Okuyucular soruyor: E Devlet Seyahat Izin Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Seyahat izin belgesi başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Değerlendirme sonucu sms ile bildirilirken başvurusu onaylananlar otogar ve havalimanında TC kimlik numaralarıyla seyahat yapabilecekler. Seyahat izin belgesinin sonucu kısa sürede çıkmaktadır. Genellikle aynı gün veya 1 gün sonunda başvuru sonuçları açıklanmaktadır.

E devletten seyahat izni nasıl alabilirim?

E – devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılıyor. Giriş yapmanın ardında İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “ e – Başvuru” kısmına giriliyor. Seçenekler arasından “ Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form dolduruluyor.

Özel araçla seyahat izni nasıl alınıyor?

Seyahatlere zorunlu haller dışında izin verilmeyecek, seyahat izni ALO 199 ya da e-Devlet üzerinden başvuru ile alınabilecek. Bu süreçte özel araç ve uçak, otobüs, tren ile seyahat izne tabii olacak. Seyahat yasağı sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 17 gün boyunca kesintisiz sürecek.

Seyahat izin belgesi başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

Seyahat izin belgesi sorgulama Seyahat izin belgesine başvuru yapan vatandaşlar başvuruları nasıl sorgulayacağını da merak ederken başvurularda başvuru sonuçları da https://www.turkiye.gov.tr/goc-idaresi-yol- izin – belge – basvurusu adresi üzerinden yapılabilecek.

You might be interested:  Soru: Seyahat Belgesi Nasıl Alınır?

Alo 199 seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi, ALO 199 üzerinden veya e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresi ile alabilecekler. Seyahat izin belgesini e Devlet üzerinden alacak olanlar için ise e Devlet şifresinin edinilmiş olması gerekiyor. Değerlendirme sonucu başvurucuya SMS ile bildirilecek.

Kimler seyahat izin belgesi almalı?

Kimler Seyahat İzin Belgesi almalıdır? Kademeli normalleşme döneminde; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda) özel araçla şehirler arası yolculuk yapmak isteyen herkesin seyahat izin belgesi alması gerekmektedir.

E Devlet’ten çalışma izin belgesi nasıl alinir?

* E devlet sistemine giriş yapınız. * Arama boşluğu kısmına E -Başvuru yazınız. * Ekranda gözüken Başvuru Türü bölümünden Çalışma Muafiyet İzin İşlemleri bölümünü seçiniz. Ardından Alt Başvuru Türü için Çalışma İzin Belgesi Verilmesi kısmını seçiniz.

Şehirlerarası seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Belge almak isteyen kişiler e-devlet’e TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra arama alanına İçişleri Bakanlığı ya da e-başvuru yazarak ilgili formu doldurabilir ve başvurularını tamamlayabilirler.

Yolcu izni nereden alınır?

Seyahat İzin Belgesi’ni e-devlet üzerinden ya da Alo 199’u arayarak kolayca alabilirsiniz. Alo 199’u aradığınızda karşınıza çıkan vatandaşlık temsilcisi size sorular soracak. Nereden nereye gideceğiniz, hangi araçla gideceğiniz, özel otomobil ise araç plakası kiminle gideceğinize dair sorular soruluyor.

Özel araçla seyahat izni gerekiyor mu?

özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirler arası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesini ibraz etmek kaydıyla izin verilecektir. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın özel araçlarıyla şehirler arası seyahate çıkmamaları esastır.

65 yaş üstü özel araçla şehirler arası seyahat edebilir mı?

17 Mayıs’ta açıklanan Yeni Kademeli Normalleşme kararlarıyla birlikte 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izin belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı. Özel araçla da kısıtlama olmayan gün ve saatlerde yolculuk yapacaksa yine bu belgeyi almalarına gerek yok.

You might be interested:  Sık sorulan: Seyahat Izni Nasıl Alınır?

Seyahat izin belgesi nasıl alınır telefon numarası?

Seyahat İzin Belgesi ALO 199 Vefa Sosyal destek hattından ya da e-Devlet üzerinden alınabilir. E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılıyor. Giriş yapmanın ardında İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e – Başvuru” kısmına giriliyor.

Il dışı çıkış izni nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi almak için e-Devlet ve ALO 199 üzerinden başvuru yapılabiliyor. Değerlendirme sonucu başvurucuya SMS ile bildirilecek. İçişleri Bakanlığı genelgesine göre sokağa çıkma kısıtlamasında il dışına çıkmak isteyenlere seyahat izin belgesi almak zorunlu tutuluyor.

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır?

65 yaş ve üzeri ve 18 yaş altı vatandaşlarımız için seyahat izin belgesi 2 şekilde alınıyor. 1. Alo 199 Vefa Destek Hattı’nı arayabilirsiniz. 2. e-Devlet üzerinden birkaç adımı tamamlayarak izin belgesi talebinde bulunabilirsiniz.

Seyahat izni hangi durumlarda verilir?

SEYAHAT İZİN BELGESİ KİMLERE VERİLİR? – Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için seyahat edecek olanlar. – Ölüm nedeni Kovit-19 olanlar hariç 4 kişiyi geçmemek şartıyla cenaze nakil işlemine refakat edecek olanlar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *