Sık sorulan: Turizm Şirketi Nasıl Kurulur?

Turizm şirketi kurmak için ne gerekli?

Genel anlamda Turizm ve Taşımacılık işyeri açılışı yapabilmek için öncelikle kuruluş aşamasında Vergi Dairesi, şahıs işletmeleri için seçmeli olarak ticaret ya da meslek odası, sermaye şirketleri için ticaret odası başvurusu yapılması gerekiyor. Eğer personel çalıştırılacaksa SGK başvuruları yapılacak.

Sağlık turizmi şirketi nasıl kurulur?

Sağlık turizmi seyahat acentası nasıl kurulur?

 1. 1 – Rekabeti araştırın.
 2. 2 – Pazarı bilin.
 3. 3 – Pratisyenlerle ilişkiler kurun.
 4. 4 – İlgili resmi kurumlardan ruhsat ve izinleri alın.
 5. 5 – Ücretleriniz rekabet edilebilir olması ve bulunduğunuz coğrafik bölgedeki diğer sağlık turizmi acentaları ile uyumlu olması gerekir.

Seyahat acentası belgesi nasıl alınır?

Seyahat acentası işletme belgesi almak isteyen tüzel kişiler, bir dilekçe ve varsa isim tesciline ilişkin belge ile seyahat acentası unvanı almak üzere T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvurur.

Türsab belgesi nasıl alınır?

Türsab Belgesi Nasıl Alınır

 1. imza sirküleri.
 2. Faaliyet belgesi.
 3. Ticaret sicil gazetesi.
 4. Sicil tasdiknamesi.
 5. Ortakların kimlik fotokopileri.
 6. Enformasyon memuru- kokartlı rehber – turizm otelcilik mezunu alanlarından birine ait şartlara sahip personele ait evrak.
 7. Başvuru formları

Sağlık turizmi acentaları ne iş yapar?

Sağlık turizmi işletmeciliği bölümünün ana amacı kişilere sağlıklı, güvenli ve konforlu bir ortam sunmaktadır. Özellikle kişilerin hastalıklarına göre iyi bir konaklama içerisinde olmasına yardımcı olmaktadır. Bu bölüm içerisinde bulunan kişilerin sağlık konuları hakkında oldukça bilgili olması gerekmektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Turizm Bakanı Kim 2018?

Sağlık turizmde aracı kuruluşlar yetki belgesini nereden almaktadır?

Yönetmeliğin 5. maddesi’nin 1. fıkrası’nda, uluslararası sağlık turizmi kapsamında faaliyette bulunabilmek için; sağlık tesisinin ve aracı kuruluşun uluslararası sağlık turizmi yetki belgesini Sağlık Bakanlığı’ndan alması gerektiği, bu belgeyi almayanların faaliyetlerinin Bakanlıkça durdurulacağı belirtilmektedir.

Seyahat acentaları ABC grubu nedir?

a ) A Grubu Seyahat Acentası: Tüm seyahat acentalığı hizmetlerini yapar. b) B Grubu Seyahat Acentası: Kara, deniz ve hava ulaştırma araçlarına ilişkin rezervasyon ve bilet satışı hizmetleri ile A grubu seyahat acentalarının düzenledikleri turların biletlerinin rezervasyonunu ve satışını yapar.

Seyahat acentası işletme belgesi nedir?

Seyahat Acentası İşletme Belgesi, seyahat acentası faaliyeti uygulayabilmek için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ticari kuruluşlara verilen resmi bir belgedir. (B) ve (C) grubu seyahat acentaları kendi hizmetleri dışında kalan diğer seyahat acentacılığı hizmetlerini uygulayamazlar.

Türsab üyelik ücreti ne kadar?

Değerli Üyelerimiz, 1618 Sayılı Kanun’un 35’inci maddesinin Ek fıkrası hükmü ile, yıllık aidat, Birliğe kayıt ücretinin yüzde beşi olarak düzenlenmiştir. Buna göre 2021 yıllık aidat miktarı 3.735,74 TL’dir. Aidatlarınızı havale, kredi kartı ve www.online. tursab.org.tr den ödeme ekranından ödeyebilirsiniz.

Türsab belgesi ne kadar sürede alınır?

Seyahat acentası işletme belgesi almak isteyen tüzel kişiler acenta unvanının uygun görüldüğünün Bakanlıkça bildirilmesinden itibaren otuz gün içinde aşağıda belirtilen belgelerin aslı veya onaylı sureti ile TÜRSAB ‘a başvurur.

Nasıl Seyahat Acentası açılır?

Seyahat acentası sıfatı, TÜRSAB’a üye olmak ve Bakanlıkça verilecek işletme belgesi almak suretiyle kazanılır. Seyahat acentası, Bakanlıktan işletme belgesi aldıktan sonra acentacılık faaliyetine başlar. Başvuru Evraklarını Aşağıdaki Linklerden İndirip İnceleyebilirsiniz.

Türsab A grubu seyahat acentası belgesi ne kadar?

Belge teslim alınırken belge bedeli olarak A grubu acenta merkezi için 900.00.TL, her bir şube için 450.00. TL, B grubu acenta merkezi için 750.00. TL., her bir şube için 375.00. TL, C grubu acenta merkezi için 600.00.

You might be interested:  Sık sorulan: Pamukkale Turizm Bilet Nasıl Iptal Edilir?

Türkiyede kaç tane seyahat acentası var?

Türkiye ‘de 9500 seyahat acentası belgesi var.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *