FAQ: Deniz Otobüsüne Nasıl Binilir?

Ido kaç dakika önce?

Sefer kalkış saatinden 5 dakika önce tüm satış kanallarımızdan bilet satışı kapatılır. Sefer kalkış saatinden 30 dakika önce hızlı feribot ve deniz otobüsü dış hat misafirlerimizin biniş terminalinde bulunmaları gerekmektedir.

Ido biletleri ne kadar?

Popüler Ido Seferleri

  • Yenikapı – Bursa. İdo Bileti. 37 TL.
  • Bursa – Yenikapı İdo Bileti. 37 TL.
  • Yenikapı – Yalova. İdo Bileti. 30 TL.
  • Yenikapı – Bandırma. İdo Bileti. 70 TL.
  • Yalova – Yenikapı İdo Bileti. 30 TL.
  • Bandırma – Yenikapı İdo Bileti. 70 TL.
  • Pendik – Yalova. İdo Bileti. 15 TL.
  • Yalova – Pendik. İdo Bileti. 15 TL.

Deniz otobüsü mü hızlı feribot mu?

Deniz otobüsü feribotlardan daha hızlı ve farklı olarak sadece yolcu ve kargo taşıyan deniz aracıdır. Hız için daha aerodinamik yapılırlar. Körfez içi insan taşımacılığı için en konforlu ve hızlı ulaşım aracıdır.

Deniz otobüsüne evcil hayvan alınıyor mu?

İDO ‘nun internet sitesinde yer alan kurallar araçsız yolcular için geçerli. Evcil hayvanlar kafeslerinde olmak koşulu ile sadece yolcu salonlarının dışında ve gemi görevlilerinin gösterdiği yerlerde taşınabilirler. Sadece kuşlar kafeslerinde olmak koşulu ile yolcu salonu içinde taşınabilmektedir.

You might be interested:  Quick Answer: Iranda Hangi Deniz Var?

Feribot bileti nasıl alınır?

Dış hat seferlerine ait biletlerinizi terminal gişelerimizden ve İDO acentelerinden kredi kartı ile veya nakit, www. ido.com.tr’den kredi kartı ile online ve Çağrı Merkezimizi arayarak kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

Yenikapı Bandırma ne kadar sürüyor?

İDO Yenikapı Terminali üzerinden seyahat edebileceğiniz 10 farklı güzergahtan biri olan Yenikapı Bandırma arası yolculuk toplamda 1 saat 45 dakika sürüyor. Yenikapı Bandırma feribotu araçlı ulaşım imkanı sunarken, deniz otobüsleri ise sadece yolcu taşımacılığı yapıyor.

Ido da öğrenci indirimi var mi?

Tüm indirimli yolcu tipleri ( Öğrenci -Basın-Engelli-65 yaş üstü – İBB meclis üyesi ) biletlerinde alınan seferde yolcularımız %10 indirimden faydalanmaktadır.

Yenikapı Yalova biletleri ne kadar?

Yenikapı – Yalova İDO Seferleri. Yenikapı – Yalova İDO Biletleri Bilet.com’da!
Tarih Feribot Tipi Fiyat
07.07.2021 FC 36 TL
07.07.2021 FC 36 TL
08.07.2021 FC 36 TL

27 

Ido arabalı vapur kaç para?

Tam yolcu bileti 7 TL, İstanbul Kart yaya yolcu tam bilet 3.50 TL öğrenci ise 1.70 TL ‘dir. Sosyal ve indirimli2 İstanbul Kartı olan yolcular ise Sirkeci – Harem arabalı vapurunu 2.50 TL ‘ye kullanabilmektedirler.

Deniz otobüsü hızı nedir?

Saatte 75 kilometre hızla giden deniz otobüsleri artık hayatımızın bir parçası oldu. Bu feribotla birlikte İDO ‘nun toplam gemi sayısı 24’e yükseldi.

Feribotta nerede oturmalı?

En ideal taraf arka ve orta koltuklardır.

Deniz otobüsünde tuvalet var mı?

Terminal sorumlusuna özel durumlarıni ileten engelli konuklarımıza, deniz otobüsüne biniş ve inişlerde gerekli yardım ve kolaylıklar sağlanacaktır. Bu deniz otobüslerinde engelliler için özel tasarlanmış WC’ler bulunmamaktadır.

Ido bisiklet alıyor mu?

İstanbul Deniz Otobüsleri ( İDO ), bisiklet taşımacılığıyla ilgili politikasını değiştirdi. Bugüne dek bisikletlerden 5 TL taşıma ücreti alan İDO, artık deniz otobüslerinde 3, hızlı feribotlarda ise 10 bisiklete kadar yaptığı bisikleti ücretsiz taşıyacağını duyurdu.

You might be interested:  Deniz Ilerlemesi Ne Demektir?

Sea Miles Ido para nasıl kullanılır?

idoParaların hesaba otomatik olarak işlenebilmesi için www. ido.com.tr ve İDO Mobil uygulamasında cep telefonu numarası ve şifre ile Sea&Miles üyeliğine giriş yapıldıktan sonra “Bilet Al” butonuna tıklanarak bilet alınmalıdır.

Haftasonu Ido çalışıyor mu?

İDO ‘dan yapılan açıklamaya göre biletli hatlarda seferler, hafta içi 05.00 ile 19.00 saatleri arasında yapılacak. Hafta sonu ise sefer düzenlenmeyecek. Eskihisar-Topçular ve Sirkeci-Harem Arabalı Vapur seferleri ise kesintisiz devam edecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *