65 Yaş Üstü Nasıl Seyahat Edecek?

65 yaş üstü seyahat izni gerekiyor mu?

Artık 65 yaş üstü vatandaşlar uçak, otobüs, tren gibi toplu ulaşım araçlarıyla yapacakları yolculuklar öncesinde Seyahat İzin Belgesi almak zorunda kalmayacak. Toplu ulaşım araçları kullanılacaksa kısıtlamanın olduğu gün ve saatler için de belge alınması gerekmiyor.

65 yaş üstü seyahat izni kaç gün?

65 Yaş Üstü Seyahat İzin Belgesi Kaç Gün Geçerli? İç İşleri Bakanlığının yayımladığı genelge kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar, seyahat izin belgesi almak kaydıyla seyahate çıkabiliyor. Genelgeye göre seyahat izin belgesi ile yolculuk yapan vatandaşların, gidecekleri şehirde en az 1 ay kalması gerekiyor.

65 yaş şehirler arası yasak var mı?

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

65 yaş üstü şehir içi seyahat izni nasıl alınır?

65 yaş ve üzeri ve 18 yaş altı vatandaşlarımız için seyahat izin belgesi 2 şekilde alınıyor. 1. Alo 199 Vefa Destek Hattı’nı arayabilirsiniz. 2. e-Devlet üzerinden birkaç adımı tamamlayarak izin belgesi talebinde bulunabilirsiniz.

You might be interested:  Yolcum Nerede Istanbul Seyahat?

Kimler seyahat izin belgesi almalı?

Kimler Seyahat İzin Belgesi almalıdır? Kademeli normalleşme döneminde; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda) özel araçla şehirler arası yolculuk yapmak isteyen herkesin seyahat izin belgesi alması gerekmektedir.

65 yaş üstü seyahat yasağı ne zaman kalkacak?

65 YAŞ ÜSTÜ TAM KAPANMADA SEYAHAT EDEBİLECEK Mİ? Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar vatandaşlarımızın şehirler arası seyahatlerine zorunlu haller dışında izin verilmeyecek.

Seyahat izin belgeleri kaç gün geçerli?

SEYAHAT İZİN BELGESİ KAÇ GÜN GEÇERLİ? Seyahat İzin Belgeleri çıkış yapılan illerinden tek gidiş veya gidiş/geliş şeklinde düzenleniyor. Seyahat İzin Belgeleri tek gidiş için 36 saate kadar, gidiş geliş için ise 72 saate kadar geçerli olacaktır.

65 yaş üstü seyahat cezası ne kadar?

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI CEZASI NE KADAR? Sokağa çıkma yasağına uymayan vatandaşlara 3 bin 150 TL para cezası uygulanıyor.

Seyahat izin belgesi gidiş dönüş mü?

Bu kapsamda yolculuk edecek vatandaşlar seyahat izin belgesini ALO 199 ya da e-Devlet üzerinden alabiliyor. Düzenlenen seyahat izin belgeleri tek yön için 36 saat, gidiş – dönüş halinde ise 72 saat geçerliliğini koruyor.

Özel araçla şehirler arası yasak var mı?

özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirler arası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesini ibraz etmeleri kaydıyla izin verilecek. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşların özel araçlarıyla şehirler arası seyahate çıkmamaları esas olacak.

Özel araçla şehirler arası seyahat yasağı var mı?

Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı süre içerisinde şehirler arası seyahate ilişkin herhangi bir yasak bulunmuyor. Vatandaşlar Cumartesi günü akşam saat 22:00’e kadar özel araçları ile şehirler arası seyahat gerçekleştirebilir.

You might be interested:  FAQ: Yerleşme Ve Seyahat Hakkı Hangi Durumlarda Kısıtlanır?

65 yaş üstü toplu taşıma araçlarına binebilecek mi?

İçişleri Bakanlığının, valiliklere gönderdiği “Haziran ayı Normalleşme Tedbirleri” konulu genelgesine göre, 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altındakiler toplu taşıma araçlarını kullanamayacak.

Yurtdışı seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi ‘ni e-devlet üzerinden ya da Alo 199’u arayarak kolayca alabilirsiniz.

  1. Alo 199’u aradığınızda karşınıza çıkan vatandaşlık temsilcisi size sorular soracak.
  2. Nereden nereye gideceğiniz, hangi araçla gideceğiniz, özel otomobil ise araç plakası kiminle gideceğinize dair sorular soruluyor.

Özel araçla seyahat serbest mi?

özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirler arası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesini ibraz etmeleri kaydıyla izin verilecektir. Seyahat İzin Belgesi verilen kişiler, seyahat süreleri boyunca sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *