Quick Answer: Deniz Astsubay Sınavı Ne Zaman?

Astsubay Sınavı ne zaman 2021?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 04 Nisan 2021 tarihinde yapılan 2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ‘na ( 2021 -MSÜ) başvuru yapan, sınav ücretini yatıran ve 2021 -YKS başvurusu bulunan adaylar tercih yapabilecektir.

Astsubay Sınavı ne zaman?

ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre, MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 4 Nisan 2021 Pazar günü saat 10.15’te tüm il merkezlerinde yapılacak. Sınav sonuçları sadece 2021 yılı için geçerli olacak.

Deniz Astsubay Okulu nerede?

Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu (kısaca DAMYO), Türk Deniz Kuvvetlerine Astsubay yetiştirilmesi amacıyla, Yalova iline bağlı Altınova ilçesinde bulunan ve önlisans düzeyinde eğitim veren askeri okuldur.

Milli güvenlik sınavı ne zaman?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2021-MSÜ),4 Nisan 2021 Pazar günü saat 10.15’te binlerce adayın katılımıyla gerçekleştirilecek.

MSÜ 2021 başvuruları ne zaman?

2021 – MSÜ ‘ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları ikinci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca, ÖSYM tarafından 26-27 Haziran’daki 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavına ( 2021 -YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için, 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS)

MSÜ sınavı olacak mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre, MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ‘nın 2021 etabı 4 Nisan tarihinde yapılacak.

You might be interested:  FAQ: Deniz Baykal'ın Eşi Kim?

Astsubay için hangi sınava girilir?

Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2021-YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.

Subaylık sınavı saat kaçta?

Üniversite eğitimini Milli Savunma Üniversitesi’nde tamamlamak isteyen adayların katılacağı MSÜ 4 Nisan Pazar günü saat 10:15’te başlayacak. MSÜ’de geçtiğimiz sınavlarda olduğu gibi soru sayısı 120, sınav süresi 135 dakika olacak. ÖSYM sınava girecek adaylara MSÜ giriş belgesi ve saat uyarısında bulundu.

MSÜ sınavına nasıl başvurulur 2021?

MSÜ 2021 yılında 4 Nisan tarihinde merkezi olarak uygulanacak. MSÜ SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklardır.

Deniz Kuvvetleri Astsubay nasıl olunur?

Denizci astsubayı olabilmek için adayların ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavının Temel Yeterlilik Testi (TYT) oturumuna girmeleri gerekir. Ayrıca Milli Savunma Üniversitesi tarafından ayrı bir sınav da yapılır. TYT sınavına girmeyen adaylar için Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu’na girme şansı bulunmuyor.

Deniz Astsubay Okulu Kaç yıl?

06 Ekim 2003 tarihinde 2 yıllık ön lisans düzeyinde eğitim-öğretim veren “ Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığı”, adı altında Karamürsel ve Derince ‘de eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır.

Deniz Astsubayı ne kadar maaş alır?

2021 deniz astsubay maaşları, göreve yeni başlayan bir kişi için 5.700 TL’dir. Ülke sınır dışına giden, göreve bağlı olarak ülkesine uzun süre geri dönmeyen deniz astsubayları 10 bin TL maaş ödemesi alırlar.

MSÜ sınavına girince ne oluyor?

Milli Savunma Üniversitesi sınavı olarak bilinen MSÜ; kara, hava ve deniz harp okullarına öğrenci alımı için gerçekleştirilmektedir. MSÜ sınavından geçer bir not alan adaylar, YKS üniversite sınavından da yeterli puanı almaları halinde harp okulları için mülakatlara girmeye hak kazanabiliyor.

You might be interested:  Question: Yeşil Deniz Tekrar Bölümleri Hangi Kanalda?

MSÜ sınavına nasıl başvurulur?

Sınava başvurular, 27 Ocak-23 Şubat 2021 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) veya ÖSYM mobil uygulamaları aracılığıyla yapacaklardır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *