Soru: Seyahat Kodu Nasıl Alınır?

Seyahat için HES kodu nasıl alınır?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; TC kimlik numarası, TC kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

Şehirler arası seyahat için kod nasıl alınır?

SMS yolu ile kod almak için: 1.HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

HES nasıl alınır?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

Seyahat için HES kodu gerekli mi?

Özel araçla yapılacak seyahatler için HES kodu uygulaması bulunmamaktadır. Özel aracınızla seyahat edecekseniz, hes kodu olmadan da seyahat edebilirsiniz.

65 yaş üstü özel araçla şehirler arası seyahat edebilir mı?

17 Mayıs’ta açıklanan Yeni Kademeli Normalleşme kararlarıyla birlikte 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izin belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı. Özel araçla da kısıtlama olmayan gün ve saatlerde yolculuk yapacaksa yine bu belgeyi almalarına gerek yok.

You might be interested:  Soru: Hes Kodu Ile Seyahat Izni Nasıl Alınır?

HES kodu en fazla kaç gün alınır?

Paylaşım Süresi, yolculuğa kadar olan gün sayısından en az 8 gün daha fazla olması gerekiyor. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken yolculuk tarihine kadar olan gün sayısına en az 8 gün daha eklemelisiniz. 3. Hayat Eve Sığar uygulamasından kaç HES kodu alabilirim?

HES seyahat izin belgesi yerine geçer mi?

Yeni alınan karara göre HES kodu olmadan seyahat etmek mümkün olmayacak. Peki HES kodu seyahat izni yerine geçer mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan Hayat Eve Sığar uygulamasından alınacak HES kodu ile seyahat izin belgesi alıp, güvenli ve kontrollü seyahat gerçekleştirilebilecek.

HES kodu nasıl alinir SMS?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

Şehirlerarası seyahat yasağı izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi almak isteyenler ya e Devlet başvurusu ya da ALO 199 iletişim hattı üzerinden başvuru yapabiliyor. T.C. kimlik numarası ve şifre ile e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra açılan sistem üzerinden yeni başvuru linkine tıklanıyor.

HES ler ne işe yarar?

Hayat Eve Sığar kodunun kısaltması olan HES, kontrollü sosyal hayat kapsamında, vatandaşların şehirler arası yolculuklarında, kurum ziyaretlerinde veya bireysel iletişim gerektiren kamusal alanlarda Koronavirüsü açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığını güvenli bir şekilde paylaşabileceği yeni bir uygulama.

HES kodu ne kadar süre geçerli?

Kod geçerlilik süresi olarak “Süresiz” seçeneği işaretlendiğinde, HES Kodu 18 ay geçerli olacaktır. “Süreli” seçeneği işaretlendiğinde, ekrana gelen takvimden kodun geçerlilik süresi belirlenir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Seyahat Nasil Yazilir Tdk?

HES kodu kimlere verilir?

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur.

HES kodu olmadan otobuse binilir mi?

15 Ocak 2021 tarihinden itibaren İstanbul’da metro, otobüs, tramvay ve Marmaray’da HES kodu olmadan vatandaşların binişlerine izin verilmeyecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *