Sık sorulan: Turizm Otelcilik Ne Kadar Maaş Alır?

Turizm mezunu nerede çalışabilir?

Bu bölüm mezunları kariyerlerine başta turizm sektörü ve konaklama sektörü olmak üzere birçok alanda devam edebilirler. Mevsimlik turizm faaliyetlerinde yer alabilirler. Otellerde, tatil köylerinde, restoranlarda ve dinlenme tesislerinde yönetici olarak çalışabilirler.

Otelde çalışmak ne kadar maaş alır?

Rezervasyon Sorumlusu 4000₺ ile 5000₺ arasındadır. Resepsiyonist 3500₺ ile 4000₺ arasındadır. Kat Hizmetleri personeli 3000₺ ile 3300₺ arasındadır. Bellboy 3000₺ ile 3300₺ arasındadır.

4 yıllık turizm işletmeciliği ne iş yapar?

Turizm İşletmeciliği Mezunu Ne İş Yapar? Kültür ve turizm bakanlığına bağlı olan kurum ve kuruluşlarda görev yaparlar. Ayrıca tüm oteller ve moteller, tatil köyleri, organizasyon şirketleri, seyahat şirketleri ve benzeri yerlerde görev alabilirler.

Housekeeping ne kadar maaş alır?

Ortalama maaşları ise 1700-1900 tl arasındadır tabi şöyle bir farklılık vardır sezonluk çalışanlar sigorta olmadığı için asgari ücretten düşük alabilmektedirler fakat büyük ve köklü otellerde asgari ücret veya çok az yukarısında ücret alabilmektedirler.

Turizm işletme mezunları nerelerde çalışabilir?

Turizm İşletmecisi olan kişilerin başlıca çalıştığı yerler aşağıda listelenmiştir;

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı,
 • Oteller,
 • Moteller,
 • Tatil Köyleri,
 • Seyahat Şirketleri,
 • Turizm Organizatörlüğü Şirketleri,
You might be interested:  Turizm Haftası Hangi Gün?

Turizm ile ilgili meslekler nelerdir?

Öğrenciler için bir rehber: Turizm ile ilgili meslekler

 • Turizm işletmecisi ve meslek elemanı
 • Seyahat acenteciliği işletmecisi ve meslek elemanı
 • Deniz ve liman işletme meslek elemanı
 • Yiyecek içecek işletmecisi.
 • Otel ve Restoran İşletmecisi.
 • Konaklama İşletmecisi.
 • Ulaştırma işletmeciliği ve meslek elemanı

Resepsiyonistler ne kadar kazanır?

İşe yeni başlayan bir ön büro sorumlusunun aldığı en düşük maaş 2300 – 2500 TL arasıdır. Ortalama bir resepsiyonist maaşı ise 2500 – 3000 TL arasında farklılık gösterir. En yüksek resepsiyonist maaşları 3500 – 4200 TL.

Resepsiyon ne kadar maaş alır?

Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı) maaşı ortalama aylık 3.060 – TL’dir. En düşük Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı) maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 3.300 – TL’dir.

Resepsiyonist ne kadar maaş alır 2020?

2020 yılı turizm sektöründe çalışan resepsiyonistler ortalama 3.000 TL ile 4.00 TL arasında değişin miktarlarda maaş alıyor.

2 yıllık turizm ve otel işletmeciliği nedir?

Turizm Ve Otel İşletmeciliği bölümü Turizm sektöründe faaliyet gösteren otellerde, restoranlarda ve benzeri işletmelerde görev alacak meslek elemanlarının yetiştirildiği bir bölümdür. Eğitim süresi 2 yıldır. Bölüme yerleşmek için yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur.

Turizm ve otel işletmeciliği ne iş yapar maaşı?

Turizm Ve Otel İşletmeciliği Meslek Elemanı maaşı ortalama aylık 3.200 – TL’dir. En düşük maaşı 2.826 TL, En yüksek ise 4.500 – TL’dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız, İŞKUR iş ilanlarına bakabilir, buradan kariyer planlamanızı yapabilirsiniz.

Otel işi karlı mı?

Otel açmak zorlu bir süreç ancak karlı bir girişimdir. Otelcilik sektöründe yoğun rekabet vardır. Bu nedenle müşteriler için ister lüks bir butik otel ister oda kahvaltı hizmeti sunan konforlu bir otel açmayı planlayın, riski göze alarak bu işe girmeden önce uzun bir süre araştırma ve planlama yapmanız gerekir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Has Turizm Hangi Ilin Firması?

Gece muduru ne kadar maaş alır?

EnİyiMeslekler’e göre gece müdürleri ortalama saatlik 10.77 TL kazanıyor. Meslek İstatistikleri Bürosu (MİB) verileri, muhasebe, muhasebe ve denetim memurlarının ( gece müdürleri dahil) yıllık 18.87 TL ve yıllık 39.240 TL kazandığını göstermektedir.

Bellboy ne kadar maaş alır?

Bellboy olan insanlar birçok otel içerisinde olan müşteri potansiyelini bildikleri için aldıkları hal ve tavır müşteri kalitesi ile değişir. Bellboy Ne Kadar Kazanır? Sorusuna cevap verecek olursak, Bellboy maaşları yaklaşık olarak 3000 TL gibi bir miktardır.

Guest Relation maaşları ne kadar?

Misafir İlişkileri Görevlisi maaşı ortalama aylık 3.060 – TL’dir. En düşük Misafir İlişkileri Görevlisi maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 3.300 – TL’dir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *