Hızlı Cevap: Turizm Şirketleri Nereye Şikayet Edilir?

Otobüs firmasını nereye şikayet edebilirim?

03122031000 numaralı telefon hattından şikayetinizi yapabilirsiniz ayrıca alo 176 turizm ihbar ve şikayet hattını da yine bu işlemler için aramanız mümkündür.

Tursab Şikayet Nasıl Yapılır?

TÜRSAB “DOĞRUDAN BELGE İPTALİNİ” İSTEYEBİLECEK İlgili şikayetler “444 45 50” ve “0212 259 84 04″ numaralı telefonlardan ya da ” tursab @ tursab.org.tr” elektronik posta vasıtasıyla TÜRSAB ‘a ulaştırılabilecek.

Alo 176 ne işe yarar?

Kültür ve Turizm Bakanlığı İletişim Merkezi Alo 176, vatandaşlarımız ile yerli ve yabancı turistlerin Bakanlığımızla ilgili her türlü bilgi, öneri ve şikayetlerine cevap veriyor.

Tatil Acentesi nereye şikayet edilir?

İlgili firmayı TURSAB’ a (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) ya da Alo 176 (Kültür ve Turizm Bakanlığı İletişim Merkezi ) kanalıyla, şikâyet edebilirsiniz.

Kamil Koç nasıl şikayet edebilirim?

Telefonla Kamil KOÇ Müşteri Hizmetlerine Şikayet Bildirmek Kamil KOÇ şikayet telefon numarası 444 0 562 ‘yi tuşlayınız. Ardından “5” tuşuna basıp müşteri temsilcisine bağlanınız.

176 neresi?

Telefon Kodu 176 – Almanya.

Tursab ne demek?

Türkiye Seyahat Acenteları Birliği, kısa adıyla TÜRSAB, 28 Eylül 1972 tarihinde yürürlüğe giren 1618 sayılı kanun ile kurulmuş, seyahat acentelarının kuruluş işlemlerinden itibaren tüm işlemlerinde yetkili kurumdur.

Otel yönetimi nereye şikayet edilir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı uygulama ile 40 milyona yaklaşan yerli ve yabancı turist, şikâyet ve önerilerine cevap alabiliyor.

You might be interested:  FAQ: Turizm Otelcilik Lisesi Mezunu Ne Iş Yapar?

Otelleri nereye şikayet edebilirim?

Kültür ve Turizm Bakanlığı yetki alanı içerisinde bulunan; kültür varlıkları, müzeler, turizm tesisleri, otel, restoran, seyahat firmaları hakkında şikâyet, ihbar ve öneriler çağrı merkezine iletilmektedir. Otellerle ilgili direk şikayetler için Tüketici Mahkemelerine başvurmak gerekli.

184 şikayet hattı nedir?

Sağlık Hizmetleri ile ilgili her türlü şikayet için Sağlık Bakanlığı”nın (SABİM) ALO 184 adlı hattı arayabilirsiniz.

Gezi Turları nereye şikayet edilir?

Tüketicilerin her türlü talep, şikâyet, görüş, öneri, ihbar ve soruları www.alo176.gov.tr web adresinden de başvurabilirler.

Tatil Siteleri Hangi Bakanlığa Bağlı?

Yazımın devamında ülkemizde turizm ve tatil şikayetlerinizin yöneltilebileceği mercileri açıklayacağım. Oteller, seyahat acentaları, turist rehberleri olmak üzere turizm sektöründe var olan tüm kuruluşlar T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gözetimi ve denetimi altındadır.

Otelden paramı nasıl alabilirim?

Müşteri otel rezervasyonu tarihi içerisinde, otelde aldığı hizmetten şikayetçi olursa ve ayrılmak isterse bunu bulunduğu otel ve acentaya yazılı olarak bildirmek zorundadır.Acenta, müşterinin rezervasyonu için yapmış olduğu ödemeyi otelden geri alabilir ise müşteriye iade ödemesini yapacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *