Often asked: Silivride Deniz Nasıl?

Silivride deniz var mı?

Silivri denizi sığ olduğu için çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilmekle birlikte yüzme bilmeyenler için de güvenlidir. Silivri Plajı’nın yanı sıra Semizkum Plajı, Papatya Plajı, Gümüşkaya Plajı ilçede denizin tadını çıkarabileceğiniz, kumsalda güneşlenip dinlenebileceğiniz en iyi plajlar arasındadır.

Silivri nerede denize girilir?

Silivri ‘nin Selimpaşa beldesinde yer alan bu plaj, konum olarak Başkent Sitesi’nin önünde yer alıyor.

Selimpaşa deniz suyu temiz mi?

Silivri: İlçedeki Selimpaşa Plajı, 500 metre uzunlukta. Yüzme Suyu Takip Sistemi’ne göre ‘çok temiz ‘ özeliğe sahip.

Istanbul’un en temiz plajı hangisi?

Şile’deki diğer plajlara göre daha sakin ve huzurlu bir tatil imkanı sunan Uzunkum Plajı, yaklaşık 1 km’lik kumsalıyla, bölgenin en temiz plajlarından.

Istanbul’da nerede denize girilir?

İstanbul ‘da denize girilebilecek yerler

  1. Kilyos. Sarıyer’e bağlı Kilyos, Karadeniz kıyısında şirin bir yerleşim yeridir.
  2. Şile. Şile’nin büyük ve uzun kumsalı vardır.
  3. 3. Büyükçekmece. Büyükçekmece sahilinde çok sayıda plaj işletmesi bulunur.
  4. Adalar.
  5. 5. Riva.
  6. Poyrazköy.
  7. 7. Silivri.
  8. 8. Kıyıköy.

Silivrinin en güzel yeri neresi?

Silivri ‘de Selimpaşa Merkez Mahallesi’nde bulunan Selimpaşa Limanı, Silivri’nin turistik yerlerinden biridir. Keyifli bir manzara ve manzaraya eşlik eden keyifli restoranların etrafında yer aldığı Selimpaşa Liman, balık restoranları ile de tercih edilmektedir.

You might be interested:  FAQ: Deniz Tuzu Nasıl Üretilir?

Büyükçekmece Plajı Ücretli mi?

Sığ ve sıcak bir suyu olan Büyükçekmece ‘nin denizi insan yoğunluğundan dolayı da biraz bulanık görünüyor. Ulaşımın en kolay olduğu halk plajı şüphesiz Menekşe. Ücretsiz plajda dilerseniz 10 lira karşılığında şezlong ve şemsiye de kiralayabilirsiniz. Diğer temel ihtiyaçlarınız içinse, minik bir büfe de mevcut.

Büyükçekmece Deniz suyu temiz mi?

Sağlık Bakanlığı’nın araştırmaları sonucunda İstanbul’daki denizler mükemmel, iyi, kötü ve girilmesi yasak olmak üzere 4 kategoriye ayrıldı. Buna göre Büyükçekmece ‘nin Büyükçekmece ve Mimar sinan plajları mükemmel kategorisine giren plajlar arasında yer aldı.

Silivri denizi güzel mi?

Silivri denizi, berrak ve az dalgalı olması yanında sığ bir deniz olduğu için çocuklu ailelerin en fazla tercih ettiği bölge. Yüzmeyi iyi bilmeyenler veya yüzmeyi yeni öğrenenler içinde en uygun plajlar Silivri ‘de bulunuyor.

Silivri Selimpaşa denizi nasıl?

Selimpaşa bölgesinde deniz mavi bayraklı bir deniz olduğu için Sağlık bakanlığı tarafından da temizliği onaylanmıştır. Selimpaşa bölgesinde neredeyse her yerde denize girebilirsiniz. Çünkü Selimpaşa denizi sığ bir denizdir. Yüzme bilmeyenler için bile rahatlıkla girebileceği bir denize sahiptir.

Bigados ne demek?

Kasabanın ismi Bizanslılar zamanında Epivatos idi. Osmanlılar döneminde Bigados ismiyle anılan belde Cumhuriyet döneminde Selimpaşa adını almıştır. Kasaba sonradan azize olarak kabul edilen Azize Paraskeva adlı bir kadına aitti. Zamanla Silivri’ de kilise yaptıran Aleksios’ un mülkiyetine geçmiştir.

Selimpaşa Halk Plajına nasıl gidilir?

Selimpaşa Plajı Detayları Selimpaşa Plajı ‘na toplu taşıma ile ulaşabilmek için 300 Tüyap – Silivri, 300G Tüyap – Gümüşyaka, 303 Silivri – Yenibosna, 303B Silivri Cezaevi – Otogar hatlı otobüslerden birisi kullanılarak, Selimpaşa Plaj Yolu durağında inilmelidir.

Caddebostan sahilinde denize girilir mi?

Plaj, ücretsiz hizmet veriyor. Caddebostan -3: 250 metrelik plajda; 100 şezlong, 100 şemsiye, 3 adet cankurtaran kulesi, 3 adet seyyar kule, 4 soyunma kabini, 4 duş, WC ve büfe bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

You might be interested:  Readers ask: Deniz Işletmeciliği Ve Yönetimi Ne Iş Yapar?

Yeşilköy sahilinde denize girilir mi?

Yeşilköy Menekşe ve Florya Güneş Plajı’nda güvenle denize girilebilir.

Süreyya Plajı denize girilir mi?

Zaten şu an herhangi bir şekilde Süreyya Plajı bünyesinde denize girme alanı bulunmuyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *