Readers ask: Bodrum Hangi Deniz?

Bodrum’un en iyi denizi neresi?

Yalıçiftlik. Gökova Körfezi’nin hemen girişinde yer alan Yalıçiftlik, Bodrum ‘da en güzel denizi olan koylardan biri. Kızılağaç yolunu izleyerek ulaşabileceğiniz Yalıçiftlik’in; Bodrum ‘ un henüz tam olarak keşfedilmemiş, tesis istilasına uğramamış koylarından olduğunu müjdeleyebiliriz.

Bodrum denizi nasil?

Berrak bir denize sahip olan Bodrum ‘un taşsız bir sahili vardır. İnce kumu bulunan plajlar bu nedenle aileler içinde son derece uygun özelliklere sahiptir. Denizin oldukça temiz olduğunu ve denize girmek için en uygun yerlerden biri olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Tilkicik Koyu denizi nasıl?

Beach Locaları Tilkicik Koyu ‘nda bulunan X Beach denize plajı olan oldukça hoş bir yerdir. Ancak genel olarak plaj son derece temizdir. Plaj çocuklu ve çocuksuz olarak ayrıldığı için özellikle çocuklu aileler rahat edecektir. Bir tarafı çabuk derinleşen diğer tarafı ise oldukça sığ olan deniz herkes için uygundur.

Bodrum Gümbet Plajı nasıl?

Gümbet Sahili Sığ olan denizi genellikle sakin ve dalgasız oluyor. Halk plajı geniş ve kumluk. Şemsiye ile şezlongları ücretsiz kullanabiliyorsunuz. İsterseniz buradaki beach club’lardan birini tercih edebilirsiniz.

Bodrumun en güzel koyu hangisi?

Yalıçiftlik Kargıcak Koyu Bodrum Yalıçiftlik, Bodrum ‘da denizi en güzel koyların başında geliyor. Dalgasız ve temiz bir deniz yeter diyorsanız, tesis konusunda beklentiniz yoksa bu koyu değerlendirebilirsiniz. Özellikle Kargıcak Koyu, mutlaka görmeniz gereken güzellikte.

You might be interested:  Quick Answer: Deniz Baykalin Oglu Kim?

Turgut Reis denizi nasıl?

Turgutreis denizi genelde hafif dalgalı bir denizdir. Yüzmeyi engellemez ve rahatlıkla yüzmenizi sağlar. Sadece eylül aylarında biraz fazla dalgalı olabilmektedir. Turgutreis denizi genellikle sığ bir denizdir.

Bodrum Gündoğan da deniz nasıl?

Masmavi denizi oldukça berrak ve temizdir. Doğal yapısı itibari ile hilal şeklinde olan bölge adeta koruma altına alınmış gibidir. Bu yüzden çok fazla rüzgâr almaz. Bu sebeple de deniz çoğu zaman dalgasız ve sakindir.

Cennet Koyu Bodrum Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu ‘nun Bodrum merkeze uzaklığı 20 km ve Muğla merkeze ise 134 km uzaklıkta bulunuyor. Toplu taşıma ile ulaşım yok. Dileyenler Göltürkbükü’ne kadar toplu taşıma aracı ile gelerek taksiyle koya geçebilir.

Bodrum’da hangi koylara gidilir?

Bodrum ‘un En Güzel Plajları ve Koyları

  • Göktürkbükü Cennet Koyu. Göltürkbükü, iki yerleşim yeri olan Gölköy ve Türkbükü’nün birleşiminden Göltürkbükü adını almış.
  • Gümüşlük Koyu.
  • Yalıkavak Koyu ve Plajı
  • Akyarlar Karaincir Koyu.
  • Bodrum Bitez Koyu.
  • Bodrum Bağla Koyu.

Adabükü denizi nasıl?

DOKTORLAR SİTESİ, ADABÜKÜ Denizi masmavi, berrak ve dalgasız. Bu nedenle içeri giremiyorsanız bu civarda denize girmek için Feza Güney Beach gibi alternatif yerleri denemenizi öneririz.

Karaincir denizi nasıl?

Karaincir Plajı Özellikleri Deniz tabanı ve sahili incecik altın sarısı bir kumsal. Temizlik ve berraklık açısından da diğer Bodrum plajlarından hiçbir farkı yok. Oldukça temiz ve berrak. Deniz genellikle sakin ve dalgasız.

Bardakçı Koyu deniz nasıl?

Bir koy olmasından dolayı deniz sakin ve dalgasız. Yüksek sezon zamanları deniz bulanık olabilir belki ama Mayıs ve Eylül aylarında deniz oldukça temiz ve berrak. Suyun ılık olması ve deniz seviyesinin yavaş yavaş derinleşiyor olması bir diğer güzel yanları.

You might be interested:  FAQ: Deniz Deşarjı Ne Demek?

Bodrum Gümbet ne yapılır?

Bodrum’un merkezinde bulunan Bodrum Kalesi, Bodrum Sulatı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Antik Tiyatrosu, Bodrum Mausoleion Açık Hava Müzesi, Myndos Kapısı, Zeki Müren Müzesi ve Bodrum Deniz Müzesi ile Bodrum yarımadasında bulunan Bodrum Yel Değirmenleri ve Pedasa antik kenti görülmeye değer yerler arasında başta geliyor.

Gümüşlük plajı nasıl?

Gümüşlük Halk Plajı Özellikleri Çayıraltı Halk Plajı olarak da bilinen plajın batıdan esen rüzgârlara karşı korunaksız olduğu için çoğu zaman dalgalı bir denizi var. Sahil ve deniz tabanı kum ile kaplı. Plajın oldukça bakımlı ve temiz olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Deniz suyu için ılık diyebiliriz.

Gümbet Bodrum arası kaç km?

Muğla Bodrum Gümbet Arası Kaç Km Nasıl Gidilir

Ulaşım Mesafe Süre
Araç Yolculuğu 3,8 Km 10 dakika
Uçak Yolculuğu — Km — dakika

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *