Okuyucular soruyor: Yurtdışı Seyahat Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

Yurtdışına uçuşlar ne zaman açılacak?

Son olarak THY ve Pegasus uçuşların başlamasıyla ilgili duyuru paylaştı. İşte yurt içi ve yurt dışı uçuşların başlayacağı tarihler… YURT İÇİ VE YURT DIŞI UÇUŞLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK? THY’nin yurt dışı uçuş seferleri 11 Haziran 2020 Perşembe günü yeniden başlıyor.

Tam kapanmada yurt dışı seyahat yasağı var mı?

Yurt dışı seyahatlerle ilgili herhangi bir kısıtlama/sınırlandırma bulunmamaktadır. yapacakları seyahatlerde, yurt dışı uçuşlarını belgelemek kaydıyla seyahat izin belgeleri almalarına gerek bulunmamaktadır.

Turistik uçuşlar ne zaman açılacak?

Bu karar 15 Aralık 2020’ye kadar geçerli olacak. 15 Aralık’tan itibaren ülke yeniden turistlere açılacak.

Türkiye’den hangi ulkelere ucuslar durduruldu?

Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’dan seyahat edecek yolcularımızın Türkiye ‘ye girişleri konuyla ilgili yeni bir karar alıncaya kadar durdurulmuştur. Bu ülkelerden seyahat edecek yolcularımız, Türkiye ‘ye giriş yapmadan transit olarak başka bir ülkeye seyahat edebilirler.

Türkiyeden Almanyaya Uçuş var mı?

Türkiye’den Almanya’ya uçuş yasağı bulunmuyor.

Suudi Arabistan’a uçuş var mı?

Suudi Arabistan Türk vatandaşlarından vize isteyen bir ülke. Tüm pasaport türleri için vize zorunluluğu var. Ülkenin başkenti Riyad, Cidde, Taif, Medine ve Yanbu’ya Türkiye’den direkt uçak seferleri bulunuyor. Her gün karşılıklı seferlerin düzenlendiği ülkeye ulaşım oldukça rahat.

You might be interested:  FAQ: Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Özel araçla şehirler arası seyahat yasağı var mı?

Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı süre içerisinde şehirler arası seyahate ilişkin herhangi bir yasak bulunmuyor. Vatandaşlar Cumartesi günü akşam saat 22:00’e kadar özel araçları ile şehirler arası seyahat gerçekleştirebilir.

65 yaş üstü özel araçla şehirler arası seyahat edebilir mı?

17 Mayıs’ta açıklanan Yeni Kademeli Normalleşme kararlarıyla birlikte 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izin belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı. Özel araçla da kısıtlama olmayan gün ve saatlerde yolculuk yapacaksa yine bu belgeyi almalarına gerek yok.

Tam kapanmada uçuş var mı?

Tam Kapanma Döneminde Uçakla Seyahat 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde uçak yolcuğu yapmak isteyen vatandaşların seyahat izin belgesi alması ve HES kodu ibraz etmesi zorunludur.

Pegasus Avrupa uçuşları ne zaman başlıyor?

COVID-19 pandemisi kapsamında getirilen kısıtlamalar sonrası ilk yurt dışı uçuşunu 13 Haziran 2020 tarihinde Almanya ‘ya gerçekleştirecek olan Pegasus Hava Yolları, 15 Haziran 2020 tarihi itibarıyla kademeli olarak diğer Avrupa ülkelerine de uçuşlarını başlatıyor.

Suudi Arabistan uçuşları ne zaman başlayacak 2021?

Suudi Arabistan ‘da 17 Mayıs 2021 ‘de tüm uluslararası uçuşların ve havaalanlarının normal operasyonlarına başlayacağı belirtilmektedir.

Ingiltere’den Türkiye’ye uçak var mı?

Şu anda birçok havayolu İngiltere ‘ den Türkiye ‘ ye uçuş yapmıyor. Ancak yine de zorunlu hallerde kullanılmak üzere günde kısıtlı sayıda uçuş gerçekleştiriliyor. Türkiye ‘nin 1 Haziran’da başlattığı uygulamayla, İngiltere ‘ den gidişlerde son 72 saat içinde alınmış PCR testinin ibrazı gerekiyor.

THY hangi ülkelere uçacak?

THY, 1 Ağustos itibarıyla Rusya, Irak, Suudi Arabistan, Hindistan, Güney Afrika ve Dubai uçuşlarına başlayacak. Türk Hava Yolları 21 Mart 2020 – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki biletlemeler için sınırsız değişiklik yapabileceği de duyuruldu.

You might be interested:  Sık sorulan: Dünyanin Merkezine Seyahat?

Almanya uçuş yasağı ne zaman kalkacak?

Alman turizmciler: Seyahat kısıtlamaları kaldırılsın 27.05.2021.

Türk Hava Yolları sahibi kim?

Türk Hava Yolları ( THY ), (BIST: THYAO ), Türkiye’nin ulusal hava yolu şirketidir. Türk Hava Yolları’nın merkezi İstanbul’dadır. Türk Hava Yolları’nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzanmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *