı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen belgelerdir.

Turizm teşviki ne demek?

» TURİZM TEŞVİK » Turizm Teşvik Nedir? Bu Kanun turizm hizmeti ile bu hizmetin gereği turizm bölgeleri, turizm alanları ve turizm merkezlerinin tespiti ile geliştirilmelerine, turizm yatırım ve işletmelerinin teşvik edilmesine, düzenlenmesine ve denetlenmesine ilişkin hükümleri kapsar.

Devlet teşvik kredisi nasıl alınır?

Devlet hibe ( teşvik ) kredisi almak için hibe kredi veren devlet kurumlarına başvuruda bulunulması gerekmektedir. İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, KOSGEB, kamu bankaları gibi kurumlardan hibe kredi alınabilmektedir. Hibe kredi başvurusu yapılabilmesi için 18 yaşın doldurulmuş olması gerekmektedir.

Turizm Teşvik Kanunu ne zaman çıktı?

2634 SAYILI TURİZMİ TEŞVİK KANUNU (16.03.1982 T. 17635 R.G.) Amaç: Madde 1 – Bu Kanunun amacı; turizm sektörünü düzenleyecek, geliştirecek, dinamik bir yapı ve işleyişe kavuşturacak tertip ve tedbirlerin alınmasını sağlamaktır.

You might be interested:  Turizm Ve Otel Işletmeciliği Nedir Ne Iş Yapar Maaşı?

Kosgeb Kredisi hangi sektörleri destekliyor?

Finans ve sigortacılık sektörü İdari ve destek hizmet sektörü Konaklama ve Yiyecek Hizmeti Faaliyetleri. Kültür, sanat, eğlence, dinlence ve spor.

Turizm işletme belgesi nasıl alınır?

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 1. Başvuru Dilekçesi: Matbu dilekçe formu (örneği tarafımızca gönderilecektir) doldurulur.
 2. Ticaret Sicil Gazetesi.
 3. İmza Sirküleri.
 4. İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı
 5. İsim Tescili: İsim tescili yapılmış ize, tescile ilişkin belge.

Kosgeb kredi ne kadar?

KOSGEB ‘in Girişimcilik Destek Programı’ndan yararlanan ya da yararlanmayı planlayan girişimcilerimize, 50 bin liraya kadar yeni bir kredi programı başlatıyoruz. İlk defa uygulanacak bu mekanizmayla; 50 bin liraya kadar alınan kredinin 10 puanlık finansman maliyetini KOSGEB karşılayacak.

Kosgeb desteği ne kadar?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ( KOSGEB ) tarafından girişimcilere geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuluyor. KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alan girişimcilere 2020 yılı itibariyle 60.000 TL kadar hibe desteği sağlıyor.

Turizm Teşvik türleri nelerdir?

TURİZM YATIRIM TEŞVİKLERİ NELERDİR?

 • Yatırım Yeri Tahsisi.
 • KDV İstisnası
 • Gümrük Vergisi Muafiyeti.
 • Vergi İndirimi.
 • Sigorta Primi Desteği.
 • Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği.
 • Gelir Vergisi Stopajı Desteği.
 • Faiz / Kar Payı Desteği.

Turizm kelimesinin sözlük anlamı nedir?

Turizm ya da gezim, dinlenmek, eğlenmek, görmek ve tanımak gibi amaçlarla yapılan geziler ve bir ülkeye veya bir bölgeye gezmen ( turist ) çekmek için alınan ekonomik, kültürel, teknik önlemlerin, yapılan çalışmaların tümüdür.

Devlet hangi sektöre teşvik veriyor?

Destek verilen sektörlere baktığımızda tarım, hayvancılık, turizm, üretim, hizmet, endüstri, ar-ge, yazılım, enerji ve benzerlerini görmekteyiz. -Enerji alanında inşa ve kurulum sürecine destek verilmektedir.

Genç girişimci hibe desteği nasıl alınır?

Devlet Desteği Nasıl Alınır? Hibe desteğini almak isteyen genç girişimcilerin 72 saat süren uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlaması ve sonrasında yapılacak işi projelendirmesi gerekir. Proje yazmak profesyonellik gerektirir ve desteği alıp alamayacağınızı belirleyen en önemli aşamadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Turizm Paket Ne Demek?

Devlet destekli kredi kimlere verilir?

Özellikle kırsal kalkınma destekleme programlarında teşvik kredisi, hayvancılık sektörünün hareketlenmesini sağlamak amacıyla küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık, arıcılık ve kümes hayvancılığı gibi tarımsal alanlarda faaliyet göstermek isteyen girişimciler için sağlanır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *