Often asked: Bursa Da Deniz Nerede?

Bursa Denize yakın mı?

Marmara Denizi ‘nin güneyinde yaklaşık 135 kilometre uzunluğunda kıyısı bulunan Bursa ‘da; Karacabey, Mudanya ve Gemlik ilçelerinde geniş doğal kumsallar ile İznik ve Uluabat (Apolyont) gölleri kıyılarında güzel plajlar bulunmaktadır.

Bursa’da kadınlar plajı nerelerde var?

Kurşunlu Kadınlar Plajı Bursa ilinin Gemlik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Gemlik ilçesinin Kurşunlu Mahallesi’ndedir. Kurşunlu Kadınlar Plajı 2015 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış ve kadınların kullanımına açılmıştır.

Mudanya nerede denize girilir?

⑤ Mudanya Plajları

 • Coşkun Öz Halk Plajı Mudanya merkezde yer alıyor.
 • Burgaz Altınkum Plajı Güzelyalı’dan Mudanya ‘da denize girilecek yerler arasından en popüler alternatif.
 • Kumyaka Halk Plajı
 • Kızılay Kampı
 • Eşkel Halk Plajı
 • Eğerce Halk Plajı
 • Erol Balık.
 • Pavurya Balık Restaurant.

Bursa deniz hangi ilçede?

Bursa, kış turizmi kadar yaz turizminin de oldukça geliştiği şehirler arasında yer almaktadır. Şehrin denize kıyısı olan ilçeleri Mudanya, İznik, Gemlik ve Karacabey’de hem halk plajları hem de özel işletmeler bulunmaktadır.

Bursada kac deniz var?

Bursa ‘nın Mudanya, Karacabey ve Gemlik ilçelerinin Marmara Denizi’ne olan kıyıları ile İznik Gölü kıyısındaki plaj ve kamplarda yapılan ağustos ayı ikinci tur ölçümlerinde, 23 plajdan 22’sinde su kalitesinin iyi olduğu, sadece birinde denize girilemeyeceği belirlendi.

You might be interested:  Quick Answer: Venediklilerle Ilk Deniz Savaşı Hangi Padişah?

Bursada sahil var mı?

Yeşilin ve mavinin buluştuğu bu eşsiz şehir, Marmara Denizi’nin nimetlerini de fazlasıyla sunuyor. Ayrıca Türkiye’nin en iyi göllerinden Uluabat ve İznik Gölü’nü içerisinde barındıran Bursa, 115 kilometrelik sahil şeridi ile pek çok turist kazanıyor.

Kurşunlu Kadınlar Plajına nasıl gidilir?

Plaja toplu taşıma ile ulaşmak isteyen ziyaretçiler, Merinos’tan 102 no’lu ve Gemlik’ten 103 no’lu otobüse binebilirler. Kurşunlu Kadınlar Plajı, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile yapılan ücretsiz bir plajdır.

Kurşunlu kadınlar plajı hangi otobüs?

Bu Otobüs hatları Kurşunlu Kadınlar plajı yakınından geçiyor: 102, 104.

Iznik nerede denize girilir?

Darka Tatil Köyü Plajı Darka İznik Gölü’nün en nezih, temiz ve bakımlı sahillerinden birine sahiptir. Darka Plajı’da yüzme dışında yelken, sörf, deniz bisikleti, kano gibi su sporları da yapılmaktadır. Tatil köyü bünyesinde bulunan Darka Plajı İznik ‘teki en güvenli plajlardan biridir.

Mudanya’da nerede yaşanır?

Mudanya ‘nın yatırıma uygun yerleri emlak fiyat endeksleri ile ortaya çıkar. Mudanya ‘da fiyatı artan mahalleler arasında ilk sırada Akköy Mahallesi gelir ve ardından Altıntaş, Bademli, Balabancık, Çağrışan, Çamlık, Çepni, Eğerce… Mahalleleri gelir. Bu mahalleler Mudanya ‘nın popüler yerlerini oluşturur.

Gemlik nerede denize girilir?

Gemlik Plajları

 • Narlı Halk Plajı Narlı Halk Plajı
 • Gemsaz Halk Plajı Gemsaz Halk Plajı
 • Kumsaz Halk Plajı Kumsaz Halk Plajı
 • Hasanağa Gençlik Kampı – Kadınlar Plajı Hasanağa Gençlik Kampı
 • Büyük Kumla Halk Plajı – Küçük Kumla Orman Kampı Büyük Kumla Halk Plajı
 • Kurşunlu Siteler Önü Halk Plajı
 • Çamlık Beach Bar.
 • Şelale Beach.

Mudanya’dan ne alınır?

Mudanya ‘ dan Ne Alınır? Mudanya ‘ya geldiğinizde alacağınız en güzel ve lezzetli şeylerin başında zeytin çeşitleri ve altın sarısı zeytinyağı geliyor. Mudanya merkezde mağazalarda ya da çarşıda hem sevdikleriniz hem de kendiniz için süs eşyaları, hediyelik eşyalar, takılar ve özel figürler satın alabilirsiniz.

You might be interested:  Question: Deniz Suyu Nasıl Arıtılır?

Edirne denize kıyısı var mı?

Edirne ‘de yüzme denilince akla gelen ilk plajlardan biri de Enez Plajı’dır. Kıyı kesiminde yerleşim bulunmadığından doğallığını koruyan Mecidiye plajları bölgede deniz turizminin en rahat yaşandığı alanlardandır.

Hatay Deniz var mı?

Hatay ‘a 60 kilometre, Arsuz ilçe merkezine ise 11.5 kilometre mesafedeki Arsuz Hatay Plajı, çok temiz bir plaj. İnce kumlu sahili ve berrak denizi bu plajı ziyaret etmeniz için geçerli sebepler. Deniz yavaş bir şekilde derinleştiği için çocuklar ve iyi derecede yüzme bilmeyenler için çok uygun.

Türkiye Haritası Bursa nerede?

Bursa ili Türkiye ‘nin kuzeybatısında bulunan Marmara Bölgesinin güney kesiminde yer almaktadır. Kuzeyinde Yalova, kuzeydoğusunda Kocaeli, doğusunda Bilecik, güney-güneydoğusunda Kütahya ve batısında Balıkesir illeriyle de komşudur. Kuzeyinde de Marmara Denizine kıyısı vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *