Soru: Uçakta Bebekler Nasıl Seyahat Eder?

Uçakta bebek kemeri nasıl takılır?

Uçakta bebek emniyet kemerinin nasıl takıldığını biliyor musunuz? Görevliler bebekli yolculara emniyet kemerini veriyor. Bu kemerin halka kısmını kendi kemerinize geçirerek önce kendi kemerinizi bağlıyorsunuz. Sonra da bebeğinizin kemerini gösterilen şekilde bağlıyorsunuz.

Uçakta Bebek kucakta gider mi?

Bebek yolcu, sadece ebeveynlerinden biri veya bir refakatçi ile beraber seyahat edebilir. Ebeveyn dışındaki refakatçi en az 18 yaşında olmalıdır. Uçak içerisindeki tüm kabinlere bebek yolcu kabulü yapılır. Bebek bir yetişkinin kucağında ilave kemer ile bağlanarak seyahat eder.

Uçakta kaç yaş ücretsiz THY?

2. yaş gününü kutlamış ve 12. yaş gününü henüz kutlamamış olan tüm çocuk yolcularımız bir refakatçi eşliğinde seyahat edebildikleri gibi refakatçileri olmadan da seyahat edebilirler. Ancak refakatçisi olmadan seyahat eden, 2-7 yaş aralığındaki çocuk yolcularımızın kabin memurunun gözetimi altında olmaları gerekir.

Bebekler uçağa binerken ne yapılmalı?

Bebekle yolculuk yaparken check-in işlemleri sırasında tuvalete yakın koltukları seçebilirsiniz. 1 haftalığa kadar bebeklerin uçakla seyahat etmesine ancak doktor raporu ile izin verilmektedir. Bebek mamasını ısıtmanız gerekiyorsa, bu konuda kabin memurlarından destek alabilirsiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Konaklama Ve Seyahat Hizmetleri Öğretmeni Hangi Derslere Girer?

1 aylık bebek uçak bileti alınır mı?

– 3 yaşına girmemiş yani 0-24 aylık olan çocuklar, bebek yolcu olarak kabul ediliyor. Yenidoğanlar 48 saatten önce doktor raporu olsa dahi uçuşa alınmıyor. Bebeklerin en az 7 günlük olması ve seyahat etmesinde bir engel bulunmadığına dair doktor raporunun ibraz edilmesi gerekiyor.

2 aylık bebek uçağa binebilir mi?

Bebekler uçağa binebilir. Pediatri uzmanlarına göre bebeklerin uçağa binmesi sakıncalı değil. Bebeklerin büyük bir kısmı altı aylık olduktan sonra etraftaki seslere ve farklı ortamlarda bulunmaya alışır.

Uçak bileti kimlere ücretsiz?

Öğrenci, çocuk, bebek, 65 yaş ve üzeri yolcularda indirim için aranan şartlar nelerdir?

  • Çocuk sınıfında, 2 yaşını doldurmuş ve 13 yaşından gün almamış yolcular yer almaktadır.
  • Bebek sınıfında, 0-2 yaş arasında ve koltuk işgal etmeyen bebeklere indirim uygulanır.
  • +65 sınıfında, 65 yaş ve üzeri yolcular yer almaktadır.

Yeni dogan bebek uçağa binebilir mi?

Bebekler doğum sonrasında prematüre ya da herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece doğumdan 48 saat sonra uçakla ilk seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Uçak bebek arabası alıyor mu?

Bebek arabaları, sadece kayıtlı bagaj olarak kargo bölümünde taşınmaktadır. Bu yüzden bebek arabanızı uçağın kapısına kadar getirebilir ve uçağa geçiş sırasında uçuş görevlilere teslim edebilirsiniz. Bebek arabasından ayrılmış puseti ek ücret ödemeden kabine alabileceğinizi ekleyelim.

Kaç yaş çocuğa otobüs bileti alınır?

Otobüs seferlerinde, 6 yaşından küçük çocuklar kucakta seyahat edebilirler. Ayrı koltuk talep ediyorsanız çocuk yolcular için de bilet almalısınız.

Kaç yaş üstüne uçak bileti alınır?

2 yaşını doldurmuş, ancak 12. yaş gününü henüz kutlamamış, 2-11 yaş aralığındaki tüm yolcularımızı çocuk yolcu olarak kabul ediyoruz.

18 Yaş Altı velisi olmadan seyahat edebilir mi?

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

You might be interested:  Sık sorulan: Seyahat Sağlık Sigortası Nerede Yapılır?

UM yolcu ne demek?

Pandemi sürecinde geliştirdiğimiz sağlık standartları gereği; 7-12 yaş aralığındaki çocuk misafirlerimiz yurt içi ve yurt dışı doğrudan uçuşlarda UM (refakatsiz çocuk yolcu ) olarak kabul edilecektir. Çocuk yolcular için uygulanan indirim, dış hat seferlerinde uçuş kurallarının izin verdiği takdirde uygulanır.

THY bebek bagaj hakkı kaç kg?

Bebek yolcularımız 10 kg bagaj hakkıyla seyahat edebilir. Dış hat seferlerinde 10 kg bagaj hakkına bir adet katlanabilir puset eklenir. Detaylı bilgi için bagaj sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yenidogan bebek kaç günlükken yolculuk yapabilir?

Yeni doğan bebeğimle yolculuk yapabilir miyim? Bebekleri, doğumlarından sonraki ilk 48 saat içinde uçuşlara kabul edemiyoruz. 2-8 gün aralığındaki bebeğiniz ise sadece “uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” açıklamasının yer aldığı geçerli bir doktor raporu sunmanız durumunda seyahat edebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *