65 Yaş Ücretsiz Seyahat Kartı Nasıl Alınır?

65 yaş üstü indirimli seyahat kartı nereden alınır?

Vatandaşlar kimlik kartları ve 1 adet vesikalık fotoğrafları ile birlikte başvuru merkezlerine, belediyelere ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerine giderek kart için başvuru yapmalıdır. Kısa sürede işlem yapılarak 65 yaş üstü kartı vatandaşlara verilmektedir.

Ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/anne- kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

Istanbul 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

2. Aşağıdaki belgelerle size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek istanbulkartınızı çıkarttırabilirsiniz. Başvurular kişilerin kendileri haricinde anne, baba, eş ya da çocukları tarafından yapılması durumunda, her iki kişinin de ( kart sahibi ve başvuru yapan kişi) kimlik aslı ibrazı şartıyla yapılabilir.

E devlet ücretsiz seyahat kartı nedir?

Ülkemizde engel durumu olan, yaşlılar, gazi ve şehit yakını olan kişiler için devlet tarafından bulundukları il ve ilçelerde ücretsiz olarak toplu taşıma hizmeti veren tüm işletmelerde kullanabilmesi açısından ücretsiz seyahat kartı imkanı sunulmaktadır.

You might be interested:  Soru: Aralık Ayında Nereye Seyahat Edilir?

60 yaş üstü indirimli seyahat kartı nereden alınır?

60 yaş indirimli karta sahip olmak için 60 yaşınızı Gün/Ay/Yıl şeklinde doldurmanız gerekiyor. Bu koşulu sağlıyorsanız yapmanız gereken nüfus cüzdanınız ve 1 adet vesikalık fotoğrafınızla beraber en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek başvuruda bulunmak.

Iett 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı nereden alınır?

Ücretsiz seyahat kartı almak isteyen 65 yaş ve üstü vatandaşların, İETT ‘nin www. iett.istanbul adlı resmi web sitesine girerek online başvuruda bulunması gerekiyor. Web sitesi üzerinden online başvuru yapanların kartları kısa sürede adresine postalanacak.

Annelere ulaşım ücretsiz nereden alınır?

4 yaş ve altında çocuğu olan ve bebekli anneler bedava ulaşım hakkı için İETT merkezlerinden kimlikleriyle başvuru yaparak, anne kart akbilini alabilecekler. Başvurular online İBB web sayfasından yapılacağı gibi aşağıdaki linkte bulunan beyaz masadan da gerçekleşebilir.

Sosyal Destek Kartı Nasıl Alınır?

Bireysel Başvuru: Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Koordinasyon Merkezi’ne başvuru yapabileceğiniz gibi, muhtarlıklar, STK’lar ve inceleme merkezlerine de şahsi olarak başvuru yapabilir ve kart talebinizi ifade edebilirsiniz.

Istanbul kart nasıl alabilirim?

İstanbul genelinde tüm Bireysel ve Kurumsal temsilcilerimizden ya da Biletmatiklerden (Otomatik Dolum/Satış Makineleri) Anonim İstanbulkart ‘ınızı temin edebilirsiniz.

65 yaş üstü otobüse binebiliyor mu?

Genelgede, ”1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren şehir içi ve/veya şehirlerarası tüm toplu taşıma araçlarındaki yolcu/koltuk kapasite sınırlandırmalarına son verilecektir. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler/çocuklarımızın şehir içi toplu taşıma araçlarınıkullanmalarına dair kısıtlamalar 1

60 Yaş Kartı istanbul nereden alınır?

60 YAŞ İNDİRİMLİ KARTI NASIL ALINIR? Bu kartı alabilmek için öncelikle 60 yaşınızı doldurmanız gerekiyor. Bu koşulu sağlıyorsanız yapmanız gereken nüfus cüzdanınız ve 1 adet vesikalık fotoğrafınızla beraber en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek başvuruda bulunmak.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Pamukkale Seyahat Yolcum Nerede?

65 yaş otobüs kartı nasıl alınır Antalya?

65 yaş üstü ve engelli vatandaşlardan toplu taşıma kartı olmayanlar kartlarını A-kent tramvay duraklarından ücreti karşılığında satın alabilir.

Ücretsiz ulaşım kartı kimlere verilir?

Ücretsiz seyahat hakkından kimler yaralanmaktadır?

  • Hayatını kaybedenlerin,
  • Harp veya vazife malulü sayılanlardan aylık almakta iken hayatını kaybedenlerin,
  • Harp veya vazife malulü sayılmaları sebebiyle aylık almakta olanların,

Gazi kimlik kartı kimlere verilir?

Harp ve vazife malulü sayılmaları sebebiyle aylık almakta iken, sınıf veya görev değiştirerek çalışmaya devam etmelerinden veya 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında çalışmaya başlamalarından dolayı aylıkları kesilenlerin kendileri, eşleri, anne ve babaları ile evli olmayan ve yirmi beş yaşını doldurmamış

Ücretsiz taşıma kartı kimlere verilir?

Ücretsiz Kart, toplu ulaşımda uygulanan ücretsiz tarifeyi kullanmaya hak kazanmış kişilere verilmektedir. Ön yüzünde kişi bilgileri ile fotoğrafının yer aldığı kişisel kart tipidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *