Question: Kıbrıs’a Deniz Yolu Ile Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Kıbrıs’a deniz yoluyla nasıl gidilir?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Türkiye ‘ den feribotla ulaşım Antalya ve Mersin’ den yapılıyor. Deniz yolu ulaşımında deniz otobüsü ve feribot kullanılıyor. Türkiye ‘ den Kıbrıs’a feribot seferleri Alanya-Girne, Taşucu-Girne, Mersin-Girne ve Mersin-Gazimağusa hattında karşılıklı gerçekleştiriliyor.

Kıbrısa hangi limandan gidilir?

Türk vatandaşları Kıbrıs ‘a feribot ile gitmek için en çok Mersin Taşucu limanını kullanmayı tercih etmektedir. Mersin’de yer alan limanlar arasında 2. Büyük limandır ve günlük seferleri bulunmaktadır. Feribot hizmeti sunan firmalar Taşucu’ndan günlük en az bir sefer düzenlemektedir.

Mersin Kıbrıs feribot kaç TL?

Mersin Kıbrıs feribot fiyatları ne kadar Arabalı ve tek kişi olarak feribot ücretleri 550 TL ile 650 TL arasındadır. Arabasız tek kişi feribot ücretleri ise 235 TL ile 350 TL arasında değişmektedir.

KKTC ye nasıl gidilir?

Kıbrıs’a giderken tercih edebileceğiniz ulaşım araçları ise feribot ve uçaktır. İsterseniz yaz aylarında düzenlenen feribot seferleri ile Kıbrıs’a ulaşabilirsiniz. Taşucu ve Alanya’dan Girne’ye ulaşan feribotları tercih edebileceğiniz gibi Gazimağusa’ya gidecekseniz de Mersin’den feribota binebilirsiniz.

Türkiye’den Kıbrısa nasıl gidilir?

Deniz Yoluyla Kıbrıs’a Gitmek KKTC’de denizyolu ulaşımı da Mersin’deki Taşucu Limanı’ndan ve Antalya’daki Alanya Limanı’ndan sağlanıyor. Türkiye ‘ den hareket eden bu feribot ve deniz otobüsleri ile 2,5-3 saat yolculuk süresi gerçekleştirerek Girne veya Gazimağusa Limanı’na ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: Deniz Kestanesi Ne Işe Yarar?

Kıbrısa Gemi ile nasıl gidilir?

Kıbrıs ‘a Deniz Yoluyla Ulaşmak İçin Hangi Yollar İzlenmelidir?

  1. Alanya-Girne deniz otobüsünü kullanabilirsiniz.
  2. Taşucu-Girne feribotu ya da deniz otobüsüyle gidebilirsiniz.
  3. Mersin-Girne feribotuyla gidebilirsiniz.
  4. Mersin-Gazimağusa feribotuyla da Kıbrıs ‘a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Kıbrıs Feribotu nereden kalkıyor?

Kıbrıs Taşucu Girne Feribot Seferleri Liman kenti Mersin ‘in Silifke ilçesine bağlı bir bölge olan Taşucu limanından düzenli olarak Kıbrıs feribot seferleri düzenlenmektedir. Kış aylarında Kıbrıs feribot seferleri seyrek olsa da tüm yıl boyunca Taşucu Girne feribot seferleri devam etmektedir.

Kıbrıs Mersin Gemi kaç saat?

mersin Kibris Gemi Saatleri Girne Kıbrıs arası süre: 8 saat 57 dakika.

Mersin Kıbrıs kaç saat sürüyor?

mersin liman Kıbrıs arası süre: 3 saat 24 dakika.

Kıbrıs gemi bileti ne kadar?

Kıbrıs Feribot Sefer Saatleri ve Bilet Fiyatları

Tarih Rota Fiyat
09.07.2021 Girne – Taşucu 335 TL
09.07.2021 Girne – Taşucu 335 TL
10.07.2021 Taşucu – Girne 355 TL
10.07.2021 Mersin – Magusa 310 TL

20 

Kıbrısa araba ile gidilir mi?

Kıbrıs’a Araçla Giriş Kıbrıs’a normalde pasaport ve kimlik ile giriş yapılabiliyor. Eğer uçakla seyahat edecek olsaydınız sadece kimlik ile geçiş yapabilecektiniz. Fakat arabanız ile liman üzerinden Kıbrıs’a gidecekseniz, pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Anamur Kıbrıs denizden kaç km?

Anamur ile Lefkoşa, Kıbrıs arası 349 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 7 saat 13 dakika sürecektir. Mesafe ve Yakıt Detayları

Ulaşım Mesafe Süre
Araç Yolculuğu 349 Km 7 saat 13 dakika
Uçak Yolculuğu 112 Km 38 dakika

KKTC kaç gün kalınabilir?

Bu konuda herhangi bir pasaport veya vize olmadan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği ile kolayca gidilebilir. Ancak 90 gün süreyle sadece Kıbrıs’ta kalınabilir. Eğer buradan başka bir ülkeye geçilmek istenirse, mutlaka pasaport bulundurulmalıdır. Daha detaylı bilgi için K.K.T.C.

You might be interested:  Often asked: Deniz Suyu Spreyi Ne Ise Yarar?

Türkiye’den Kıbrısa gitmek için ne gerekli?

Kuzey Kıbrıs’a turistik giriş için vize gerekmiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kıbrıs’a sadece nüfus cüzdanlarıyla giriş yapabiliyorlar. Turist olarak 3 aylık süreyi geçirmemeleri gerekiyor. Ayrıca kalış tarihinizden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli bir pasaportunuz olması gerekiyor.

KKTC ye nasil gidilir?

Kıbrıs, bir ada olduğu için kara yolu ile ulaşım mümkündür. Deniz ve hava yollarından biri seçilerek Kıbrıs’a gidilebilir. Aktarmalı uçuşlarda yolculuk, havanın durumuna bağlı olarak 4 ile 5 saat sürmektedir. Aktarmasız uçuşu tercih eden yolcular ise 1.5 saatin sonunda Kıbrıs Ercan Hava Limanı’na ulaşıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *