Often asked: Bodrum Da En Güzel Deniz Nerede?

Bodrum nerede denize girilir?

Bodrum Plajları ve Koyları

 • 1- Yalıkavak Halk Plajı Bodrum ‘un kuzey tarafında yer alan Yalıkavak Halk Plajı sık rüzgâr aldığından yelken ve rüzgâr sörfü için oldukça uygundur.
 • 2- Karaincir Plajı
 • 3- Torba Sahili.
 • 4- Gümüşlük Halk Plajı
 • 5- Bitez Plajı
 • 6- Aspat Koyu.
 • 7- Bardakçı Koyu.
 • 9- Peksimet Plajı

Bodrum Yalıkavak denizi nasıl?

Plajın denizi oldukça temiz ve berrak. En sıcak Bodrum günlerinde bile suyun sıcaklığı oldukça serin. Ilık esen rüzgârları da dinlenmek ve kafa dinlenmek isteyenler için birebir. Su seviyesi yavaş yavaş derinleşmekte.

Bodrumun en güzel koyu hangisi?

Yalıçiftlik Kargıcak Koyu Bodrum Yalıçiftlik, Bodrum ‘da denizi en güzel koyların başında geliyor. Dalgasız ve temiz bir deniz yeter diyorsanız, tesis konusunda beklentiniz yoksa bu koyu değerlendirebilirsiniz. Özellikle Kargıcak Koyu, mutlaka görmeniz gereken güzellikte.

Turgut Reis denizi nasıl?

Turgutreis denizi genelde hafif dalgalı bir denizdir. Yüzmeyi engellemez ve rahatlıkla yüzmenizi sağlar. Sadece eylül aylarında biraz fazla dalgalı olabilmektedir. Turgutreis denizi genellikle sığ bir denizdir.

Bodrum Halk Plajı Ücretli mi?

Giriş ücretsiz

Torba nın denizi nasıl?

Torba Sahili Özellikleri Sahil rüzgara açık bir konumunda bulunuyor. Bu sebeple zaman zaman dalgalı olabiliyor. Bu dalgalar nedeni ile deniz akşama doğru bulanıklaşabiliyor. Ama yine de rüzgarsız bir günde gayet berrak ve temiz bir denize sahip.

You might be interested:  FAQ: Atatürk Deniz Köşkü Nerede?

Bodrum suyu soğuk mu?

Kapalı bir coğrafi konuma sahip olduğundan dolayı rüzgar almayan bölgelerden biridir. Genel olarak dalgasız bir yapıya sahip olan denizi bulunurken, bazen öğle saatlerinden sonra dalgalı bir deniz tatilcilerin karşısına çıkabilir. Deniz suyu ise diğer bölgelere nazaran biraz daha soğuktur.

Bodrumda en son ne zaman denize girilir?

‘ Bodrum deniz suyu sıcaklığı, yılın altı ayı için yüzülebilecek oranlardadır aslında. Herkes Bodrum ‘da denize girmek için tatil planlarını haziran, temmuz ve ağustos aylarına planlasalar da Bodrum deniz suyu sıcaklığı mayıs, eylül ve ekim aylarında da serinlemek için ideal oranlardadır.

Bodrum hangi denize bağlı?

Bodrum, Muğla ilinin batı köşesinde yer alır. İlçe topraklarının büyük çoğunluğu kendi adını taşıyan bir yarımada içerisinde bulunmaktadır ki ilçe kuzey, batı ve güneyden Ege Denizi ile çevrelenmiştir.

Bodrumda hangi koylar var?

Bodrum ‘un En Güzel Plajları ve Koyları

 • Göktürkbükü Cennet Koyu. Göltürkbükü, iki yerleşim yeri olan Gölköy ve Türkbükü’nün birleşiminden Göltürkbükü adını almış.
 • Gümüşlük Koyu.
 • Yalıkavak Koyu ve Plajı
 • Akyarlar Karaincir Koyu.
 • Bodrum Bitez Koyu.
 • Bodrum Bağla Koyu.

Bodrumun en güzel yeri neresidir?

Yalıkavak. Doğal güzellikleri ile Yalıkavak, Bodrum tatil yerleri arasında en güzel bölgelerinden birisidir.Yalıkavak tarihi yapıları, plajı ve birbirinden güzel koyları ile tatilcilerin tercih ettiği bir bölgedir.

Sessiz köy nerede?

Bilecik’in sular altındaki ‘ sessiz köyü ‘

Turgutreis ne demek?

Turgutreis (1972’ye kadarki adıyla Karatoprak), Ege Bölgesi’nde Muğla ilinin Bodrum ilçesinin bir mahallesidir. Turgutreis Belediyesi 1968’de kurulmuştur. 30 bin’i geçen nüfusuyla ilçe merkezinden sonra Bodrum Yarımadası’ndaki ikinci büyük yerleşim yeridir.

Turgutreis nasıl yazılır?

Turgut Reis ✓ (Doğru kullanım)

Turgut Reis sahili nerede?

Turgutreis, Bodrum yarımadasının batı sahilinde yer almakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 21 km. uzaklıkta yer almakta.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *