Ücretsiz Seyahat Kartı Ne Demek?

Ücretsiz Seyahat Kartı 2020 nedir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ücretiz seyahat kartı hizmeti ülkemizde yaşayan ve belirlenen şartları sağlayan kişilere verilen şehir içi ve şehir dışı seyahatlerde ücretiz olarak seyahat imkanı sunan bir karttır.

Ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/anne- kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

Engelli ücretsiz seyahat kartı nereden alinir?

Ücretsiz seyahat hakkından refakatçisi ile birlikte yararlanmak isteyen ağır engelliler ise bu haktan faydalanmak için yeniden düzenlenen engelli kimlik kartı için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine başvuru yapacak.

Ücretsiz seyahat kartı nereden alinir?

Ücretsiz Seyahat Kartı başvurusu İl Müdürlüklerine nasıl yapılmaktadır? Hak sahipleri TC kimlik numaraları ve bir adet biyometrik fotoğrafla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine başvuru yapmaktadırlar.

Ücretsiz seyahat kartı kimlere verilir?

Ücretsiz Seyahat Kartı Kimlere Verilir – Nereden Alınır

 • Engelli / Engelli-Refakatçi.
 • 2022 sayılı Yasa ile Devletten muhtaç maaşı alanlar.
 • 65+ yaş üstü
 • Bazı belediye personeli (Her belediye uygulamamaktadır.
 • Milli Sporcu.
 • PTT personeli (sadece postacı- dağıtıcı ünvanıyla görev yapanlar.)
 • Basın (sarı basın kartı sahipleri)

Ücretsiz istanbul kart kimlere verilir?

Ücretsiz İstanbulkart nedir ve kimlere verilir? Ücretsiz Kart, toplu ulaşımda uygulanan ücretsiz tarifeyi kullanmaya hak kazanmış kişilere verilmektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Seyahat Sigortası Nasıl Alınır?

Annelere ulaşım ücretsiz nereden alınır?

4 yaş ve altında çocuğu olan ve bebekli anneler bedava ulaşım hakkı için İETT merkezlerinden kimlikleriyle başvuru yaparak, anne kart akbilini alabilecekler. Başvurular online İBB web sayfasından yapılacağı gibi aşağıdaki linkte bulunan beyaz masadan da gerçekleşebilir.

Sosyal Destek Kartı Nasıl Alınır?

Bireysel Başvuru: Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Koordinasyon Merkezi’ne başvuru yapabileceğiniz gibi, muhtarlıklar, STK’lar ve inceleme merkezlerine de şahsi olarak başvuru yapabilir ve kart talebinizi ifade edebilirsiniz.

Toplu taşıma kimlere ücretsiz?

MADDE 5 – (1) Türk vatandaşı olan altmış beş yaş ve üzeri kişiler, demiryolları ve denizyollarının şehiriçihatları ile belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden

Engelli ulaşım kartı nasıl alınır?

Engelli kimlik kartını, Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne ya da E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak suretiyle alabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne gerekli belgeler ile başvurmanız halinde engelli kartı alabilirsininiz.

Engelli Refakatçi kartı nasıl alınır?

Engelli kimlik kartı almak isteyen vatandaşlar ilk kez başvuruda bulunacak ise refakatçi ile birlikte hareket edebilir. %40 oranında engelli olduğunu gösteren sağlık raporu ile birlikte Çalışma, Aile ve Sosyal bakanlığı müdürlüğü engelli kimlik kartı başvuru formu vermektedir.

Engelli yakınları nelerden faydalanır?

Engelliler İçin Sağlanan Maddi ve Sosyal Yardımlar

 • Aşağıdaki bilgiler Temmuz 2018 tarihiyle güncel ve geçerlidir.
 • A) Engelli Aylığı (2022 Aylığı) Bağlanması:
 • B) Muhtaç Aylığı Bağlanması:
 • C) Evde Bakım Ücreti Verilmesi: Evde Bakım AYLIĞI.
 • 1.Gelir Vergisinde Engelli İndirimi.
 • ÖTV Muafiyeti.
 • Engelli Kimlik Kartı Hakkı
You might be interested:  Hızlı Cevap: Yurt Dışı Seyahat Sigortası Ne Kadar?

Indirimli otobüs kartı kimler alabilir?

İndirimli Ankara Kart adından da anlaşılacağı üzere toplu taşımada kullanıldığında sahiplerine pek çok ekonomik fırsattan yararlanma imkanı sunmaktadır. İndirimli Ankara Kart sahibi olabilecek kişiler yalnızca öğretmenler ve öğrenciler olarak belirlenmiştir.

Istanbul kart başvurusu nasıl yapılır?

Online başvurunuzu bireysel. istanbulkart. istanbul linkinden üyelik oluşturarak yapabilirsiniz. Dilerseniz size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezlerimize nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet güncel fotoğrafınız ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *