FAQ: Seyahat Acentaları Nereye Şikayet Edilir?

Seyahat firmaları nereye şikayet edilir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı uygulama ile 40 milyona yaklaşan yerli ve yabancı turist, şikâyet ve önerilerine cevap alabiliyor.

Tatil Acentesi nereye şikayet edilir?

İlgili firmayı TURSAB’ a (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) ya da Alo 176 (Kültür ve Turizm Bakanlığı İletişim Merkezi ) kanalıyla, şikâyet edebilirsiniz.

Otel hakkında şikayet nereye yapılır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı yetki alanı içerisinde bulunan; kültür varlıkları, müzeler, turizm tesisleri, otel, restoran, seyahat firmaları hakkında şikâyet, ihbar ve öneriler çağrı merkezine iletilmektedir. Otellerle ilgili direk şikayetler için Tüketici Mahkemelerine başvurmak gerekli.

Kamil Koç nasıl şikayet edebilirim?

Telefonla Kamil KOÇ Müşteri Hizmetlerine Şikayet Bildirmek Kamil KOÇ şikayet telefon numarası 444 0 562 ‘yi tuşlayınız. Ardından “5” tuşuna basıp müşteri temsilcisine bağlanınız.

Metro Turizm nasıl şikayet edebilirim?

Metro Turizm müşteri hizmetlerine 0850 222 34 55 no’lu numaradan 7/24 ulaşabilirsiniz.

Tatil Siteleri Hangi Bakanlığa Bağlı?

Yazımın devamında ülkemizde turizm ve tatil şikayetlerinizin yöneltilebileceği mercileri açıklayacağım. Oteller, seyahat acentaları, turist rehberleri olmak üzere turizm sektöründe var olan tüm kuruluşlar T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gözetimi ve denetimi altındadır.

Alo 176 hattını ne amaçla aranır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı İletişim Merkezi Alo 176, vatandaşlarımız ile yerli ve yabancı turistlerin Bakanlığımızla ilgili her türlü bilgi, öneri ve şikayetlerine cevap veriyor.

You might be interested:  Seyahat Vizesi Nasıl Alınır?

Otelden paramı nasıl alabilirim?

Müşteri otel rezervasyonu tarihi içerisinde, otelde aldığı hizmetten şikayetçi olursa ve ayrılmak isterse bunu bulunduğu otel ve acentaya yazılı olarak bildirmek zorundadır.Acenta, müşterinin rezervasyonu için yapmış olduğu ödemeyi otelden geri alabilir ise müşteriye iade ödemesini yapacaktır.

Turizm şirketleri nasıl şikayet edilir?

Tüketicilerin her türlü talep, şikâyet, görüş, öneri, ihbar ve soruları www.alo176.gov.tr web adresinden de başvurabilirler.

Otele ödenen para geri alınır mı?

Otele giriş tarihinize 15 gün kalana kadar iptal – değişiklik talep etmeniz durumunda işlem ücretiniz tahsil edilerek paranız ödeme şeklinize göre iade edilir. 15 günden az bir süre kala ise ödemiş olduğunuz tutar üzerinden %35 kesinti yapılarak iptal işleminiz gerçekleştirilir ve iadeniz yapılır.

Jolly turu nereye şikayet edebilirim?

Görüşlerinizi bize 444 0 644’lü numaradan hafta içi ve Cumartesi 09:00-23:00, Pazar günleri 10:00-23:00 saatleri arasında ulaştırabilirsiniz ya da aşağıdaki formu doldurarak da bize ulaşabilirsiniz.

Kamil Koç’a nasıl ulaşabilirim?

Kamil Koç E-posta ve Genel Müdürlük Adresi Firmanın e-posta adresi: [email protected]’dir. Genel müdürlük telefon numarası ise 0224 294 55 62 şeklindedir.

Kamil Koç merkezi neresi?

Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Kâmil Koç (şirket)

Endüstri Yolcu taşımacılığı
Genel merkezi Bursa, Türkiye
Sahibi Flixbus

Kamil Koç PNR numarası nasıl öğrenilir?

Şayet PNR numarasını unuttuysanız Pegasus, THY, Onur Air, Kamil Koç hangi şirket olursa olsun müşteri hizmetlerini aramalısınız. İnternet üzerinden bu numarayı tekrardan alabilmenizin bir yolu yoktur. Ancak müşteri hizmetleri vasıtası ile tekrardan unutmuş olduğunuz PNR numarasına erişebilmeniz mümkündür.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *