Question: Antalyada En Güzel Deniz Nerede?

Antalyada en temiz deniz nerede?

1. Konyaaltı Plajı Lara Plajı ile birlikte Antalya kent merkezinde yerli ve yabancı konukların en çok tercih ettiği plajlardan biri olan Konyaaltı Plajı, Antalya denildiğinde akla ilk gelen yerler arasında. Alabildiğince uzun bir kumsaldan oluşan Konyaaltı Plajı, mavi bayrağa sahip.

En güzel deniz nerede Türkiyede?

1- Kaputaş Plajı, Antalya Türkiye’nin en güzel plajı olarak dünya basınında adını duyurmuş plajımız Kaputaş ile başlıyorum. Kaputaş Plajı’na ulaşmak biraz zorlayıcı ama aslında plajı bu kadar güzel yapan da zor ulaşılıyor olması diyebiliriz.

Antalya nerede denize girilir?

Antalya ‘nın En Güzel 5 Plajı;

 1. Kaputaş Plajı – Kaş Antalya Kaş İlçesi sınırları içinde Kaş Kalkan Karayolu üstünde bir Kaputaş Kanyonunun denize ulaştığı kıyıda yer alır.
 2. Phaselis Plajları – Kemer.
 3. Kleopatra Plajı – Alanya.
 4. Andrea Doria Koyu – Finike.
 5. Olimpos Plajı – Kumluca.

Antalya Kumluca denizi nasıl?

Kumluca ‘nın yüz ölçümü en geniş olan koyudur. Tamamen yüksek kayalıklar ile çevrelenmiştir. Kayalıkların üzerine ise Akdeniz’in kızıl çam ağaçları hakimdir. Plaj zemini tamamen ince kumludur, denizi genellikle dalgasızdır ve sığ değildir.

Antalya deniz nerede var?

Antalya ‘ da Denize Girmek İçin En İdeal Yerler

 • Patara Plajı
 • Kaputaş Plajı
 • Side Plajı
 • Alanya İncekum Plajı
 • Phaselis Plajı
 • Antalya Lara Plajı
You might be interested:  FAQ: Deniz Baykal Hangi Partide?

Konyaaltı plajı temiz mi?

Konyaaltı Plajı ‘na her yıl on binlerce yerli ve yabancı turist geliyor. Berrak ve temiz bir denize sahip olan Konyaaltı Plajının ince ve altın rengi kumları vardır. Özellikle başlarda sığ olan deniz ilerledikçe derinleşir.

En temiz deniz hangisi?

1.Maldivler. İşte cennetin yer yüzündeki yansıması! 26 mercan atölünden meydana gelen Maldivler, en gözde tatil merkezlerinin başında geliyor. Bembeyaz kumların turkuaz rengi Hint Okyanusuyla buluştuğu Maldivler dünyanın en temiz yüzülebilir alanı olarak biliniyor.

Ege’de en temiz deniz nerede?

Ege sahillerindeki en uzun plajı için: DİDİM Didim, upuzun kumsalıyla meşhur olan Ege sahil kasabalarından biri. Altınkum plajı gerçekten de gördüğüm en temiz suya ve incecik, minicik kuma sahip muhteşem bir yer.

Türkiyede nerede denize girilir?

Türkiye’nin En Güzel 20 Plajı

 • Sarımsaklı plajı (Ayvalık) Ege sahillerinin incilerinden Ayvalık’ta denize girebileceğiniz en güzel plaj Sarımsaklı.
 • Kefalos plajı (Gökçeada)
 • Ayazma Plajı (Bozcaada)
 • Lara Plajı (Antalya)
 • Kaputaş Plajı (Kaş)
 • Ölüdeniz (Fethiye)
 • Çıralı Plajı (Antalya)
 • 8. Ilıca (Çeşme)

Kepezde denize girilir mi?

Çanakkale merkezinde yer alan Kepezde denize girilir mi diye soranlara cevabımız elbette evet. Mavi bayraklı plajıyla şehir merkezinde deniz keyfi arayanların en sık tercih ettiği Kepez Plajı’na siz de listenizde yer verebilirsiniz.

Belek de nerede denize girilir?

Serik Plajları

 • Belek Halk Plajı Belek Halk Plajı Ziyaretçi Alanı Belek mevkii üzerinde yer alan plajın uzunluğu 275 metre genişliği ise 60 metredir.
 • Kadriye Halk Plajı Kadriye Halk Plajı GirişiKadriye Mahallesi üzerinde yer alır.
 • Boğazkent Halk Plajı

Şu anda antalyada denize giriliyor mu?

Antalya plajları ülkemizin en büyük turist mıknatısı. Antalya ‘da Mayıs’tan Ekim sonuna kadar denize giriliyor, bizim önerimiz hem boğucu sıcaklardan, hem de kalabalıklardan kaçmak adına yaz ayları yerine sezon sonu ya da başında gelmeniz.

You might be interested:  Readers ask: Deniz Uğur Reha Muhtar Ne Zaman Evlendi?

Kumluca deniz kenarında mı?

Kumluca ilçe merkezi deniz kenarı olmasa da ilçe çok önemli deniz kenarı yerleşimleri turizm merkezlerine sahiptir. Bunlardan bazıları son yıllarda çok popüler olmuştur. Yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Kumluca İlçesi çok önemli plajlara, koylara, adalara ve tarihi kültürel mirasa sahiptir.

Ekim ayında Antalya denize girilir mi?

Berkay KUNT/ ANTALYA, (DHA) – YURT genelinde hava sıcaklığında düşüş olmasına rağmen sıcaklığın 26- 30 derecelerde seyrettiği Antalya ‘da, ekim ayında da denize giriliyor. Antalya’da, deniz suyu sıcaklığının 27 derece olmasını fırsat bilenler, dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde deniz ve güneşin tadını çıkardı.

Adrasan denizi sığ mı?

Adrasan plajı, sığa denizi ile her yaştan kişinin kolayca gelebileceği ülkemizin en güzel yerinde bulunan yalnız yazın değil ilkbaharda da denize girilebilen bir plaj olarak bilinmekte olup sahilin kuzey kesimi güney kesiminin tam tersi olarak taşlı bir kumsala şekline sahip ve aniden derinleşmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *