FAQ: Akbük Deniz Nasıl?

Akbük’te nerede denize girilir?

Didim Akbük ‘ te Nerede Denize Girilir? Altınkum’a oranla çok daha sessiz ve sakin bir bölge olan Akbük ‘ te çevresi yazlıklar ve Akbük otelleriyle çevrili Sahte Cennet, Saplı Ada çevresi, Bozburun ve Kazıklı denize girmek için uygun alanlar. Akbük koylarının tipik özelliği, çam ağaçlarıyla çevrelenmiş olan kumsalları.

Akbük nerelerde var?

Akbük Koyu Muğla merkeze 48 km Akyaka’ya ise 25 km uzaklıktadır. Aydın Didim Akbük Koyu ile isim benzerliği olmasından dolayı çok fazla karıştırılır ama burası Muğla’ya bağlı bir Akbük Koyu’dur.

Didim Akbük nasıl bir yer?

Havası, Denizi, Planlı yerleşimiyle dikkat çeken Akbükte Liman ve tarihi yerleri de unutmamak gerek. Akbük mavi ile yeşilin kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. Gürültüden uzak, temiz havası ile ülke turizminde denizin mavisi ile ormanın yeşilinin buluşma noktasında tatil arzulayanlar için bulunmaz bir cennettir.

Didim Altınkum plajı nasıl?

Didim Altınkum Plajı Ege Bölgesi’nin popüler plajlarından biri olan Altınkum, ismini sarı renkli kumundan almıştır. Plajın kumu sarı, ince ve denizi ise oldukça berraktır. Denize girdiğiniz zaman balıklarla iç içe yüzdüğünüzü hissedeceksiniz. Deniz suyu sıcaklığı ortalama 23 ile 25 derece arasında değişmektedir.

You might be interested:  Often asked: Deniz Yıldızı Hangi Kanalda Oynuyor?

Muğla Akbükte ne yapılır?

 • Akbük Koyu.
 • Toparlar Şelalesi.
 • Stratonikeia Antik Kenti.
 • Labranda Antik Kenti.
 • Karia Yolu.
 • Belcekız Plajı
 • Kargıcak Bay.
 • Amintas Kaya Mezarları

Muğla Akbük Koyu hangi ilçeye bağlı?

Akbük Koyu (Mandalya Körfezi), Ege Denizi’nde, büyük bölümü Aydın’nın Didim ilçesi, güney kıyıları Muğla Milas sınırlarında kalan koy.

Akbük hangi ilçeye bağlı?

Akbük, Didim

Akbük
Ülke Türkiye
İl Aydın
İlçe Didim
Coğrafi bölge Ege

Akbük Koyu Nerededir?

Akbük Koyu Aydın ilinin Didim ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Muğla il merkezine 48 kilometre uzaklıktadır ve Gökova Körfezi’nin kuzeyindedir. Aydın’ın Didim ilçesine bağlı bir belde olan Akbük ‘e ülkemizin her yerinden karayolu ile rahatlıkla ulaşım mümkündür.

Akyaka ile Akbük Koyu arası kaç km?

Muğla Akyaka Muğla Akbük Koyu arası mesafe, Muğla Akyaka Muğla Akbük Koyu yol haritası, Muğla Akyaka Muğla Akbük Koyu kaç saat kaç km. muğla akyaka MUĞLA Akbük Koyu arası mesafe: 132 kilometre. muğla akyaka MUĞLA Akbük Koyu arası süre: 2 saat 6 dakika.

Didim Akbük Bodrum arası kaç km?

Muğla Bodrum ile Akbük Didim arası kaç km yaklaşık olarak toplam 118 Kilometre mesafededir. Muğla Bodrum ile Akbük Didim arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 2 saat 6 dk sürecektir.

Muğla Akbükte ne yenir?

Akbük Koyu yakınlarındaki restoranlar

 • Doğa Restaurant. Gökova içinde 5 restoran arasında 4.
 • Tahta Beach. Gökova içinde 5 restoran arasında 1.
 • Villa Akbük. Gökova içinde 5 restoran arasında 2.
 • Yörük Ali Gözleme.
 • Halil’in Yeri Burak Restaurant.
 • Raca Kitchen & Bar.
 • Bircan Balık Restaurant.
 • Azmakbaşı Restoran.

Akbük Koyu ücretli mi?

Giriş ücreti yok ama otopark ücreti alınıyor 20 tl isterseniz eşyalarınızı indirip arabanızı dışarı koyabilirsiniz. Şezlong 2 tane 25 tl şeklinde satılıyor. Marketlerden alışveriş tercih ederseniz normal fiyatlar.

You might be interested:  Deniz Yıldızı Nerede Yaşar?

Altınkum plajı güzel mi?

Uzun yıllardır Mavi Bayrak ödülüne sahip olan bu güzel plaj, 750 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde. Müthiş bir kumsalı olan bu plajda deniz çok yavaş bir şekilde derinleşiyor ve deniz suyu ılık. Bu yüzden Altınkum Plajı, çocuklar ve iyi derecede yüzme bilmeyenler için çok uygun.

Altınkum Plajı ne kadar?

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı ‘na girişte yetişkinler ve 10 yaşından büyük kız çocuklar için 2021 yılı itibariyle kişi başı 50 TL ödemeniz gerekiyor. 6-10 yaş aralığı için ise 20 TL ödemeniz yeterli. 4 kişilik masa-sandalye ücreti için ayrı 30 TL, 1 adet şezlong ve şemsiye için 30 TL ödemeniz gerekiyor.

Didim Altınkum denizi sığ mı?

Didim ve çevresindeki plajlar arasında Altınkum Plajı, Didim ‘de akla gelen en popüler plaj. Otellerin yoğun olduğu bir bölgede yer aldığından diğer koy ve plajlara nazaran daha kalabalık. Denizi ise sığ ve berrak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *