Hızlı Cevap: Istanbul Seyahat Bilet Iptali Nasıl Yapılır?

Internetten alınan otobüs bileti nasıl iptal edilir?

Biletall.com üzerinden otobüs bileti sekmesinden bilet satın aldıysanız, sitenin üst tarafında bulunan ‘ İptal /İade’ menüsü seçilir. Açılan ekrana Pnr no ve yolcu soy isim ya da telefon numarası girilerek bilet görüntülenir. ‘İade et’ butonu ile biletin iptali ve işlem yapılan hesaba iadesi yapılır.

Otobüs bilet iptali nasıl yapılır?

Biletinizi üye hesabınızla satın aldıysanız; ‘Biletlerim’ menüsünden iptal etmek istediğiniz biletinizin pnr numarasına tıklayıp biletinizi görüntüleyebilir ve ‘ İptal Et’ butonu ile biletinizin iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs bileti en son ne zaman iptal edilir?

Otobüs firmaları ve bilet satışı yapan tüm kurumlar, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uymak durumdadır. Bu yönetmeliğin Madde 36.8’e göre bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır.

En uygun otobüs bileti nasıl iptal edilir?

Bilet iptal ve iadesi için ana sayfada bulunan ” Bilet İptal ” bölümünden bilgilerinizi girerek iptal edilebilen biletlerde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz 0850 333 88 88 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak da işlem yaptırabilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: 30.000 Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Kamil Koç bilet iptal nasıl yapılır?

Biletin iade ve iptal işlemini farklı yollardan hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

  1. 444 0 562 çağrı merkezinden.
  2. Kâmil Koç firması acentelerinden.
  3. Android ve iOS mobil uygulamasından.
  4. Resmi internet sitesinden bilet iptalini gerçekleştirebileceksiniz.

Bilet aldıktan sonra iptal edilebilir mi?

Eğer biletinizi iptal ettirmeye karar verdiyseniz, bu işlemleri havayolunun çağrı merkezi veya bilet satış ofislerinden yaptırabilirsiniz. İnternetten bilet aldıysanız yolcu satış ofislerine yönlendiriliyor. İadenin gerçekleştirilmesi için bileti satın aldığınız kredi kartı ve kimlik kartınızı gerekiyor.

Alınan otobüs bileti iade edilir mi?

Otobüs firmaları, sattıkları biletleri artık geri alacak. Yazıda, harekete 24 saat kalaya kadar biletlerin gerekçesiz iade edilebileceği; 12 saate kadar 6 ay geçerli olmak üzere açık tarihli bilet düzenleneceği kaydedildi.

Otobüs bileti iptal olur mu?

Otobüs firmaları ve bilet satışı yapan tüm kurumlar, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uymak zorundadır ve bu yönetmeliğin 36.8 maddesine göre, bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır.

Has Turizm bilet iptali nasıl yapılır?

Has Turizm ‘den alınan bileti iptal etmek için yapılması gereken, acentelere başvurmak olmalıdır. İptal işlemi, çok önemli bir durum olmadığı sürece yapılamaz. Marka, bileti hiçbir koşulla iptal etmeme hakkına da sahiptir.

Kamil Koç kaç saat kala iptal?

Satın alınan biletlerin iptal işlemleri hakkında;Seferlerimizde sınırlı sayıda yolcu taşınabilmesi sebebiyle, seyahat etme zorunluluğu olan diğer yolcularımızın hakkına saygı göstermek adına, biletleriniz seferden 1 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edilebilir.

Bileti Al kaç saat önce iptal edilir?

Bilet İptali Hakkında Biletall.com’dan satın alacağınız bir çok firmanın otobüs biletlerini, otobüs kalkış saatine 1 saat kala online iptal edebilirsiniz.

Bilet iptalinde ne kadar kesinti olur?

Uçuşunuza 12 saat kaldığında iptal ve iade etmek isterseniz o zaman almış olduğunuz biletin fiyatı üzerinden %40 tutarında bir kesinti gerçekleşmektedir. Biletleme servis ücreti de kesildikten sonra kalan tutar tarafınıza iade edilmektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ucuz Seyahat Nasıl Yapılır?

Ucak bileti iptal olursa ne olur?

Eğer iptal ve iade şartlarına uygun şekilde işlem yapıyorsanız sadece servis ücreti kesintisi alınmaktadır. Bunun dışında eğer 12 saatten daha az bir zaman kaldıysa cezalı işlem ücreti de kesilebilir.

Pegasus Uçak Bileti iptalinde para iadesi ne kadar?

Uçak biletinizi iptal ettirmek istediğinizde ise uçuşunuza 72 saatten fazla bir süre kaldığında tarafınızdan 65 EUR işlem bedeli talep edilir. 12 saatten az süre kaldığında ücret iadesi alamazsınız.12- 72 arası iptal talebinizde ise sizden 85 EUR işlem bedeli istenmektedir.

Özkaymak bilet iptali nasıl yapılır?

Şube biletlerinde hareket saatinden 6 saat öncesine kadar bilet değişim işlemi yapılabilmektedir. Şube biletlerinde hareket saatinden 12 saat öncesine kadar bilet iptal işlemi yapılabilmektedir. Bilet suretleri şubeye teslim edilerek iptal işlemi gerçekleştirilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *