Readers ask: Deniz Ve Mehtap Kimin Şarkısı?

Deniz ve mehtap sözleri kim ait?

Dario Moreno’nun seslendirdiği, sözlerini Fecri Ebcioğlu’nun yazdığı “ Deniz ve Mehtap ” şarkısı en tanınmış şarkılarından biridir.

Deniz ve Mehtap şarkısını kim seslendirdi?

Gençlik yıllarında en büyük hayallerinden biri albüm çıkarmak olan Şoray, programda Ajda Pekkan’la düet yaptı. İki dev isim, sözlerini Fecri Ebcioğlu’nun yazdığı, Dario Moreno’nun sesiyle bir klasik haline gelen “ Deniz ve Mehtap ” şarkısını birlikte seslendirdi.

Deniz ve Mehtap kimin şiiri?

Deniz ve Mehtap Şiiri – Semih Batman.

Dario Moreno aslen nereli?

Dario Moreno kimdir? Dario Moreno ‘nun gerçek adı David Arugete’dir. 3 Nisan 1921’de Aydın’da dünyaya gelmiştir. Musevi asıllı Türk gitarist, piyanist ve sinema oyuncusu ve başarılı bir besteci.

Hikmet Münir Ebcioğlu kim?

1927 yılında İstanbul’da doğdu. 1939 – 1941 yılları arasında 24 kitap yazan, 1984 yılında Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü’ne layık görülen, Fecri Ebcioğlu ‘nun ağabeyi ve Kemal Ebcioğlu ‘nun babası olan Hikmet Münir Ebcioğlu, 31 Aralık 1985 tarihinde İstanbul’da vefat etmiş ve Aşiyan Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Dario Moreno Türk mü?

David Arugete Moreno veya sahne adıyla Dario Moreno (3 Nisan 1921 – 1 Aralık 1968), Türk müzisyen ve oyuncu. 1950’ler ve 1960’larda Fransa’da dikkate değer bir kariyerle şarkıcı ve oyuncu olarak ün kazandı. 1961 tarihli Brigitte Bardot şarkısı ile ünlendi.

Dario Moreno nerede?

Dario Moreno Sokağı, İzmir’de Konak Karataş’ta bulunmaktadır. İzmir’in en merkezi konumunda bulunması sebebiyle de İzmir’in her ilçesinden kolaylıkla erişebilecek bir konumdadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *