Sık sorulan: Has Turizm Sahibi Kim?

Has Turizm kime ait?

Daha önce Hatay’da at arabasıyla taşımacılık yapan Kara, Samandağ doğumlu. 1952’de abisi İsmail Kara’yla Antakya-Ceyhan-Adana-Tarsus-Mersin hattıyla taşımacılık sektörüne giren Mehmet Selim Kara, 1975’te HAS Turizm ‘i kurdu.

Has Turizm nereli?

Moskova’dan Sibirya’ya kadar da Rusya’nın şehirlerarası otobüs firması Has Turizm, 1995 yılında Hastur ismini alarak “Türk sermayeli Rus şirketi” olarak devam eder

Latif Karaali kimdir?

Latif Karaali / Hatay Has Turizm Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü Hataylı Karaali Ailesi, Anadolu’nun köklü ailelerinden Hataylı Karaali Ailesi, Anadolu’nun köklü ailelerinden Tarihi, 1920’lere, Cumhuriyet’in kurulduğu döneme kadar gidiyor. İlk iş ise at sırtında postacılık olmuş.

Hatay Has Turizm kaç tane otobüsü var?

Has Turizm filosuna kattığı 30 adet otobüs ile tamamı Mercedes-Benz marka özmal otobüsten oluşan filosundaki otobüs sayısını 104 adede çıkardı. Yatırımın toplam tutarı 35 Milyon TL mertebesinde bulunyor.

Has Turizm nedir?

Üç kıtada yüzlerce kara taşıtı ile yük ve insan taşımacılığı yapan Has Turizm ‘in temelleri, 1900’lü yılların başında atıldı. 1940 yılına kadar büyükbaba Kamil İsmail Kara at sırtında postacılıkyaptı. Şirket 1975 yılında Arabistan’da Has Turizm olarak uluslararası grup taşımacılığına başladı.

Istanbul’dan Hatay’a otobüs bilet fiyatları ne kadar?

İstanbul – Hatay otobüs bileti fiyatları, “90 -120 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde sefer düzenleyen firmalar arasında, “Has Turizm, Hatay Nur Seyahat, Hatay Günsas Turizm, Hatay Güney Turizm, Hatay Sas Turizm, Jet Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

You might be interested:  Turizm Acentaları Nasıl Para Kazanır?

Has Turizm ne zaman açılıyor?

HAS TURİZM Tam kapanma kararıyla birlikte şirketimiz seferlerine 17 Mayıs’ta başlayacaktır, siz kıymetli hemşehrilerimizin bilgisine sunmak isteriz

Has Turizm kapandı mı?

HAS Turizm ‘den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Hükümetin almış olduğu karar doğrultusunda 14 Nisan 2021 tarihi dahil olmak üzere, Hatay’a dönüşler dışındaki tüm seferlerimiz durdurulmuştur.

Has Turizm hangi ile ait?

Kökenleri Cumhuriyet’in ilk dönemlerine kadar uzanan Has Turizm, bugün hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada kalitesiyle öne çıkan bir seyahat firması. Hatay merkezli kurulan Has Turizm, seferleri ile bugün ülkenin pek çok bölgesine ve pek çok yurt dışı destinasyona yüksek nitelikli ulaşım hizmeti sağlıyor.

Hatay Ankara arası otobüsle kaç saat sürer?

Ankara Hatay otobüs bileti ile ilgili sorular En kısa otobüs seyahati 6 saat sürmektedir. Ankara Hatay arası sefer düzenleyen en popüler otobüs firmaları hangileridir?

Mehmet Selim Kara Kimdir?

HAS Turizm’in kurucularından 86 yaşındaki Mehmet Selim Kara, Adana’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Yaklaşık 8 ay önce evde düşen ve Adana’da özel bir hastanede tedaviye alınan Has Turizm’in kurucularından Mehmet Selim Kara, bugün hayatını kaybetti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *