Antalya En Güzel Deniz Nerede?

Antalyada en temiz deniz nerede?

1. Konyaaltı Plajı Lara Plajı ile birlikte Antalya kent merkezinde yerli ve yabancı konukların en çok tercih ettiği plajlardan biri olan Konyaaltı Plajı, Antalya denildiğinde akla ilk gelen yerler arasında. Alabildiğince uzun bir kumsaldan oluşan Konyaaltı Plajı, mavi bayrağa sahip.

Antalyanın en güzel denizi neresi?

Antalya’nın en güzel plajlarından bir tanesi Kaputaş Plajı. Bu güzel plaj Kaputaş Kanyonu’nun denizle buluştuğu yerde bulunduğu için “Kanyonağzı Plajı” olarak da biliniyor. Sit alanında yer alan ve mavi bayraklı olan Kaputaş Plajı, yol seviyesinin altında bulunuyor.

Antalya nerede denize girilir?

Antalya ‘nın En Güzel 5 Plajı;

 1. Kaputaş Plajı – Kaş Antalya Kaş İlçesi sınırları içinde Kaş Kalkan Karayolu üstünde bir Kaputaş Kanyonunun denize ulaştığı kıyıda yer alır.
 2. Phaselis Plajları – Kemer.
 3. Kleopatra Plajı – Alanya.
 4. Andrea Doria Koyu – Finike.
 5. Olimpos Plajı – Kumluca.

Antalya Lara Kundu denizi nasıl?

Lara Plajı Kumu ve Denizi Nasıl? Denizi oldukça sakin olarak bilinmektedir. Kum ve denizin çok temiz olduğunu da söylemekte fayda vardır. Çakıllı bir kuma değil tam tersi pürüzsüze yakın bir kum yapısına sahiptir.

En güzel deniz nerede Türkiyede?

1- Kaputaş Plajı, Antalya Türkiye’nin en güzel plajı olarak dünya basınında adını duyurmuş plajımız Kaputaş ile başlıyorum. Kaputaş Plajı’na ulaşmak biraz zorlayıcı ama aslında plajı bu kadar güzel yapan da zor ulaşılıyor olması diyebiliriz.

You might be interested:  Yeşil Deniz Ne Zaman Yayınlanıyor?

Antalya deniz nerede var?

Antalya ‘ da Denize Girmek İçin En İdeal Yerler

 • Patara Plajı
 • Kaputaş Plajı
 • Side Plajı
 • Alanya İncekum Plajı
 • Phaselis Plajı
 • Antalya Lara Plajı

En sakin deniz nerede?

Ölüdeniz / Fethiye Ölüdeniz Türkiye’nin en sakin denizlerinden biri. Göl gibi hiç dalga göremeyeceğiniz bir yer. Üstelik yeşillikler içerisinde tam bir doğa harikası.

Antalya Kumköy denizi nasıl?

Kumköy Plajı Kumsalının çok temiz olması, dalgalı günde bile sularının berrak olması, derinliğinin birden artmaması ve yüzülebilir alan olarak en güvenli yerlerin başında gelmesinden dolayı, Side içerisinde en çok tercih edilen plajlardan birisidir. Ayrıca plaj tamamen ince kumdan oluşmaktadır.

Ekim ayında Antalya denize girilir mi?

Berkay KUNT/ ANTALYA, (DHA) – YURT genelinde hava sıcaklığında düşüş olmasına rağmen sıcaklığın 26- 30 derecelerde seyrettiği Antalya ‘da, ekim ayında da denize giriliyor. Antalya’da, deniz suyu sıcaklığının 27 derece olmasını fırsat bilenler, dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde deniz ve güneşin tadını çıkardı.

Kepezde denize girilir mi?

Çanakkale merkezinde yer alan Kepezde denize girilir mi diye soranlara cevabımız elbette evet. Mavi bayraklı plajıyla şehir merkezinde deniz keyfi arayanların en sık tercih ettiği Kepez Plajı’na siz de listenizde yer verebilirsiniz.

Belek de nerede denize girilir?

Serik Plajları

 • Belek Halk Plajı Belek Halk Plajı Ziyaretçi Alanı Belek mevkii üzerinde yer alan plajın uzunluğu 275 metre genişliği ise 60 metredir.
 • Kadriye Halk Plajı Kadriye Halk Plajı GirişiKadriye Mahallesi üzerinde yer alır.
 • Boğazkent Halk Plajı

Şu anda antalyada denize giriliyor mu?

Antalya plajları ülkemizin en büyük turist mıknatısı. Antalya ‘da Mayıs’tan Ekim sonuna kadar denize giriliyor, bizim önerimiz hem boğucu sıcaklardan, hem de kalabalıklardan kaçmak adına yaz ayları yerine sezon sonu ya da başında gelmeniz.

You might be interested:  Often asked: Deniz Tekin Ederlezi Hangi Dil?

Antalya Lara denizi derin mi?

Bu nedenle Lara bölgesinde sabah saatlerinde ve akşam 17:00 dan sonra denize girmek çok daha keyiflidir ve serinletir. Lara -Kundu sığ bir denizdir. Neredeyse 100-120 metre açılsanız bile boyunuzu geçmez. Fakat bazı bölgelerde birden derinleşmeler yaşanabilir.

Larada hangi Beach?

Antalya’nın en ünlü kumsalı olan Lara Plajı’nda bulunan Mai Tai Beach ‘i kumsalı, iskelesi ve rahat şezlongları ile misafirlerine hoş dakikalar verebilmektedir.

Antalya denizi dalgalı mı?

Bölge genel olarak sürekli rüzgarlı olduğundan dolayı genellikle dalgalı denize sahiptir. Ayrıca su sporlarından hoşlananlar için rüzgar sörfüne elverişli bir noktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *