Soru: Yurt Dışı Seyahat Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

Yurtdışı yasakları ne zaman kalkıyor?

AB dışındaki ülkelerden gelen kişilere giriş yasağı Yasak, 31 Ağustos 2021 tarihine kadar geçerli. Birkaç ülke bu yasaktan muaf. Belirleyici olan bu ülkelerden birinde ikamet etmek ve vatandaşlık değil.

Tam kapanmada yurt dışı seyahat yasağı var mı?

Yurt dışı seyahatlerle ilgili herhangi bir kısıtlama/sınırlandırma bulunmamaktadır. yapacakları seyahatlerde, yurt dışı uçuşlarını belgelemek kaydıyla seyahat izin belgeleri almalarına gerek bulunmamaktadır.

Türkiye’den hangi ulkelere ucuslar durduruldu?

Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’dan seyahat edecek yolcularımızın Türkiye ‘ye girişleri konuyla ilgili yeni bir karar alıncaya kadar durdurulmuştur. Bu ülkelerden seyahat edecek yolcularımız, Türkiye ‘ye giriş yapmadan transit olarak başka bir ülkeye seyahat edebilirler.

Yurt dışı giriş çıkış ne zaman açılacak?

Anadolu Jet’ten yapılan açıklamada ise, “Salgın sebebiyle dünya genelinde alınan koruyucu tedbirler kapsamında uygulanan seyahat kısıtlamalarının esnetilmesiyle birlikte 11 Haziran 2020 tarihinden itibaren yurt dışı uçuşlarımıza başlıyoruz.

Suudi Arabistan uçuş yasağı ne zaman kalkıyor?

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vatandaşlarına uyguladığı seyahat yasağının 17 Mayıs itibarıyla kaldırılacağını duyurdu. Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığından konuya dair yazılı açıklama yapıldı.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Seyahat Sigortası Ne Işe Yarar?

Yurt dışına çıkış yasağı var mı nasıl öğrenebilirim?

Kendinize özel şifre ile e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra yurt dışına çıkış yasağınızın bulunup bulunmadığını yahut devam etmekte mi yoksa kaldırıldı mı öğrenmeniz mümkündür. Ancak e-Devlet sistemine düşmemiş olan yurt dışı çıkış yasakları için İl Emniyet Müdürlüğüne giderek bunu öğrenmek de mümkündür.

Özel araçla şehirler arası seyahat yasağı var mı?

Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı süre içerisinde şehirler arası seyahate ilişkin herhangi bir yasak bulunmuyor. Vatandaşlar Cumartesi günü akşam saat 22:00’e kadar özel araçları ile şehirler arası seyahat gerçekleştirebilir.

65 yaş üstü özel araçla şehirler arası seyahat edebilir mı?

17 Mayıs’ta açıklanan Yeni Kademeli Normalleşme kararlarıyla birlikte 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izin belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı. Özel araçla da kısıtlama olmayan gün ve saatlerde yolculuk yapacaksa yine bu belgeyi almalarına gerek yok.

Tam kapanmada uçuş var mı?

Tam Kapanma Döneminde Uçakla Seyahat 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde uçak yolcuğu yapmak isteyen vatandaşların seyahat izin belgesi alması ve HES kodu ibraz etmesi zorunludur.

THY hangi ülkelere uçacak?

THY, 1 Ağustos itibarıyla Rusya, Irak, Suudi Arabistan, Hindistan, Güney Afrika ve Dubai uçuşlarına başlayacak. Türk Hava Yolları 21 Mart 2020 – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki biletlemeler için sınırsız değişiklik yapabileceği de duyuruldu.

Almanya uçuş yasağı ne zaman kalkacak?

Alman turizmciler: Seyahat kısıtlamaları kaldırılsın 27.05.2021.

Türk Hava Yolları sahibi kim?

Türk Hava Yolları ( THY ), (BIST: THYAO ), Türkiye’nin ulusal hava yolu şirketidir. Türk Hava Yolları’nın merkezi İstanbul’dadır. Türk Hava Yolları’nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzanmaktadır.

You might be interested:  Sık sorulan: 1 Haftalık Seyahat Sigortası Ne Kadar?

Şehirler arası yolculuk yasak kalktı mı?

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; sadece sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde şehirler arası seyahat kısıtlaması uygulanacak olup sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan süre içerisinde şehirler arası seyahate ilişkin herhangi bir kısıtlamaya gidilmeyecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *