Quick Answer: Kıbrıs’a Deniz Yoluyla Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Kıbrıs’a deniz yoluyla nasıl gidilir?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Türkiye ‘ den feribotla ulaşım Antalya ve Mersin’ den yapılıyor. Deniz yolu ulaşımında deniz otobüsü ve feribot kullanılıyor. Türkiye ‘ den Kıbrıs’a feribot seferleri Alanya-Girne, Taşucu-Girne, Mersin-Girne ve Mersin-Gazimağusa hattında karşılıklı gerçekleştiriliyor.

Kıbrısa hangi limandan gidilir?

Türk vatandaşları Kıbrıs ‘a feribot ile gitmek için en çok Mersin Taşucu limanını kullanmayı tercih etmektedir. Mersin’de yer alan limanlar arasında 2. Büyük limandır ve günlük seferleri bulunmaktadır. Feribot hizmeti sunan firmalar Taşucu’ndan günlük en az bir sefer düzenlemektedir.

Mersin Kıbrıs gemi ile kaç saat?

mersin Kibris Gemi Saatleri Girne Kıbrıs arası süre: 8 saat 57 dakika.

Mersin Kıbrıs feribot kaç TL?

Mersin Kıbrıs feribot fiyatları ne kadar Arabalı ve tek kişi olarak feribot ücretleri 550 TL ile 650 TL arasındadır. Arabasız tek kişi feribot ücretleri ise 235 TL ile 350 TL arasında değişmektedir.

Türkiye’den Kıbrısa nasıl gidilir?

Deniz Yoluyla Kıbrıs’a Gitmek KKTC’de denizyolu ulaşımı da Mersin’deki Taşucu Limanı’ndan ve Antalya’daki Alanya Limanı’ndan sağlanıyor. Türkiye ‘ den hareket eden bu feribot ve deniz otobüsleri ile 2,5-3 saat yolculuk süresi gerçekleştirerek Girne veya Gazimağusa Limanı’na ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Question: Deniz Eskisi Kimin?

Kıbrısa Gemi ile nasıl gidilir?

Kıbrıs ‘a Deniz Yoluyla Ulaşmak İçin Hangi Yollar İzlenmelidir?

  1. Alanya-Girne deniz otobüsünü kullanabilirsiniz.
  2. Taşucu-Girne feribotu ya da deniz otobüsüyle gidebilirsiniz.
  3. Mersin-Girne feribotuyla gidebilirsiniz.
  4. Mersin-Gazimağusa feribotuyla da Kıbrıs ‘a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Kıbrıs Feribotu nereden kalkıyor?

Kıbrıs Taşucu Girne Feribot Seferleri Liman kenti Mersin ‘in Silifke ilçesine bağlı bir bölge olan Taşucu limanından düzenli olarak Kıbrıs feribot seferleri düzenlenmektedir. Kış aylarında Kıbrıs feribot seferleri seyrek olsa da tüm yıl boyunca Taşucu Girne feribot seferleri devam etmektedir.

Mersin Kıbrıs kaç saat sürüyor?

mersin liman Kıbrıs arası süre: 3 saat 24 dakika.

Kıbrısa araba ile gidilir mi?

Kıbrıs’a Araçla Giriş Kıbrıs’a normalde pasaport ve kimlik ile giriş yapılabiliyor. Eğer uçakla seyahat edecek olsaydınız sadece kimlik ile geçiş yapabilecektiniz. Fakat arabanız ile liman üzerinden Kıbrıs’a gidecekseniz, pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Mersin Taşucu Kıbrıs arası kaç km?

Mersin taşucu kıbrıs arası mesafe: 113 kilometre. Mersin taşucu kıbrıs arası süre: 1 saat 40 dakika. Aşağıdaki bölümlerden Mersin taşucu kıbrıs arası yol haritasına ulaşabilir, Mersin noktasından taşucu kıbrıs ulaşım noktasına nasıl gidilir detaylı yol tarifi ve zaman bilgisine erişebilirsiniz.

Anamur Kıbrıs denizden kaç km?

Anamur ile Lefkoşa, Kıbrıs arası 349 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 7 saat 13 dakika sürecektir. Mesafe ve Yakıt Detayları

Ulaşım Mesafe Süre
Araç Yolculuğu 349 Km 7 saat 13 dakika
Uçak Yolculuğu 112 Km 38 dakika

Taşucu Kıbrıs Feribot kaç km?

Taşucu Girne Kıbrıs arası mesafe: 390 kilometre. Taşucu Girne Kıbrıs arası süre: 4 saat 23 dakika. Aşağıdaki bölümlerden Taşucu Girne Kıbrıs arası yol haritasına ulaşabilir, Taşucu noktasından Girne Kıbrıs ulaşım noktasına nasıl gidilir detaylı yol tarifi ve zaman bilgisine erişebilirsiniz.

You might be interested:  Quick Answer: Yeşil Deniz 76 Bölüm Ne Zaman Başlayacak?

Kıbrıs gemi bileti ne kadar?

Kıbrıs Feribot Sefer Saatleri ve Bilet Fiyatları

Tarih Rota Fiyat
09.07.2021 Girne – Taşucu 335 TL
09.07.2021 Girne – Taşucu 335 TL
10.07.2021 Taşucu – Girne 355 TL
10.07.2021 Mersin – Magusa 310 TL

20 

Taşucu Girne deniz otobüsü kaç saat?

Yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir. Girne ‘den Taşucu ‘na her gün sabah 9.30 da feribot seferi düzenlenmektedir.

Kıbrıs gemi seferleri durdu mu?

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, tüm kara ve hava giriş kapılarının, KKTC vatandaşları ve KKTC vatandaşlarının vatandaş olmasada eş ve çocukları hariç tüm diğer ülke vatandaşlarının girişine 30 Nisan 2020 tarihine kadar kapatılması kararına ek, gemi seferleri için karar alındı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *