Hızlı Cevap: Seyahat Yasağı Ne Zaman Kalkıyor?

Şehirlerarası Yasak ne zaman kalkacak?

Kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü yasakları ile ilgili yeni kararları duyurdu. Yapılan açıklamalara göre aralarında şehirler arası seyahat, şehirler içi toplu taşıma ve sokağa çıkma kısıtlamaları olmak üzere yasaklar 1 Temmuz’da başlamak üzere kalkacak.

Izmir seyahat yasağı ne zaman kalkıyor?

yapılacak tüm giriş/çıkışlar 15 günlük süreyle 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 24.00’dan 03 Haziran 2020 Çarşamba günü saat 24.00’a kadar geçici olarak durdurulacak. Bu illerimizde yaşayan/bulunan tüm vatandaşların belirtilen süre boyunca illerinde kalmaları esas olacak.

Sehirler arasi yolculuk yasak mi?

Kabine toplantısı sonrası yayınlanan genelgede şehirler arası seyahat yer aldı. Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı süre içerisinde şehirler arası seyahate ilişkin herhangi bir yasak bulunmuyor.

15 ilde seyahat yasağı ne zaman kalkıyor?

Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 15 ildeki şehir giriş-çıkış kısıtlaması 31 Mayıs Pazar günü saat 24:00’dan sonra sonlandırılacak.

You might be interested:  FAQ: Albayrak Turizm Seyahat Inşaat Ticaret Aş Kimin?

15 ilde seyahat yasağı ne zaman bitiyor?

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK? İçişleri Bakanlığı tarafından 14 büyükşehir ve Zonguldak’a gönderilen genelgeye göre seyahat kısıtlaması yeni bir karar alınmaması durumunda 3 Haziran’da sona erecek.

Şehir dışı yasağı ne zaman bitecek 2021?

Türkiye genelinde zorunlu haller dışında tam kapanma sürecinde seyahat yapılamayacak. Tam kapanma 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek.

65 yaş üstü özel araçla şehirler arası seyahat edebilir mı?

17 Mayıs’ta açıklanan Yeni Kademeli Normalleşme kararlarıyla birlikte 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izin belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı. Özel araçla da kısıtlama olmayan gün ve saatlerde yolculuk yapacaksa yine bu belgeyi almalarına gerek yok.

Özel araçla şehirlerarası yolculuk yasak mı?

Kabine toplantısında yeni bir güncel karar açıklanmadı fakat yine de şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlandı; Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın özel araçlarıyla şehirlerarası seyahate çıkmamaları esastır.

Özel araçla şehirler arası yolculuk izni nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi almak isteyenler ya e Devlet başvurusu ya da ALO 199 iletişim hattı üzerinden başvuru yapabiliyor. T.C. kimlik numarası ve şifre ile e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra açılan sistem üzerinden yeni başvuru linkine tıklanıyor.

Seyahat etmek için izin belgesi gerekiyor mu?

Vatandaşlar, seyahat izin belgeleri olmadan başka bir şehre giriş yapamıyorlar. Kademeli Normalleşme Süreci’nde hafta sonu sokak yasağında ve hafta içi akşam sokak yasağı saatlerinde şehir dışına seyahat edeceklerin seyahat izin belgesine sahip olmaları gerekiyor. Seyahat izin belgesi ALO 199 üzerinden de alınabilecek.

Özel araçla şehirler arası seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi ‘ni e-devlet üzerinden ya da Alo 199’u arayarak kolayca alabilirsiniz.

  1. Alo 199’u aradığınızda karşınıza çıkan vatandaşlık temsilcisi size sorular soracak.
  2. Nereden nereye gideceğiniz, hangi araçla gideceğiniz, özel otomobil ise araç plakası kiminle gideceğinize dair sorular soruluyor.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

15 ilde seyahat yasağı hangi iller?

SEYAHAT KISITLAMASI HANGİ İLLERDE VAR? Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 15 il sınırlarından kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç vb.)

Seyahat izin belgesi ne zaman kalkacak 2021?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar şehirler arası seyahatlerine zorunlu haller dışında izin verilmeyecektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *