FAQ: Seyahat Acentası Staj Dosyası Nasıl Doldurulur?

Staj defteri nasıl doldurulur?

Staj defteri staja başladığınız ilk iş gününden itibaren doldurulmaya başlanır. Staj süreniz en az 30 iş günü olmalıdır. Bir tam iş günü 8 saat olarak hesaplanır. Gün gün tarihlendirerek her sayfa bir iş gününü kapsayacak şekilde doldurmalıdır.

Staj Dosyası kaç sayfa olmalı?

3- Staj çalışmalarını yaz döneminde yapacak olan Anadolu Teknik Lisesi Programı (ATP) öğrencilerinin staj defterlerinde toplam 20 sayfa staj iş formu yer almaktadır. Stajlarını 5 hafta yapanlar için 25, 8 hafta yapanlar için ise 40 iş tanımlanması gerekmektedir.

Staj dosyası ne kadar?

Staj yaptıktan sonra staj defterini okuldan alan öğrenciler bu defterlere 80 TL ile 150 TL arası değişen paralar veriyorlar. Kırtasiyelerde 5 TL’ye satılan staj defterlerinin okulda yüksek fiyatlara satılmasının sebebi ise okulların kullandıkları mühürler.

Staj raporu nasıl yazılır?

Staj Raporu Hazırlama

  1. Rapor (210x297mm) boyutundaki beyaz A4 kağıdına yazılmalıdır.
  2. Rapor en az 20 sayfa uzunluğunda olmalı, bütün yazı ve şekiller bilgisayar çıktısı olarak hazırlanmalıdır.
  3. Bütün sayfa, tablo ve şekiller numaralandırılmalıdır.
  4. Şekillerin adı, şeklin altına; tabloların adı, tablonun üstüne yazılmalıdır.

Staj defterine neler yazılabilir?

Sadece sizin ile ilgili bilgiler, firma bilgileri (Ad, soy ad, okul numaranız, üniversite,fakülte ve bölümün ismi,danışman hocanızın adı, staj yaptığınız firmanın adı, staj yapılan departman ). Bu yazıların arkasına belki güzel fon eklenebilir.

You might be interested:  Ücretsiz Seyahat Kartı Ne Demek?

Lise staj defteri teslim edilmezse ne olur?

6) Staj defterini zamanında teslim etmeyen öğrencilerin stajları geçersiz sayılacaktır. 7) Staj çalışması kabul edilmeyenler, bu çalışmayı yeniden yapmak zorundadır. Stajını tamamlamayan öğrencilere, sorumlu oldukları diğer ders ve uygulamaları başarmış olsalar bile, diploma veya mezuniyet belgesi verilmez.

Resmi tatilde staj olur mu?

Resmi tatil günlerinde yapılan çalışmalar staj süresi olarak kabul edilmez. Ancak haftada (Cumartesi dahil) en az iki serbest tam iş günü bulunan öğrenciler, öğretim ile birlikte staj yapabilir. Öğrencinin, Bitirme Çalışması ve Devre Tasarımı dışında dersi olmayan günleri staj için tam iş günü sayılır.

Staj defteri nereden alınır lise?

Bu zorunlu stajın tamamlanması için staj defteri alınmalıdır. Bu defter ise Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasından, okulun veya fakültenin fotokopicisinden, okul etrafındaki kırtasiyelerden temin edilebilir.

Lise staj defteri kurşun kalemle yazılır mı?

2. Staj defterinin tümü bilgisayarda yazılabileceği gibi, okunaklı bir şekilde el yazısı ile de yazılabilir. 3. Yazım kurallarına uyulmalı ve kesinlikle kurşun kalem kullanılmamalıdır.

Staj dosyası nedir lise?

Staj defteri, adından da anlayacağınız üzere mesleklerinde tecrübe edinmeleri için staj yapan öğrencilerin defterine denmektedir. Staj defteri sayesinde stajın başlandığını ve staj defteri olmadan staj başlansa da resmi olmayacağını bilmelisiniz.

Staj dosyası nereden alınır?

Staj defteri üniversitelerin fakültelerindeki evrak işlerinden veya kırtasiyecisi/fotokopicisinden alınabilir. Bazı durumlarda ise Mali Müşavirler Odasından temin edilebilir. Staj Defterini Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasından alınırsa belirli bir ücret ödenmektedir.

Okulda staj yapılır mı?

(2) (Değişik:RG-26/3/2017-30019) Staj işletmelerde yaptırılır. Ancak sağlık ve engel durumu gibi nedenlerle okulda staj yapması gerekli görülenlerle yeterli özellik ve sayıda işletmenin bulunmaması durumunda staj, bir programa göre ilgili alan öğretmenlerinin gözetim ve denetiminde okulda da yaptırılabilir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Pamukkale Seyahat Yolcum Nerede?

Rapor nasıl yapılır?

Önce ödevin/raporun adı yazılır. Ortalanması ve büyük harfle veya koyu renk yazılması adı kapaktaki diğer bilgilerden ayırmak açısından önemlidir. Çalışmanın adından sonra hazırlayanın adı, soyadı, numarası ve sınıfı yazılır. Bu bilgilerin altına son teslim tarihi eklenir.

Staj yapmanın amacı nedir?

Stajın amacı öğrencilerin akademik ders programı dışında ve eğitimlerine katkıda bulunacak şekilde pratik, teknik, idari bilgi ve tecrübe kazanmaları, iş hayatını, işçi-işveren ilişkilerini tanımalarıdır.

Gözlem yazısı nasıl yazılır?

– Gözlem yapacağımız konu seçilir. – Bu konu hakkında biraz bigi sahibi olmak için araştırma yapılır ve not alınılır. – Daha sonra başlık atılır ve giriş, gelişme, sonuç bölümünde yazılar yazılır. – Son olarak kullanılan kaynaklar yazılır ve rapor biter.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *