Bursada Deniz Nerede?

Bursa deniz var mı?

Marmara Denizi’nin güneyinde yaklaşık 135 kilometre uzunluğunda kıyısı bulunan Bursa ‘da; Karacabey, Mudanya ve Gemlik ilçelerinde geniş doğal kumsallar ile İznik ve Uluabat (Apolyont) gölleri kıyılarında güzel plajlar bulunmaktadır.

Bursa deniz hangi ilçede?

Bursa, kış turizmi kadar yaz turizminin de oldukça geliştiği şehirler arasında yer almaktadır. Şehrin denize kıyısı olan ilçeleri Mudanya, İznik, Gemlik ve Karacabey’de hem halk plajları hem de özel işletmeler bulunmaktadır.

Bursanın sahili var mı?

Yeşilin ve mavinin buluştuğu bu eşsiz şehir, Marmara Denizi’nin nimetlerini de fazlasıyla sunuyor. Ayrıca Türkiye’nin en iyi göllerinden Uluabat ve İznik Gölü’nü içerisinde barındıran Bursa, 115 kilometrelik sahil şeridi ile pek çok turist kazanıyor.

Mudanya’da denize nerede girilir?

⑤ Mudanya Plajları

  • Coşkun Öz Halk Plajı Mudanya merkezde yer alıyor.
  • Burgaz Altınkum Plajı Güzelyalı’dan Mudanya’da denize girilecek yerler arasından en popüler alternatif.
  • Kumyaka Halk Plajı
  • Kızılay Kampı
  • Eşkel Halk Plajı
  • Eğerce Halk Plajı
  • Erol Balık.
  • Pavurya Balık Restaurant.

Türkiye Haritası Bursa nerede?

Bursa ili Türkiye ‘nin kuzeybatısında bulunan Marmara Bölgesinin güney kesiminde yer almaktadır. Kuzeyinde Yalova, kuzeydoğusunda Kocaeli, doğusunda Bilecik, güney-güneydoğusunda Kütahya ve batısında Balıkesir illeriyle de komşudur. Kuzeyinde de Marmara Denizine kıyısı vardır.

You might be interested:  FAQ: Deniz Altında Kum Var Onun Altında Ne Var?

Bursada kac tane deniz var?

Bursa ‘nın Mudanya, Karacabey ve Gemlik ilçelerinin Marmara Denizi’ne olan kıyıları ile İznik Gölü kıyısındaki plaj ve kamplarda yapılan ağustos ayı ikinci tur ölçümlerinde, 23 plajdan 22’sinde su kalitesinin iyi olduğu, sadece birinde denize girilemeyeceği belirlendi.

Gemlikte plaj var mı?

Gemlik, Bursa’nın denize kıyısı olan ilçeleri arasında yer almaktadır. Hem ilçe merkezi hem de ilçenin köylerinin deniz kenarında olması yaz tatillerinde tercih edilmesini sağlamaktadır.

Edirne denize kıyısı var mı?

Edirne ‘de yüzme denilince akla gelen ilk plajlardan biri de Enez Plajı’dır. Kıyı kesiminde yerleşim bulunmadığından doğallığını koruyan Mecidiye plajları bölgede deniz turizminin en rahat yaşandığı alanlardandır.

Hatay Deniz var mı?

Hatay ‘a 60 kilometre, Arsuz ilçe merkezine ise 11.5 kilometre mesafedeki Arsuz Hatay Plajı, çok temiz bir plaj. İnce kumlu sahili ve berrak denizi bu plajı ziyaret etmeniz için geçerli sebepler. Deniz yavaş bir şekilde derinleştiği için çocuklar ve iyi derecede yüzme bilmeyenler için çok uygun.

Bursa Kurşunlu denize girilir mi?

Kurşunlu Halk Plajı, Karacabey ilçe merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kumu ve denizi temiz olan plaj gayet sakin. Deniz sığ olduğu için çocuklu aileler ve iyi derecede yüzme bilmeyenler için çok uygun. Kurşunlu Halk Plajı ailenizle birlikte huzurlu bir tatil yapabileceğiniz bir yer.

Kumsaz denizi nasıl?

Suları temiz ve berraktır. Denizi temiz ve berraktır. Suları sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan son deniz ölçümünde ölçüm değerlerine göre “iyi kalite” sınıfına girmiştir.

Mudanya denize girilir mi?

Mudanya, denize kıyısı olan bir ilçe olduğundan özellikle yaz aylarında hem Bursalılar hem de İstanbullular tarafından tercih edilmekte olan bir ilçedir. Bu nedenle hem ilçe merkezine yakın bölgelerde hem de çevre köylerde halk plajları ve özel işletmeler bulunmaktadır.

You might be interested:  Quick Answer: Yeşil Deniz Hangi Gun?

Coşkunöz Halk Plajı Nerede?

Coşkunöz Halk Plajı, plaj, 12 Eylül Cad., No:114, Mudanya, Bursa, Türkiye – Yandex Haritalar.

Mudanya nerede kalıyor?

Doğusunda Gemlik, batısında Karacabey, güneyinde Osmangazi ve Nilüfer, kuzeyinde Gemlik Körfezi ile komşudur.

Mudanya Hızlı Feribot nereye gider?

Yenikapı Bursa feribot seferleri yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir. İdo Yenikapı Feribot İskelesinden kalkan gemiler Bursa merkeze 25 km uzaklıktaki Mudanya İlçesinin Güzelyalı Mahallesinde bulunan feribot iskelesine varır. Seferler bu iki iskele arasında yapılır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *