Hızlı Cevap: 2 Yıllık Turizm Rehberliği Hangi Üniversitelerde Var?

Turist Rehberliği 2 yıllık hazırlık var mı?

06.11.1987 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararıyla “İktisadi ve İdari Programlar” Bölümüne bağlı ” Turizm İşletmeciliği” programı açılmış ve bu programlara 1988-1989 eğitim ve öğretim yılında öğrenci alınmaya başlanmıştır. Programa kayıt yaptıran öğrenciler, 1 yıllık İngilizce hazırlık okurlar.

Turizm Rehberliği hangi alandan alıyor?

Turizm Rehberliği DİL bölümüdür, bu yüzden o puan türünün testlerini çözmeniz gerekmektedir. Gireceğiniz üniversite sınavları yani YKS (TYT-AYT) oturumlarına göre yapacağınız tercihler için aşağıda bulunan taban puanları sizlere bir yön gösterici olacaktır.

Turist rehberliği kaç yıl?

TURİZM REHBERLİĞİ BÖLÜMÜ Turizm Rehberliği bölümünün eğitim ve öğretim süresi dört yıl olup, isteğe bağlı hazırlık sınıfı (İngilizce) uygulaması bulunmaktadır.

Selçuk Üniversitesi Turizm Rehberliği kaç yıllık?

Program Tanımı: Turizm Rehberliği Programında iki yıllık önlisans eğitimi verilmektedir.

Turist Rehberliği Meslek Kanunu hangi yıl çıkmıştır?

MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; 7/6/2012 tarihli ve 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu kapsamında, turist rehberliği mesleğine kabule, mesleğin icrasına ve turist rehberliği meslek kuruluşlarının kuruluş ve işleyişine, Kültür ve Turizm Bakanlığının mesleğe ilişkin görev ve yetkilerine, Bakanlık ile meslek

2 yıllık turizm rehberliği ne iş yapar?

Turist Rehberliği mezunu bireyler, turistlere rehberlik edecekleri gezileri programlarını hazırlarlar ve gezi programında olan yerleri detaylı bir şekilde turistlere anlatır. Turistlerin döviz işlerini, haberleşmelerini, sağlık belgelerini gibi önemli konularda yardımcı olur.

You might be interested:  Soru: Has Turizm Kimin?

Turizm Rehberliği kac puan?

Üniversite kampüsünüze yakın Özel Yurt Fiyatları için Tıklayınız

Üniversite Adı Bölüm Taban Puanı
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi) Turizm Rehberliği 266,01242
AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi) Turizm Rehberliği 264,22853
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi) Turizm Rehberliği 263,4485

44 

Turizm Rehberliği hangi fakülte?

Turizm Rehberliği | Turizm Fakültesi.

Turizm Rehberliği Bölümü ne iş yapar?

Turizm Rehberliği bölümü mezunu bireyler, turistlere rehberlik edecekleri gezileri programlarını hazırlarlar ve gezi programında olan yerleri detaylı bir şekilde turistlere anlatır. Turistlere önemli konularda yardımcı olur. Turistlere, götürdüğü yere özgü kültürel yemekleri ve yerlerin bilgisini sağlar.

Kokartlı rehber ne demek?

Kokartı, profesyonel turist rehberliği ya da diğer adıyla tur rehberliği olarak tanımlayabiliriz. Yerli veya yabancı turist gruplarının gezi programının yürütülmesini sağlayan bir meslektir. Turist Rehberleri Birliği kamu kurumu niteliğinde olan bir meslek üst kuruluşudur ve Kültür Turizm Bakanlığı bünyesindedir.

Turizm Rehberliği bölümüne nasıl girilir?

Turist Rehberliği Okumak İçin Ne Gereklidir? 18 yaşını doldurmuş olmak, üniversite sınavından yeterli puanı almış olmak bölümü okumak için yeterli olmaktadır. Ayrıca turist rehberliği bölümünü seçecek kişilerin girişken, dil öğrenmeye yatkın veya en az bir yabancı dil bilen biri olması gerekmektedir.

Tur rehberi olmak için ne yapmalı?

Turist rehberliğini yasal olarak yapabilmek için üniversitelerin turist rehberliği bölümünden mezun olmak ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açılan tur rehberliği kurslarını tamamlamak şarttır. Bu şartları sağlamaksızın yetkisiz olarak turist rehberliği yapılması kanunen suçtur ve cezası vardır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *