Hızlı Cevap: Bebekler Uçakta Nasıl Seyahat Eder?

Bebekle uçakta nereye oturmalı?

5- Emniyet kemerine dikkat: 2 yaşından küçük bebekler sizin kucağınızda seyahat edebiliyor. Ancak bunun için kabin görevlisinden bir bebek kemeri alıyor ve bununla bebeğinizi kucağınıza sabitliyorsunuz. 2 yaşından büyük bebekler için iki koltuk arasına bebek koltukları yerleştiriliyor.

Uçakta bebeğe koltuk veriliyor mu?

2 – 7 günlük bebekler, ” Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı doktor raporu ile uçuşa kabul edilirler. Bebek yolcu için bebek bileti düzenlenir. Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bir yetişkin bir uçuşta en fazla bir bebeğe refakat edebilir.

Bebekler uçağa binerken ne yapılmalı?

Bebekle yolculuk yaparken check-in işlemleri sırasında tuvalete yakın koltukları seçebilirsiniz. 1 haftalığa kadar bebeklerin uçakla seyahat etmesine ancak doktor raporu ile izin verilmektedir. Bebek mamasını ısıtmanız gerekiyorsa, bu konuda kabin memurlarından destek alabilirsiniz.

Yeni doğan bebek uçağa binebilir mi?

Bebekler doğum sonrasında prematüre ya da herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece doğumdan 48 saat sonra uçakla ilk seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ebeveynlerinden biri ya da 18 yaşını doldurmuş bir refakatçi en fazla bir bebeğin yolculuğuna refakat edebilir.

You might be interested:  Kamil Koç Seyahat Kimin?

Uçak bebek emniyet kemeri nasıl takılır?

Uçakta bebek emniyet kemerinin nasıl takıldığını biliyor musunuz? Görevliler bebekli yolculara emniyet kemerini veriyor. Bu kemerin halka kısmını kendi kemerinize geçirerek önce kendi kemerinizi bağlıyorsunuz. Sonra da bebeğinizin kemerini gösterilen şekilde bağlıyorsunuz.

3 aylık bebeğe uçak bileti alınır mı?

– 3 yaşına girmemiş yani 0-24 aylık olan çocuklar, bebek yolcu olarak kabul ediliyor. Yenidoğanlar 48 saatten önce doktor raporu olsa dahi uçuşa alınmıyor. Bebeklerin en az 7 günlük olması ve seyahat etmesinde bir engel bulunmadığına dair doktor raporunun ibraz edilmesi gerekiyor.

Uçakta bebek arabası kiloya dahil mi?

Elbette bu müzik aletinin de 75 kiloyu aşmamış olması kabine alabilmeniz için önemli bir detaydır. Eğer müzik aletinizin kilosu 75’in üzerindeyse, uçağın bagaj bölümünde taşınacağını bilmelisiniz. Bebek arabasını uçağa kayıtlı bagaj olarak götürmek isterseniz ve bebekte aynı uçakta ise ücret talep edilmiyor.

Uçakta kaç yaş ücretsiz THY?

2. yaş gününü kutlamış ve 12. yaş gününü henüz kutlamamış olan tüm çocuk yolcularımız bir refakatçi eşliğinde seyahat edebildikleri gibi refakatçileri olmadan da seyahat edebilirler. Ancak refakatçisi olmadan seyahat eden, 2-7 yaş aralığındaki çocuk yolcularımızın kabin memurunun gözetimi altında olmaları gerekir.

THY bebek arabası alınıyor mu?

Bebek arabanızı sadece kayıtlı bagaj olarak kargo bölümünde taşıyabilirsiniz. Bu yüzden bebek arabanızı uçağın kapısına kadar getirebilir ve uçağa geçiş sırasında görevlilere teslim edebilirsiniz. Bebek arabasından ayrılmış puseti kabin içerisine alabilirsiniz.

UM yolcu ne demek?

Pandemi sürecinde geliştirdiğimiz sağlık standartları gereği; 7-12 yaş aralığındaki çocuk misafirlerimiz yurt içi ve yurt dışı doğrudan uçuşlarda UM (refakatsiz çocuk yolcu ) olarak kabul edilecektir. Çocuk yolcular için uygulanan indirim, dış hat seferlerinde uçuş kurallarının izin verdiği takdirde uygulanır.

You might be interested:  Yolcum Nerede Istanbul Seyahat?

THY bebek bagaj hakkı kaç kg?

Bebek yolcularımız 10 kg bagaj hakkıyla seyahat edebilir. Dış hat seferlerinde 10 kg bagaj hakkına bir adet katlanabilir puset eklenir. Detaylı bilgi için bagaj sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uçakta basınç için ne yapmalı?

Uçakta basınç travması sırasında kulaklarınızda olan basınç değişimini dengelemek için su içip sakız çiğneyebilirsiniz. Su içmek ve sakız çiğnemek gibi eylemler, çene kaslarını hareket ettirecek, östaki borusunu açarak kulak içindeki basıncı dengelemenize yardımcı olacaktır.

Yeni doğan bebek ne zaman seyahat edebilir?

Bebeğiniz, doğumundan sonraki 8 günün ardından kucağınızda seyahat edebilir.

Kaç aylık hamileyken uçağa binilmez?

Hamileliğinin 28. haftasına henüz girmeyen yolcularımız doktor raporu almadan seyahat edebilir. Tek bebeğe hamile olan ve hamileliğinde 28. haftanın başı ile 35. haftanın sonu arasında olan yolcularımız “uçakla seyahatinde sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı doktor raporuyla uçuşa katılabilir.

Uçağa bebek maması alınır mı?

Uçuş sırasında “bebeğinizin ihtiyacını karşılayacak kadar” sıvı mamayı kabin içinde taşımak üzere yanınıza alabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *