Deniz Türkali Kızı Kim?

Deniz Türkali kimin annesi?

Yazar Vedat Türkali ‘nin kızı, yönetmen ve senarist Barış Pirhasan’ın ablası, yönetmen Atıf Yılmaz’ın dul eşi, şarkıcı Zeynep Casalini’nin annesi, İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini’nin eski eşidir.

Deniz Türkali aslen nereli?

Deniz Türkali, 15 Kasım 1944 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. bası Vedat Türkali ‘dir. Yönetmen ve senarist Barış Pirhasan’ın ablasıdır. Nişantaşı Kız Lisesinde okudu, Şişli Koleji’nden mezun oldu.

Zeynep Casalini nin annesi kimdir?

Zeynep Casalini, 3 Ekim 1970 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Deniz Türkali, babası İtalyan şarkıcı Ernesto Cassalini’dir. Annesi ile babası çocukları olduktan kısa süre sonra ayrıldılar. Dedesi Vedat Türkali ve Barış Pirhasan dayısıdır.

Deniz Türkali Kimdir Biyografi?

1944 yılında İstanbul’da doğdu. Yazar Vedat Türkali ‘nin kızı, yönetmen ve senarist Barış Pirhasan’ın ablası, yönetmen Atıf Yılmaz’ın eşi, şarkıcı Zeynep Casalini’nin annesi olan sanatçı, çeşitli film ve dizilerde rol almakta, resitaller düzenlemektedir.

Vedat Türkali aslen nereli?

Vedat Türkali
Doğum Abdulkadir Pirhasan 13 Mayıs 1919 Samsun, Osmanlı İmparatorluğu
Ölüm 29 Ağustos 2016 (97 yaşında) Yalova, Türkiye
Ölüm sebebi Çoklu organ yetmezliği
Milliyet Türk

Barış Pirhasan babası kimdir?

Pirhasan, 18 Nisan 1951 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Merih Baykal Pirhasan ve Vedat Türkali’nin oğludur. Deniz Türkali adında ablası vardır. Ablası Yönetmen Atıf Yılmaz’ın eşi idi.

Vedat Türkalinin oğlu kim?

Geçtiğimiz günlerde ölümsüzlüğe uğurladığımız usta yazar Vedat Türkali’nin oğlu Yönetmen Barış Pirhasan, babasına bir yazıyla veda etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *