Hızlı Cevap: Indirimli Seyahat Kartı Nasıl Alınır?

60 yaş üstü indirim kartı nasıl alınır?

60 YAŞ İNDİRİMLİ KARTI NASIL ALINIR? Bu kartı alabilmek için öncelikle 60 yaşınızı doldurmanız gerekiyor. Bu koşulu sağlıyorsanız yapmanız gereken nüfus cüzdanınız ve 1 adet vesikalık fotoğrafınızla beraber en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek başvuruda bulunmak.

Ücretsiz seyahat kartı kimler alabilir?

– 65 yaş ve üzerindeki yaşlılar, – Vatani hizmete bağlı olarak şeref aylığı bağlanan kişiler, eşleri, evli olmayan ve 25 yaşını henüz doldurmamış çocukları, anne ve babaları, – Devlet sporcusu unvanını almış kişiler ücretsiz seyahat hakkına sahiptirler.

Ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/anne- kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

Sağlık personeli ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

  1. https://bireysel.istanbulkart.
  2. Menüden “İstanbulkart almak istiyorum”u seçiniz.
  3. Açılan sayfada Eczacı Kart ‘ını seçiniz ve fotoğrafınızı kaydederek online başvuruya devam ediniz.
  4. Ödemenizi başvurunuzun son adımında kredi kartı ile yapabilirsiniz.

60 yaş indirimli kart ne kadar basıyor 2020?

İstanbulkart Çeşitleri

Kart Türü İlk Kez Kayıp
İndirimli (öğrenci, öğretmen ve 60 yaş kartı) 10 TL 20 TL
Engelli ve Refakatli, Emniyet Hizmetleri Sınıfı, Zabıta, Sarı Basın, Malül, Milli Sporcu, 65 10 TL 20 TL
Ücretsiz-2 (TÜİK, PTT) 40 TL 20 TL
Denetim Kartı 20 TL 20 TL
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Aya Seyahat Ne Zaman Yapıldı?

Iett 60 yaş indirimi var mı?

İETT, öğretmenler ve öğrenciler ile 60 yaş ve üzerindekilere internetten ”İndirimli Seyahat Kartı Hizmeti” vermeye başladı. Başvuruda bulunan kişinin, bilgileri İETT görevlilerince teyit edildikten sonra kartı teslim almak istediği noktaya gönderilecek.

Indirimli otobüs kartı kimler alabilir?

İndirimli Ankara Kart adından da anlaşılacağı üzere toplu taşımada kullanıldığında sahiplerine pek çok ekonomik fırsattan yararlanma imkanı sunmaktadır. İndirimli Ankara Kart sahibi olabilecek kişiler yalnızca öğretmenler ve öğrenciler olarak belirlenmiştir.

Refakatçi kartı kimlere verilir?

Sağlık Kurulu raporuyla %40 ve üzerinde engelli olduğunu belgeleyen Türk vatandaşları ile % 50 ve üzeri ağır engelli olduğunu belgeleyenlerin kendileri ile birlikte birden fazla olmamak üzere beraber seyahat edecekleri refakatçileri belediyeye bağlı şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanır.

Gazi yakını kartı nasıl alınır?

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre; 24.03.2014 tarihinden itibaren şehit yakını, gazi, gazi yakını, vazife ve harp malulleri Ücretsiz seyahat kartı müracaatlarını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerimize yapacaklardır.

Annelere ulaşım ücretsiz nereden alınır?

4 yaş ve altında çocuğu olan ve bebekli anneler bedava ulaşım hakkı için İETT merkezlerinden kimlikleriyle başvuru yaparak, anne kart akbilini alabilecekler. Başvurular online İBB web sayfasından yapılacağı gibi aşağıdaki linkte bulunan beyaz masadan da gerçekleşebilir.

Sosyal Destek Kartı Nasıl Alınır?

Bireysel Başvuru: Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Koordinasyon Merkezi’ne başvuru yapabileceğiniz gibi, muhtarlıklar, STK’lar ve inceleme merkezlerine de şahsi olarak başvuru yapabilir ve kart talebinizi ifade edebilirsiniz.

IBB 4 yaş ücretsiz ulaşım kalktı mı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin almış olduğu 17 Temmuz tarihli karar doğrultusunda, İstanbul’da ikamet eden 0- 4 yaş arası çocuk sahibi anneler, İstanbul il sınırları içerisinde toplu ulaşımda ücretsiz olarak seyahat edebilecekler.

You might be interested:  Kosova Vizesiz Nereye Seyahat Edebilir?

Sağlık çalışanlarına ücretsiz kartı kimler alabilir?

Ücretsiz toplu taşımadan faydalanabilmek için sağlık personeli olmanın yeterli olacağı belirtilirken doktor, hemşire, ebe, diş hekim, hastabakıcı, sağlık memuru, paramedik, hastane güvenlik sorumlusu ve hastane personellerinin tamamı için ücretsiz toplu taşıma kartı çalışmaları başladı.

Istanbulda sağlıkçılara ulaşım bedava mı?

İBB Meclisi’nin kararıyla salgın nedeniyle sağlık çalışanlarına otopark ve toplu taşıma hizmetlerini ücretsiz kullanma hakkı tanınmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte 1 Temmuz’dan itibaren sağlık çalışanlarına tanınan bu hakkın sona ereceğini açıkladı. 6

Kimler sağlık çalışanı sayılır?

Çalışma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından belge verilmiş ve iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri kapsamında görev alan kişiye sağlık personeli denir. Bu bağlamda sağlık personeli; sağlık memuru, çevre sağlığı teknisyeni, ya da acil tıp teknisyeni olabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *