FAQ: Metro Turizm Bilet Iptali Nasıl Yapılır?

Metro bileti iptal kaç saat önce?

Bu yönetmeliğin Madde 36.8’e göre bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır. obilet.com olarak otobüs firmaları ile yaptığımız karşılıklı anlaşmalar çerçevesinde pek çok firmada bu kural daha kısa sürelere indirilmiştir.

Aldığım otobüs biletini nasıl iptal ederim?

Bu içeriği faydalı buldunuz mu? Satın aldığım otobüs biletini nasıl iptal edeceğim? Biletinizi üye hesabınızla satın aldıysanız; ‘Biletlerim’ menüsünden iptal etmek istediğiniz biletinizin pnr numarasına tıklayıp biletinizi görüntüleyebilir ve ‘ İptal Et’ butonu ile biletinizin iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Internetten alınan otobüs bileti nasıl iptal edilir?

Biletall.com üzerinden otobüs bileti sekmesinden bilet satın aldıysanız, sitenin üst tarafında bulunan ‘ İptal /İade’ menüsü seçilir. Açılan ekrana Pnr no ve yolcu soy isim ya da telefon numarası girilerek bilet görüntülenir. ‘İade et’ butonu ile biletin iptali ve işlem yapılan hesaba iadesi yapılır.

Otobüs bileti geri iade edilir mi?

Otobüs firmaları, sattıkları biletleri artık geri alacak. Yazıda, harekete 24 saat kalaya kadar biletlerin gerekçesiz iade edilebileceği; 12 saate kadar 6 ay geçerli olmak üzere açık tarihli bilet düzenleneceği kaydedildi.

You might be interested:  FAQ: Pamukkale Turizm Dudullu Terminaline Nasıl Gidilir?

Metro bileti iptal edilir mi?

Üzerinde yazılı gün, saat ve güzergâhta kullanılmayan ve zamanında kullanılmayan biletler geçersiz sayılır. Metro Turizm biletleri için firmanın belirlediği kurallar geçerli olup; iptal ve değişiklik işlemleri ile ilgili 0850 222 34 55 Metro Turizm çağrı merkezinden işlem yapılabilir.

Kamil Koç bilet iptali Ne zamana kadar?

Satın alınan biletlerin iptal işlemleri hakkında;Seferlerimizde sınırlı sayıda yolcu taşınabilmesi sebebiyle, seyahat etme zorunluluğu olan diğer yolcularımızın hakkına saygı göstermek adına, biletleriniz seferden 1 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edilebilir.

Otobüs bileti nasıl açığa alınır?

Biletall.com üzerinden ‘Biletlerim’ menüsü seçilir. Açılan ekrana Pnr no ve yolcu soy isim ya da telefon numarası girilerek bilet görüntülenir. ‘ Açığa al’ butonu ile bilet açığa alınır.

Bilet aldıktan sonra iptal edilebilir mi?

Eğer biletinizi iptal ettirmeye karar verdiyseniz, bu işlemleri havayolunun çağrı merkezi veya bilet satış ofislerinden yaptırabilirsiniz. İnternetten bilet aldıysanız yolcu satış ofislerine yönlendiriliyor. İadenin gerçekleştirilmesi için bileti satın aldığınız kredi kartı ve kimlik kartınızı gerekiyor.

Kamil Koç bilet iptali nasıl yapılır?

Biletin iade ve iptal işlemini farklı yollardan hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

  1. 444 0 562 çağrı merkezinden.
  2. Kâmil Koç firması acentelerinden.
  3. Android ve iOS mobil uygulamasından.
  4. Resmi internet sitesinden bilet iptalini gerçekleştirebileceksiniz.

En uygun otobüs bileti nasıl iptal edilir?

Bilet iptal ve iadesi için ana sayfada bulunan ” Bilet İptal ” bölümünden bilgilerinizi girerek iptal edilebilen biletlerde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz 0850 333 88 88 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak da işlem yaptırabilirsiniz.

Otobüs bileti tarihi değiştirilir mi?

Biletbayi.com sitesinden satın almış olduğunuz otobüs biletlerini, firma fark etmeksizin sefer saatinden 24 saat öncesine kadar iptal ettirebilmeniz mümkündür. Geri iade edilen ücrette ise herhangi bir kesinti yapılmamaktadır.

You might be interested:  Sık sorulan: Turizm Bakani Kim?

Özkaymak bilet iptali nasıl yapılır?

Şube biletlerinde hareket saatinden 6 saat öncesine kadar bilet değişim işlemi yapılabilmektedir. Şube biletlerinde hareket saatinden 12 saat öncesine kadar bilet iptal işlemi yapılabilmektedir. Bilet suretleri şubeye teslim edilerek iptal işlemi gerçekleştirilir.

Uçak bileti kaç saat kala iptal edilir?

Online olarak mobil ya da web sitesi üzerinden veya satış ofisleri tarafından düzenlenen biletlerde iptal, iade ve değişiklik gibi işlemler havayolu firmalarının sözleşmelerine göre değişiklik gösterebilir. İptal ve iade gibi konularda uçuş saatinize en az 2 saat kala işlem yaptırabilirsiniz.

PNR kodu nedir Otobüs?

PNR (Passenger Name Record) kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinizde ya da satın aldığınızda size verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur.

Feribot bileti iptal edilir mi?

Sefer kalkış saatine 12 saat ile 1 saat arasında süre olduğu durumlarda bilet tutarının %30’u oranında kesinti yapılarak sadece geçerli sefer tarifesi ve dönemi içerisinde bilet değişikliği veya iadesi yapılabilir. Sefer kalkış saatine 1 saatten az süre kaldığında değişiklik yapılamaz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *