Often asked: Dedemin Insanları Deniz Sahneleri Nerede Çekildi?

Dedemin insanları filmi nerede çekildi?

DEDEMİN İNSANLARI NEREDE ÇEKİLDİ? Dedemin İnsanları filmi çekimlerine 2011 Mayıs sonunda Girit’te başlandı. Gökçeada, Milas, Bodrum ve Söke’de devam eden çekimler gerçekleştirildi.

Dedemin insanları filmi gerçek mi?

Çağan Irmak’ın kendi hayatından yola çıkarak perdeye taşıdığı Dedemin İnsanları, Türkiye’de göçmenlik halini anlatıyor. 1923 küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi perdeye taşıyor.

Dedemin insanları ne zamanı anlatıyor?

Beyazperde Eleştirisi Ancak 12 Eylül arifesinde bir ailenin üç neslini ele alan öyküsü, Türkiye’deki azınlıklar meselesine de el atıyor. İzmir’in bir kasabasında yaşayan ve aslen Girit göçmeni olan bu ailenin öyküsü, öncelikle 10 yaşındaki Ozan’ın gözünden anlatılıyor bize.

Dedemin insanları komedi mi?

2011 Türkiye yapımı olan Dedemin İnsanları 120 dakikalık dram filmidir. İçerisnde biyofrafi ve komedi de yer alan Dedemin İnsanları izleyenlere duygusal anlar yaşatan Çağan Irmak filmlerindendir.

Dedemin insanları kimin filmi?

Dedemin İnsanları, yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı 2011 yapımı Türk melodram sinema filmi. Başrollerini Çetin Tekindor ve Hümeyra’ın paylaştığı film, 25 Kasım 2011 tarihinde Türkiye’deki sinemalarda gösterime girmiştir.

Babam ve Oğlum filmi nerede çekildi?

Filmin çekimleri İzmir (Seferihisar), Balıkesir (Ayvalık) ve İstanbul’da gerçekleştirildi.

Çağan Irmak aslen nereli?

4 Nisan 1970 tarihinde İzmir’de doğdu. Çocukluğu Seferihisar’da geçti. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümünden mezun oldu. “Asmalı Konak” adlı televizyon dizisiyle ismini bütün Türkiye’ye duyurdu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *