Sık sorulan: Seyahat Yasağı Ne Zaman Kalkar?

Özel araçla şehirler arası seyahat yasağı var mı?

Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı süre içerisinde şehirler arası seyahate ilişkin herhangi bir yasak bulunmuyor. Vatandaşlar Cumartesi günü akşam saat 22:00’e kadar özel araçları ile şehirler arası seyahat gerçekleştirebilir.

Şehirler arası yolculukta kısıtlama var mı?

Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı süre içerisinde şehirler arası seyahate ilişkin herhangi bir yasak bulunmuyor. Haftanın 6 günü serbest olan seyahat pazar günü yapılamayacak. Güncellenme: 14:15, 04/06/2021. Kabine toplantısı sonrası yayınlanan genelgede şehirler arası seyahat yer aldı.

Şehirler arası Yasak ne zaman başladı?

Koronavirüs salgınına tedbiren alınan kararlardan biri de şehirler arası seyahat yasağı oldu. 29 Nisan yani yarın itibarıyla 81 ilde başlayacak olan 17 günlük tam kapanma sürecinde vatandaşların şehir dışına çıkmalarına da kısıtlama gelecek.

Izmir seyahat yasağı ne zaman kalkıyor?

yapılacak tüm giriş/çıkışlar 15 günlük süreyle 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 24.00’dan 03 Haziran 2020 Çarşamba günü saat 24.00’a kadar geçici olarak durdurulacak. Bu illerimizde yaşayan/bulunan tüm vatandaşların belirtilen süre boyunca illerinde kalmaları esas olacak.

Özel araçla seyahat edilebilir mi?

özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirlerarası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesinin ibraz edilmesi kaydıyla izin verilecektir.

You might be interested:  Soru: Vize Için Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

65 yaş üstü özel araçla şehirler arası seyahat edebilir mı?

17 Mayıs’ta açıklanan Yeni Kademeli Normalleşme kararlarıyla birlikte 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izin belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı. Özel araçla da kısıtlama olmayan gün ve saatlerde yolculuk yapacaksa yine bu belgeyi almalarına gerek yok.

Özel araçla şehirler arası seyahat izni nasil alinir?

Seyahat İzin Belgesi ‘ni e-devlet üzerinden ya da Alo 199’u arayarak kolayca alabilirsiniz.

  1. Alo 199’u aradığınızda karşınıza çıkan vatandaşlık temsilcisi size sorular soracak.
  2. Nereden nereye gideceğiniz, hangi araçla gideceğiniz, özel otomobil ise araç plakası kiminle gideceğinize dair sorular soruluyor.

65 yaş üstü seyahat yasağı var mı?

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

Şehirler arası seyahat izni nasil alinir?

ALO 199 İLE ŞEHİRLERARASI SEYAHAT İZNİ OLUŞTURMA ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi, e-Devlet üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin aynılarını telefon üzerinden sözlü talep ile gerçekleştirmenizi sağlar. 7/24 hizmette olan bu hat, internet kullanamayan vatandaşlar için hizmet vermektedir.

Şehir dışı yasağı ne zaman bitecek 2021?

Türkiye genelinde zorunlu haller dışında tam kapanma sürecinde seyahat yapılamayacak. Tam kapanma 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *