Gümbette Deniz Nasıl?

Bodrumun en güzel denizi nerede?

Yalıçiftlik. Gökova Körfezi’nin hemen girişinde yer alan Yalıçiftlik, Bodrum ‘da en güzel denizi olan koylardan biri. Kızılağaç yolunu izleyerek ulaşabileceğiniz Yalıçiftlik’in; Bodrum’un henüz tam olarak keşfedilmemiş, tesis istilasına uğramamış koylarından olduğunu müjdeleyebiliriz.

Gümbet nasıl bir yer?

Gümbet, Bodrum’un güney batısında Bodrum merkeze yaklaşık 4,7 km. uzaklıkta yer almakta ve Bodrum yarımadasının en popüler tatil beldelerinden birisi konumunda. Daha çok genç tatilciler ve yabancı turistler tarafından tercih edilen bir tatil beldesi.

Bodrumun denizi soğuk mu?

Denizin hafif dalgalı bir yapıya sahip olduğunu belirtmek doğru olurken, deniz suyunun sıcaklık seviyesi ise ılıktır. Kumlu plajlara sahip olan Turgutreis denize girmek için tavsiye edilen yerler arasında bulunuyor.

Bodrum Gündoğan da deniz nasıl?

Masmavi denizi oldukça berrak ve temizdir. Doğal yapısı itibari ile hilal şeklinde olan bölge adeta koruma altına alınmış gibidir. Bu yüzden çok fazla rüzgâr almaz. Bu sebeple de deniz çoğu zaman dalgasız ve sakindir.

Bodrumun hangi sahili güzel?

Bodrum’un En Güzel Plajları ve Koyları

  • Göktürkbükü Cennet Koyu. Göltürkbükü, iki yerleşim yeri olan Gölköy ve Türkbükü’nün birleşiminden Göltürkbükü adını almış.
  • Gümüşlük Koyu.
  • Yalıkavak Koyu ve Plajı
  • Akyarlar Karaincir Koyu.
  • Bodrum Bitez Koyu.
  • Bodrum Bağla Koyu.
You might be interested:  FAQ: Istanbuldan Balıkesire Deniz Yoluyla Nasıl Gidilir?

Bodrum hangi denize bağlı?

Bodrum, Muğla ilinin batı köşesinde yer alır. İlçe topraklarının büyük çoğunluğu kendi adını taşıyan bir yarımada içerisinde bulunmaktadır ki ilçe kuzey, batı ve güneyden Ege Denizi ile çevrelenmiştir.

Gümbet denize girilir mi?

Gümbet Sahili Sığ olan denizi genellikle sakin ve dalgasız oluyor. Halk plajı geniş ve kumluk. Şemsiye ile şezlongları ücretsiz kullanabiliyorsunuz. İsterseniz buradaki beach club’lardan birini tercih edebilirsiniz.

Gümbet nerelere yakın?

Gümbet, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Bodrum ilçesine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunur. Bu nedenle oldukça gelişmiş bir beldedir. Bodrum ilçe merkezine en yakın tatil beldesidir.

Bodrum Gümbet mi Gokbuku mu?

Gümbet salaş İngilizlerin mekanıdır, Türkbükü ise Türk sosyetesinin mekanıdır. Türkbükü daha sakin ancak küçük bir yer, Gümbet ise geceleri çok hareketli ve yorucu bir yer. Gümbet ‘ in denizi daha kötü, Türkbükü ‘ nün çok güzel. Bodrum merkezide tercih edebilirsiniz yada Bitez’ de çok güzeldir.

Bodrumda en son ne zaman denize girilir?

‘ Bodrum deniz suyu sıcaklığı, yılın altı ayı için yüzülebilecek oranlardadır aslında. Herkes Bodrum ‘da denize girmek için tatil planlarını haziran, temmuz ve ağustos aylarına planlasalar da Bodrum deniz suyu sıcaklığı mayıs, eylül ve ekim aylarında da serinlemek için ideal oranlardadır.

Bodrumun en güzel koyu hangisi?

Yalıçiftlik Kargıcak Koyu Bodrum Yalıçiftlik, Bodrum ‘da denizi en güzel koyların başında geliyor. Dalgasız ve temiz bir deniz yeter diyorsanız, tesis konusunda beklentiniz yoksa bu koyu değerlendirebilirsiniz. Özellikle Kargıcak Koyu, mutlaka görmeniz gereken güzellikte.

Torba nın denizi nasıl?

Torba Sahili Özellikleri Sahil rüzgara açık bir konumunda bulunuyor. Bu sebeple zaman zaman dalgalı olabiliyor. Bu dalgalar nedeni ile deniz akşama doğru bulanıklaşabiliyor. Ama yine de rüzgarsız bir günde gayet berrak ve temiz bir denize sahip.

You might be interested:  Often asked: Deniz Yıldızları Nasıl Kurutulur?

Gündoğan ne demek?

gündoğan ne demek? Gün-doğan. Güne karşı, sabaha karşı doğan çocuklara verilen. ad.

Bodrum Gündoğan da neler yapılır?

Gündoğan ‘a geldiğinizde çevreyi, yeşillikleri keşfe çıkıp güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. İsterseniz Gündoğan ‘ın upuzun sahili boyunca bolca yüzüp denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Gündoğan gibi bir tatil beldesine geldiyseniz dalış, sörf, su kayağı gibi çeşitli su sporlarını yapabilirsiniz.

Tilkicik Koyu denizi nasıl?

Beach Locaları Tilkicik Koyu ‘nda bulunan X Beach denize plajı olan oldukça hoş bir yerdir. Ancak genel olarak plaj son derece temizdir. Plaj çocuklu ve çocuksuz olarak ayrıldığı için özellikle çocuklu aileler rahat edecektir. Bir tarafı çabuk derinleşen diğer tarafı ise oldukça sığ olan deniz herkes için uygundur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *