Quick Answer: Fethiye Ölü Deniz Nerede?

Ölüdenizde yüzülür mü?

Plaj aslında antik bir plaj. Ayrıca açık bir müze. Tarihin içinde denize girebilir ve tertemiz masmavi denizinde saatlerce yüzebilirsiniz. Biraz yıkık olsa da Klisenin bazı bölümlerini de gezebilirsiniz.

Ölüdeniz de nerede denize girilir?

  • Ölüdeniz.
  • Kelebekler Vadisi.
  • Kabak Koyu.
  • Kıdrak Koyu.
  • Çalış Plajı
  • Günlüklü Koyu.
  • Katrancı Koyu.

Ölü Denize Nasıl Gidilir Fethiye merkezden?

Merkezde bulunan Fethiye Otogarı’ndan Ölüdeniz’e düzenli dolmuş seferleri yapılmaktadır. Fethiye – Ölüdeniz arası 14 kilometredir, yemyeşil ormanlar arasında yolculuk yaparak Ölüdeniz’e ortalama 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Ölüdeniz’e hızlı ve kolay ulaşım için havayolunu tercih edebilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz hangi denize bağlı?

Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz, Ege Bölgesi’nde yer alır. Fethiye’ye 12 kilometre uzaklıkta bulunan Ölüdeniz ‘in doğusunda Seydikemer, kuzeybatısında Dalaman, güneyinde Akdeniz ile komşudur. Teke Yarımadası’nda yer alan Ölüdeniz ‘e Fethiye’den çamlar arasında virajlı yollardan geçerek ulaşılır.

Fethiye Ölüdeniz tuzlu mu?

Ölüdeniz Ege Bölgesi’nde bulunan Fethiye şehrine bağlı cennet gibi bir tatil beldesidir. Ölüdeniz ‘i besleyen kaynak suları dipte açık denize doğru akıntı yaratır. Kaynak suları nedeniyle değişen tuz oranı da denizin dibinden devamlı sirkülasyon yapılmasına olanak tanır.

Ölüdeniz ücretli mi?

Burası, ücretsiz olup genelde denizi dalgalı olabiliyor. Sahil boyunca sıralanmış teknelerle saatlik veya sabahtan akşama kadar süren Ölüdeniz tekne turları bulunmakta. Durgunluğu ile bilinen kısım ise sahilin sağında kalıyor ve burası Ölüdeniz Kıdrak Tabiat Parkı olarak adlandırılıyor. Buranın girişi ücretli.

You might be interested:  Quick Answer: Deniz Anası Lekesi Nasıl Geçer?

Fethiye’nin en güzel plajı neresi?

Ölüdeniz Plajı Ölüdeniz’in dillere destan güzelliğini bilmeyenimiz yok. Ancak Fethiye ‘yle yeni tanışacaklar için hatırlatmakta fayda var. Fethiye ‘ nin en güzel plajlarından olan Ölüdeniz’in güzelliğine hayran kalacağınıza eminiz.

Oludeniz nasil bir yer?

Ölüdeniz Ege Bölgesi’nde bulunan Fethiye şehrine bağlı cennet gibi bir tatil beldesidir. Mavinin farklı tonlarını görebileceğiniz denizi, bembeyaz kumsalları, bol oksijenli havası, doğanın içerisine gizlenmiş tarihî kalıntıları ile Ölüdeniz sadece ülkemizin değil dünyanın en güzel tatil yerlerinden biridir.

Belcekiz plaji kum mu?

Belcekız Plajı Kumu ve Denizi Nasıl? Fethiye bölgesindeki plajların geneli çakıllardan oluşsa da bu bölgede daha çok kum bulunmaktadır. Denizi ise Fethiye’nin diğer plajlarına göre biraz daha derin ve biraz daha dalgalıdır. Kumsal oldukça serindir ve rüzgar alır.

Muğla merkez denize kaç km?

Denız Mugla arası mesafe: 146 kilometre. Denız Mugla arası süre: 2 saat 44 dakika. Aşağıdaki bölümlerden Denız Mugla arası yol haritasına ulaşabilir, Denız noktasından Mugla ulaşım noktasına nasıl gidilir detaylı yol tarifi ve zaman bilgisine erişebilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz istanbul arası kaç km?

İstanbul Ölüdeniz arası ortalama 814 ( km ) mesafede ve araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika kadar sürmektedir. Antalya Ölüdeniz arası ortalama 205 ( km ) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 5 dakika kadar sürmektedir.

Fethiye otogarından Ölüdenize nasıl gidilir?

Fethiye Otobüs Terminali’ne ulaştıktan sonra ise minibüslere binerek ortalama 40 dakikada Ölüdeniz’e ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha konforlu ve hızlı bir çözüm isterseniz Dalaman Havalimanı’ndan taksiye atlayabilir veya transfer araçlarından birini kullanarak da kolaylıkla Ölüdeniz’e varabilirsiniz.

Fethiye Ege denizimi Akdeniz mi?

Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²’dir. Muğla ili de dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir. Doğu ve güneydoğusu Antalya ili, güneyi, güneybatısı ve batısı Akdeniz, kuzeybatısı Dalaman ilçesi, kuzeyi Denizli ve Burdur illeriyle çevrilidir.

You might be interested:  FAQ: Deniz Atı Ne Yer?

Fethiye Ege bölgesinde mi?

Ege Bölgesi’nde, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum gibi tatil yöreleri ile ünlü bir yerleşim yeridir. İlde 13 ilçe bulunur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *