Sık sorulan: Seyahat Kartı Ne Işe Yarar?

Ücretsiz seyahat kartı ne işe yarar?

Ücretsiz kullanılan bu seyahat kartı şehir içi ve şehir dışı ulaşımlarda, deniz yolları ulaşımı, demiryolları ulaşımında geçerlidir. Şehirlerarası ulaşım, demiryolları ve deniz yolları ulaşımında ise %50 indirim uygulanmaktadır.

Ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/anne- kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

Ücretsiz seyahat kartı kimlere verilir?

Ücretsiz Seyahat Kartı Kimlere Verilir – Nereden Alınır

 • Engelli / Engelli-Refakatçi.
 • 2022 sayılı Yasa ile Devletten muhtaç maaşı alanlar.
 • 65+ yaş üstü
 • Bazı belediye personeli (Her belediye uygulamamaktadır.
 • Milli Sporcu.
 • PTT personeli (sadece postacı- dağıtıcı ünvanıyla görev yapanlar.)
 • Basın (sarı basın kartı sahipleri)

Indirimli otobüs kartı kimler alabilir?

İndirimli Ankara Kart adından da anlaşılacağı üzere toplu taşımada kullanıldığında sahiplerine pek çok ekonomik fırsattan yararlanma imkanı sunmaktadır. İndirimli Ankara Kart sahibi olabilecek kişiler yalnızca öğretmenler ve öğrenciler olarak belirlenmiştir.

Anne kartı nerelerde kullanılır?

Anne Kart ‘ınızla şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra içerisine bakiye yüklemeniz durumunda; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, A101, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda harcama ya da ödeme işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz para kart ‘ı olarak da

You might be interested:  FAQ: Seyahat Sigortası Ne Kadar?

Anne kartı başvurusu nasıl yapılır?

Anne Kart başvuruları internet üzerinden yapılabilecek. Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart.istanbul/ anne – kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

Annelere ulaşım ücretsiz nereden alınır?

4 yaş ve altında çocuğu olan ve bebekli anneler bedava ulaşım hakkı için İETT merkezlerinden kimlikleriyle başvuru yaparak, anne kart akbilini alabilecekler. Başvurular online İBB web sayfasından yapılacağı gibi aşağıdaki linkte bulunan beyaz masadan da gerçekleşebilir.

Sosyal Destek Kartı Nasıl Alınır?

Bireysel Başvuru: Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Koordinasyon Merkezi’ne başvuru yapabileceğiniz gibi, muhtarlıklar, STK’lar ve inceleme merkezlerine de şahsi olarak başvuru yapabilir ve kart talebinizi ifade edebilirsiniz.

Istanbul kart bimde geçerli mı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ ile BİM Birleşik Mağazalar AŞ arasındaki iş birliği ile ”Şehrin Yaşam Kartı İstanbulkart ”, BİM’de ödeme aracı oluyor.

Engelli ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

Engelli kimlik kartını, Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne ya da E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak suretiyle alabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne gerekli belgeler ile başvurmanız halinde engelli kartı alabilirsininiz.

Refakatçi kartı kimlere verilir?

Sağlık Kurulu raporuyla %40 ve üzerinde engelli olduğunu belgeleyen Türk vatandaşları ile % 50 ve üzeri ağır engelli olduğunu belgeleyenlerin kendileri ile birlikte birden fazla olmamak üzere beraber seyahat edecekleri refakatçileri belediyeye bağlı şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanır.

Ibb ücretsiz kart kimlere verilir?

Ücretsiz İstanbulkart nedir ve kimlere verilir? Ücretsiz Kart, toplu ulaşımda uygulanan ücretsiz tarifeyi kullanmaya hak kazanmış kişilere verilmektedir. Ön yüzünde kişi bilgileri ile fotoğrafının yer aldığı kişisel kart tipidir.

You might be interested:  Kamil Koç Seyahat Kimin?

Iett indirimli kartları kimler alabilir?

KİMLER İNDİRİMLİ ÖĞRENCİ ULAŞIM KARTI ALABİLİR? Yüksek Öğretim Kurumu Kanunu, Çıraklık Eğitim Kanunu kapsamında eğitim gören öğrenciler ile Temel Eğitim Kanunları ve diğer kanunlar kapsamında eğitim gören öğrenciler, Açık İlköğretim, Açık Lise, Kur’an Kursu öğrencilerinin alabileceği İndirimli İstanbul kart ‘tır.

EGO indirimli kartı kimler alabilir?

1- “Aylık Abonman İndirimli Kart ” uygulamasından Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu sistemine kayıtlı olan lise, ön lisans, lisans, lisansüstü ve ikinci öğretim öğrencileri yararlanabilmektedir. Açıköğretim öğrencilerinde ise yaş sınırı 27 yaş ve altı olarak belirlenmiştir.

Indirimli Istanbulkart nasıl alınır?

İstanbulkart Başvuru Merkezlerine giderek, nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet güncel fotoğraf ile indirimli kart başvurusunda bulunabilirler.

 1. 1-Başvuru Formunu Doldurma.
 2. 2-Kargo ve Kart Ücreti Yatırma.
 3. 3-Başvuru Takip.
 4. 4-Kartı Teslim Alma.
 5. (Kargo seçeneği ile başvurulan kartlar İBM’ lerden teslim alınamamaktadır.)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *