FAQ: Varan Turizm Sahibi Kim?

Varan Turizm Yeni Sahibi Kim?

İsim hakkı satılan Varan Turizm ‘in yeni sahipleri ise Lüks Karadeniz Seyahat’in sahipleri Abdullah İslam ve Fatih İslam ile ortakları Kemal Soğancı oldu.

Varan Turizm Kimin 2020?

KALİTESİ, konforu ve kurumsallığı ile otobüsçülük tarihinin en parlak markaları arasında yer alan VARAN Turizm, resmen el değiştirdi. VARAN ‘ı; Lüks Karadeniz Seyahat’in sahipleri Abdullah İslam ve Fatih İslam ile ortakları Kemal Soğan’cı işletecek.

Varan Turizm kim satın aldı?

Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, A Plus yolcu Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, A Plus yolcu hizmeti sağlayan otobüs firması Varan Turizm ‘i satın aldığı açıklandı. Varan Turizm ‘in şuan 43’ü özmal olmak üzere 120 aracı ve Türkiye çapında 230 bilet satış noktası bulunuyor.

Ulusoy Otobüs Firması kime ait?

Çok ortaklı Ulusoy Turizm Seyahat Kollektif Şirketi, 1957’de Ali Osman Ulusoy ve Ortağı’na dönüştü.

Varan Turizm kime ait?

Varan Turizm, 1946 yılında Kadıköy-Pendik arasında faaliyete başlayan İstanbul kökenli kara yolu yolcu taşımacılığı firmasıdır.

Varan Turizm hizmet veriyor mu?

Her anlamıyla farklı ve geleceği öngören bir çalışma prensibiyle hizmet veren Varan Turizm, 2016 itibariyle seferlerine ara verdikten sonra 2020 yılı itibarıyla yenilenerek ve kaliteli hizmet anlayışını koruyarak yollara geri dönüyor.

You might be interested:  Soru: Ulusoy Turizm Sahibi Kim?

Metro Turizmin gerçek sahibi kim?

Metro Turizm, Kasım 1992’de Galip Öztürk tarafından kurulmuş şehirlerarası otobüs firması. Bünyesinde 415’i firmaya ait, toplamda 1303 otobüs bulunmaktadır. 2012 yılında yaklaşık 20 milyon yolcu taşımışlardır. 70’ten fazla ile karşılıklı seferleri vardır.

Irizar otobüs hangi ülkenin?

Otobüs dünyasının prestijli markası İspanyol Irizar ‘ın en yeni teknolojiyle donatılan 50 otobüsünü filosuna katan Ulusoy ve Varan, 15 metrelik devasa araçlarında, Türkiye’de ilk defa tek seferde 58 yolcu taşıyacak.

Varan Turizm yeniden açılacak mı?

Şehirlerarası yolcu taşımacılığının öncü markalarından Varan Turizm, yollara geri döndü. Şirket ilk etapta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa merkezli seferlerle yeniden hizmet vermeye başlayacak. 2020 sonunda yaklaşık 200 milyon TL’lik toplam yatırıma erişerek 100 otobüslük bir filo büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyor.

Metro Turizmi kim satın aldı?

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş’nin iştiraki olan Metro Turizm Otelcilik ve Petrol Ürünleri A.Ş’nin yüzde 96’sı 21 milyon 120 bin TL bedelle Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye satıldı

Ali Osman Ulusoy kimdir?

Ali Osman Ulusoy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Ulusoy, ” Ulusoy adı altında aile şirketi olarak sürdürdüğümüz otobüs işletmeciliğine artık, merkez Karadeniz olmak üzere Ali Osman Ulusoy markası altında yeni bir logo, yeni bir tasarım ve hizmet anlayışı ile devam edeceğiz” dedi.

Ulusoy turizmi kim satın aldı?

Nevzat Pekuysal’ın ölümünün ardından ailenin otel işletmeciliğine yönelmesinden ötürü Varan Turizm 2012 yılında sektörün bir başka lider kuruluşu olan Ulusoy Turizm ‘in sahibi Haluk Ulusoy tarafından satın alındı.

Ali Osman Ulusoy Aslen Nereli?

İş kariyeri. 1927 yılında Trabzon ilinin Of ilçesinde doğan Ulusoy, ilköğrenimini 1938’de tamamladı ve babasıyla birlikte nakliye işinde çalışmaya başladı. Daha sonra nakliye şirketinin başına geçen Ulusoy, çeşitli kurumlarda başkanlık görevinde bulundu. Ulusoy Holding’in kurucularındandır.

You might be interested:  Turizm Belgesi Nasil Alinir?

Ulusoy Otobüs firması ne zaman kuruldu?

Holdingin temelleri 1937 yılında Trabzon’da Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy tarafından karayolu yolcu taşımacılığı ile atıldı. Şirket ilerleyen yıllarda başta yolcu ve yük taşımacılığı gibi sektörlerle büyümesini sürdürmüş ve 1995 yılında holding statüsüne ulaşmıştır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *