FAQ: Yurtdışı Seyahat Yasağı Ne Zaman Kalkıyor?

Suudi Arabistan uçuş yasağı ne zaman kalkıyor?

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vatandaşlarına uyguladığı seyahat yasağının 17 Mayıs itibarıyla kaldırılacağını duyurdu. Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığından konuya dair yazılı açıklama yapıldı.

Almanya uçuş yasağı ne zaman kalkacak?

Alman turizmciler: Seyahat kısıtlamaları kaldırılsın 27.05.2021.

Tam kapanmada yurt dışı seyahat yasağı var mı?

Yurt dışı seyahatlerle ilgili herhangi bir kısıtlama/sınırlandırma bulunmamaktadır. yapacakları seyahatlerde, yurt dışı uçuşlarını belgelemek kaydıyla seyahat izin belgeleri almalarına gerek bulunmamaktadır.

Türkiye’den hangi ulkelere ucuslar durduruldu?

Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’dan seyahat edecek yolcularımızın Türkiye ‘ye girişleri konuyla ilgili yeni bir karar alıncaya kadar durdurulmuştur. Bu ülkelerden seyahat edecek yolcularımız, Türkiye ‘ye giriş yapmadan transit olarak başka bir ülkeye seyahat edebilirler.

Arabistan’a uçuş var mı?

Suudi Arabistan Türk vatandaşlarından vize isteyen bir ülke. Tüm pasaport türleri için vize zorunluluğu var. Ülkenin başkenti Riyad, Cidde, Taif, Medine ve Yanbu’ya Türkiye’den direkt uçak seferleri bulunuyor. Her gün karşılıklı seferlerin düzenlendiği ülkeye ulaşım oldukça rahat.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Seyahat Nasıl Yazılır?

Arabistan’dan Türkiye’ye uçuş var mı?

Suudi Arabistan – İstanbul arası sefer düzenleyen hava yolu firmaları: Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Lufthansa, Aegean Havayolları, Emirates, British Airways, Air France, Qatar Airways, Etihad Airways, Saudi Arabian Havayolları firmalarıdır. En ucuz Suudi Arabistan – İstanbul uçak bileti 1.254,00 TL’dir.

Almanya turist kabul ediyor mu?

Almanya ‘da turistik seyahatler için konaklamaya izin yok Bu nedenle sadece istisnai durumlarda turistik amaçlı vize verilebiliyor. Prensip olarak AB ve Schengen bölgesinden gelen yolculara ülkeye girişine izin veriliyor. Almanya ‘da oturumu olanlar da ülkeye gelebiliyor.

Pegasus yurtdışı uçuşlar ne zaman başlayacak?

COVID-19 pandemisi kapsamında getirilen kısıtlamalar sonrası ilk yurt dışı uçuşunu 13 Haziran 2020 tarihinde Almanya’ya gerçekleştirecek olan Pegasus Hava Yolları, 15 Haziran 2020 tarihi itibarıyla kademeli olarak diğer Avrupa ülkelerine de uçuşlarını başlatıyor.

THY uçuşları ne zaman açıyor?

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı uçak seferleriyle ilgili açıklama yaptı. Aycı açıklamasında iç hat seferlerinin 4 Haziran’da başlayacağını duyurdu. Buna göre; uçak seferleri hakkında detaylı bilgi ve açıklamalara haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

Özel araçla şehirler arası seyahat yasağı var mı?

Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı süre içerisinde şehirler arası seyahate ilişkin herhangi bir yasak bulunmuyor. Vatandaşlar Cumartesi günü akşam saat 22:00’e kadar özel araçları ile şehirler arası seyahat gerçekleştirebilir.

65 yaş üstü özel araçla şehirler arası seyahat edebilir mı?

17 Mayıs’ta açıklanan Yeni Kademeli Normalleşme kararlarıyla birlikte 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izin belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı. Özel araçla da kısıtlama olmayan gün ve saatlerde yolculuk yapacaksa yine bu belgeyi almalarına gerek yok.

Tam kapanmada uçuş var mı?

Tam Kapanma Döneminde Uçakla Seyahat 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde uçak yolcuğu yapmak isteyen vatandaşların seyahat izin belgesi alması ve HES kodu ibraz etmesi zorunludur.

You might be interested:  Sık sorulan: Seyahat Kartı Ne Işe Yarar?

Yurt dışı uçak seferleri ne zaman başlıyor?

Anadolu Jet’ten yapılan açıklamada ise, “Salgın sebebiyle dünya genelinde alınan koruyucu tedbirler kapsamında uygulanan seyahat kısıtlamalarının esnetilmesiyle birlikte 11 Haziran 2020 tarihinden itibaren yurt dışı uçuşlarımıza başlıyoruz.

THY hangi ülkelere uçacak?

THY, 1 Ağustos itibarıyla Rusya, Irak, Suudi Arabistan, Hindistan, Güney Afrika ve Dubai uçuşlarına başlayacak. Türk Hava Yolları 21 Mart 2020 – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki biletlemeler için sınırsız değişiklik yapabileceği de duyuruldu.

Türk Hava Yolları sahibi kim?

Türk Hava Yolları ( THY ), (BIST: THYAO ), Türkiye’nin ulusal hava yolu şirketidir. Türk Hava Yolları’nın merkezi İstanbul’dadır. Türk Hava Yolları’nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzanmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *